سانفرانسیسکو برای چندین دهه مرکز فناوری بوده است. این شهر محل استقرار بسیاری از شرکت های پیشرو ارزهای دیجیتال است. Ripple، Coinbase، Solana Labs، Oasis Labs، Anchorage Digital، Venture Aviator، The Black Box و CoinList همگی در آنجا هستند. اما شهرت آن در حال نزول است، زیرا جنایات فجیع به تیتر اخبار تبدیل شده است. برخی حتی این سوال را مطرح می کنند که آیا مقامات در مواجهه با افزایش جرم و جنایت به سمت دیگری نگاه می کنند.

همین هفته گذشته، باب لی، بنیانگذار CashApp و مدیر ارشد فناوری سابق Square در محله‌ای که بسیاری از بازیگران صنعت کریپتو در آن تجارت می‌کنند، به‌طور مرگبار زخمی شد.

ایلان ماسک بی درنگ شهردار و اداره پلیس سانفرانسیسکو را در توییتر به دلیل برخورد آنها با میزان جرم و جنایت در شهر سرزنش کرد. او خشونت اخیر را “وحشتناک” خواند.

آمار جرم و جنایت و هزینه زندگی

اگر احساس می‌کنید که جنایت پس از کووید در حال افزایش است، به این دلیل است که اینطور است. اما این تمام داستان نیست. جنایت خشونت آمیز در سانفرانسیسکو تا پیش از این همه گیری کاهش یافته بود. در سال 2020 کاهش یافت، اما از آن زمان تا کنون 7.5 درصد افزایش یافته است. بر اساس SFPD، جرایم خشن شامل قتل، تجاوز جنسی، سرقت، حمله و قاچاق انسان است.

به نظر می رسد مرگ باب لی (بر اساس حقایقی که داریم) یک عمل خشونت آمیز تصادفی است و به نظر می رسد که چنین جنایاتی دوباره در حال افزایش هستند. داده ها نشان می دهد که قتل و حمله به سطح قبل از همه گیری رسیده است. در همین حال، تجاوز جنسی، سرقت و قاچاق انسان کاهش یافته است.

سانفرانسیسکو چندین دهه است که هزینه زندگی بسیار بالایی دارد. در واقع، بسیاری از افرادی که در سانفرانسیسکو کار می کنند حتی نمی توانند در آنجا زندگی کنند. رفت و آمد می کنند. اما اخیرا برخی از کارگران به دلایل دیگری شهر را ترک کرده اند.

زک کلارک، موسس و مدیر اجرایی غیرانتفاعی، “به خصوص در سال های اخیر، کسانی که خارج از سانفرانسیسکو زندگی می کنند، احتمالاً این کار را به دلیل ترجیح به جای مقرون به صرفه بودن انجام می دهند.” صفحه اصلی پروژه بیشتربه BeInCrypto گفت. او افزود: «این یک مدل اقتصادی منحصربه‌فرد است که بسیاری از درآمد ما از گردشگران و افرادی است که به‌طور موقت در سانفرانسیسکو برای کار زندگی می‌کنند.»

جنایت که توسط همسایگی وجود ندارد

سانفرانسیسکو شهر نسبتا کوچکی است. مساحت آن 46 مایل مربع است. هرکسی که در خیابان های آن قدم زده باشد می داند که یک محله با چه سرعتی به محله ای دیگر تبدیل می شود. کلارک گفت: «در شهری به کوچکی سانفرانسیسکو، همپوشانی فوق‌العاده‌ای در مناطق «جرم‌شده» و مناطقی که ممکن است جرم و جنایت در آن‌ها شایع نباشد، وجود دارد. با این حال، به دلیل این نزدیکی، این همپوشانی فرضی بیشتر از هر جای دیگری رخ می دهد.

به طور طبیعی، حضور پلیس ممکن است در محله هایی با میزان جرم و جنایت بالا افزایش یابد. متأسفانه، این لزوماً مانع از وقوع حملات در فضاهای مجاور نمی شود.

کلارک گفت: «باب لی در منطقه‌ای که برخی از شرکت‌های بزرگ جهانی آن را خانه می‌دانند مورد ضرب و شتم قرار گرفت. “اگر ممکن است برای او اتفاق بیفتد، ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد.”

سانفرانسیسکو و فناوری

از زمان انقلاب صنعتی، مردم به امید ایجاد زندگی بهتر برای خود به شهرها نقل مکان کردند. اگر وعده موفقیت با شانس خوبی برای آسیب همراه باشد، ممکن است مردم در مورد جایی که می روند تجدید نظر کنند. علاوه بر این، هیچ کسب‌وکاری نمی‌خواهد داستان موفقیت آن‌ها با سرفصل‌های تاریک احاطه شود. اما جرم و جنایت تنها دلیلی نیست که ممکن است شرکت های جاه طلب بخواهند از سانفرانسیسکو اجتناب کنند.

در سال 2018، رای دهندگان رای دادند گزاره ج. سیاست جدید از ثروتمندترین شرکت‌های شهر مالیات می‌گیرد و این سرمایه‌ها را صرف خدمات برای بی‌خانمان‌ها می‌کند. در حالی که با نیت خوب است، اثرات آن چیزی را به دلخواه می‌گذارد.

در آن زمان، جک دورسی صریح بود که چگونه مالیات تفاوت‌های بین مشاغل را در نظر نمی‌گیرد. او نوشت توییتر این مالیات به طور نامتناسبی بر استارت آپ های فین تک تأثیر می گذارد. او افزود: “مالیات با نرخ هایی چندین برابر درآمد تعدیل شده ما افزایش می یابد که هیچ شرکتی نمی تواند آن را حفظ کند.”

اما با توجه به سانفرانسیسکو کرونیکلاین شهر تا سال 2022 تنها یک چهارم بودجه جمع آوری شده را خرج کرده است. کلارک در پی همه گیری همه گیر، دو سال پس از اینکه شهر Prop C را پذیرفت، غیرانتفاعی خود را شروع کرد. واضح است که مشکل همچنان ادامه دارد. و تنها اثر مالیات به نظر می رسد سختی بی مورد برای تجارت باشد.

آینده نوآوری در سانفرانسیسکو

کلارک گفت: «سانفرانسیسکو در طول سال‌ها به طور مداوم به شهرت خود آسیب رسانده است، از رهبران فناوری و رمزارز گرفته تا فروشگاه‌های مادر و پاپ که غذاهای خانگی در گوشه خیابان سرو می‌کنند.

آینده صنعت فناوری و کریپتو سانفرانسیسکو نامشخص است تا زمانی که بتواند با بحران جرم و جنایت مقابله کند. کلارک در پایان گفت: “مدتی طول خواهد کشید تا سانفرانسیسکو از این دوره نزولی بازگردد.” او افزود: «من سال‌ها گفته‌ام که اگر سانفرانسیسکو چند چیز را اصلاح کند، بزرگترین شهر جهان خواهد شد.

تا آن زمان، شرکت‌های فناوری و مشتریان آن‌ها باید هوشیار باشند و از خطرات موجود در این مرکز فناوری زمانی پر جنب و جوش آگاه باشند.

The post آیا نوآوران فناوری و رمزارز باید از سانفرانسیسکو اجتناب کنند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *