یک نظرسنجی نشان داده است که 70 درصد از افسران انطباق احساس می‌کنند که پول‌شویی رمزنگاری در حال تبدیل شدن به یک تهدید بزرگ است و احساس می‌کنند که فقط تا حدی مجهز برای مقابله با آن هستند..

First AML، استارت آپ مبارزه با پولشویی، نظرسنجی را از 250 رهبر کسب و کار بریتانیا انجام داد که با رعایت قوانین کار می کردند. در این نظرسنجی، 41 درصد از شرکت ها ادعا کردند که شاهد پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال بوده اند.

بیون بهدین، مدیر ارشد درآمد در First AML، گفت:

ظهور پولشویی مرتبط با ارزهای دیجیتال چالش های مهمی را برای مشاغلی که تلاش می کنند با جرایم مالی مبارزه کنند، ایجاد می کند. واضح است که رویه‌های فعلی فقط تا حدی به این تهدید پاسخ می‌دهد و همگامی با تکنیک‌های پولشویی در حال تحول چالش مهمی را ایجاد می‌کند. کسب‌وکارها باید راه‌های مؤثری برای به‌روز ماندن با راهنمایی‌های نظارتی پیدا کنند و همچنین به توسعه فرآیندهای جدید برای سازگاری ادامه دهند.

آیا Crypto واقعاً برای پولشویی استفاده می شود؟

مشخصه دفتر کل عمومی بلاک چین، پنهان کردن ردپای پول را برای پولشویی ها دشوار می کند. به دلیل افزایش آگاهی در رسانه های اجتماعی و افزایش کاراگاه های زنجیره ای، کیف پول مجرمان بلافاصله در کانون توجه عموم قرار می گیرد. همچنین سازمان های مجری قانون در حال پیگیری فعالیت کیف پول ها هستند.

در نهایت، سازمان های مجری قانون به دلیل شفافیت فناوری بلاک چین، وجوهی را از پولشویی ها ضبط کرده اند. سال گذشته، مقامات 25 میلیون دلار بیت کوین را از بازار تاریک نت روسی Hydra کشف کردند که به عنوان تسهیل کننده پولشویی شناخته می شد.

سپس ماه گذشته، یوروپل نزدیک به 50 میلیون دلار بیت کوین را از یک راکت پولشویی کشف و ضبط کرد.

با توجه به کشفیات گسترده توسط سازمان های مجری قانون، موجودی پایان سال آدرس های غیرقانونی نیز در سال 2022 کاهش یافته است. گزارش تحلیل زنجیره ای. اسکرین شات زیر نشان می دهد که موجودی کیف پول این جنایتکار از حدود 12 میلیارد دلار در سال 2021 به 2.9 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش یافته است.

منبع: تحلیل زنجیره ای

در مورد First AML، پولشویی رمزنگاری یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست آیا متخصصان سازگاری باید از کریپتو بترسند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *