از کار کردن شنبه شب زنده و نمایش امشب برایان برینکمن به عنوان یک انیماتور که اکنون بیش از 1000 کلکسیونر از NFT های خود دارد، نمونه ای از این است که چگونه یک هنرمند دیجیتال می تواند به روش هایی که قبلاً هرگز ممکن نبوده بود، پیشرفت کند.

طرفداران برینکمن که به عنوان یک هنرمند پاپ دیجیتال با تاکید بر انیمیشن توصیف می شود، شامل مجموعه داران برجسته NFT مانند شوخی، J1mmy.eth و کوسه نهنگ. او همچنین در حراج کریستی به نمایش درآمده و آثار هنری خود را در حراج ساتبیز به صورت جزئی به نمایش گذاشته است.

اسکرول توسط برایان برینکمن. (SuperRare)

قبل از NFTs، من 15 سال در صنایع مختلف مانند مد، نمایش های MTV و سریال های تلویزیونی انیمیشن کار کردم. من همچنین بخش بزرگی از حرفه‌ام را در برنامه‌های تلویزیونی شبانه کار کرده‌ام شنبه شب زنده و نمایش امشببرینکمن می گوید که بسیار حول محور طنز می چرخد.

زمانی که NFT ها به وجود آمدند، انیمیشن در نهایت تبدیل به رسانه ای شد که می شد کمیت و جمع آوری کرد. بلافاصله با من کلیک کرد. شاخه های زیادی وجود دارد که می توانید به عنوان انیماتور انجام دهید، اما این تنها شاخه ای است که به شما امکان می دهد واقعاً مستقل و تحت کنترل باشید.

«در ساده‌ترین شکلش، من خودم را یک هنرمند پاپ دیجیتال توصیف می‌کنم، اما همچنین فکر می‌کنم رسانه‌های ترکیبی اصطلاحی است که من نیز استفاده می‌کنم. من دوست دارم دو بعدی و سه بعدی را ترکیب کنم و همچنین با مکانیک ها و فرم های مختلف بازی کنم.”

برینکمن همچنین می‌داند که چگونه کار خود را بازاریابی کند و جامعه بسازد – اجزای ضروری برای یک هنرمند NFT امروزه.

من به این فکر می کنم که زمان شما را به یک سوم تقسیم کنم. یک سوم از آن را صرف ساختن هنر کنید، و یک سوم دیگر را صرف بازاریابی برای هنر خود کنید، چه تیزرهای جالب یا ویدیوهایی که در مورد هنر خود صحبت می کنند، یا شاید نوشتن تاپیک های توییتری درباره نحوه ساخت آن. اون چیز خیلی مهمه سپس یک سوم نهایی گذراندن وقت در جامعه، یادگیری از هنرمندان دیگر، صحبت با هنرمندان دیگر، فقط ارتباط به طور کلی است.

من از بسیاری از هنرمندانی که قبل از من آمدند یاد گرفتم، خواه سارا زوکر، کولدی، جوزی بلینی، آلوتا مانی، هاکاتائو، مت کین و تعداد زیادی از OG های خارج از کشور باشند.

همچنین بخوانید: نمایش سارا: دوران کودکی آنالوگ با آینده دیجیتالی سرگیجه‌آور روبرو می‌شود

تأثیرات:

برینکمن از بسیاری از سبک ها و هنرمندان الهام می گیرد، اما انیمیشن هسته اصلی او است و او آن را در کالج مطالعه کرده است.

دون هرتسفلد (انیماتور، نویسنده و فیلمساز مستقل آمریکایی، که بیشتر برای فیلم های انیمیشن شناخته شده است دنیای فردا و این روز بسیار زیبایی است) بزرگ است. او با بسیاری از فیلم های کوتاهش که به سادگی درخشان هستند، روی من تأثیر گذاشت. بیل پلیمپتون (انیماتور و کاریکاتوریست آمریکایی که بیشتر به خاطر انیمیشن کوتاهی که در سال 1987 نامزد جایزه اسکار شد، شناخته شد. صورتت) با اخلاق کاری خود و اینکه چگونه توانست سبک زندگی مستقل هنرمند انیمیشن را در تمام این سال ها حفظ کند، روی من تأثیر گذاشت. من فکر می کنم که او اکنون نزدیک به 80 سال دارد.

برینکمن همچنین از هنرمند پاپ استناد می کند کیت هرینگیک هنرمند پاپ الهام گرفته از گرافیتی آمریکایی و هنرمند NFT اسید قاتل.

«من فکر می‌کنم کیت توانست مرز بین هنر پاپ و هنر تجاری را به‌گونه‌ای طی کند که هنوز یکپارچگی خود را حفظ کند. همچنین باید Killer Acid را فریاد بزنم که الهام بخش من برای پیوستن به فضای NFT بود. او یک هنرمند بسیار اولیه SuperRare بود.

Peace Sign Dude ساخته Killer Acid، انیمیشن توسط پاتریک پاسارو
“Peace Sign Dude” ساخته Killer Acid، انیمیشن توسط پاتریک پاسارو. (SuperRare)

در حقیقت، “Peace Sign Dude” اثر Killer Acid هنوز هم NFT مورد علاقه او در مجموعه اش است.

“J1mmy.eth در واقع مالک آن بود، و او پیشنهاد داد که آن را به عنوان هدیه به من بدهد، که باور نکردنی بود. اکنون این هدیه جام هرگز فروش من است. داستان بسیار جالبی است زیرا هنرمندی است که NFT ها را از طریق آن کشف کردم و این کلکسیونر من است که اولین بار از حرفه من حمایت کرد، بنابراین این NFT خاص من است.

همچنین بخوانید: از طریق «روش تاکو نرم شیل» – ترل جونز، به یک هنرمند جدید NFT تبدیل شوید

فروش قابل توجه تا به امروز:

دفترچه یادداشت بتی
«نت‌بوک بتی» با همکاری Async Music. اولین موسیقی قابل برنامه ریزی جهان NFT 375000 دلار فروش داشت. (موسیقی همگام)

هنرمندان NFT جدید برای تماشا

برینکمن خود یک کلکسیونر پرکار NFT است که به خاطر توجه و ارتقای هنرمندان دیگر شهرت دارد:

آلومینیوم (@alimofun): بیشتر به خاطر تصاویر منحنی پست پاپ، رنگ‌های بسیار اشباع شده، حروف پر جنب و جوش با دست و جهان‌هایی که با فیگورهایی که بر روی سطوح تونال صاف چیده شده‌اند، شناخته می‌شود.

“من فکر می کنم Alimo مناظر بسیار زیبایی را انجام می دهد که بسیار ساده شده و نوعی هنر پاپ است. رنگ هایی که استفاده می کند بسیار آرامش بخش است. من از طرفداران پر و پا قرص‌هایی هستم که او درباره موج‌سواری و اسنوبورد تعریف می‌کند.»

یخا عاملز (@ykhaamelz): هنرمند اندونزیایی که در دو بعدی تخصص دارد. او نوستالژی درونی کودک و ذهن آشفته خود را در یک جهان پر جنب و جوش با خانواده ای از شخصیت های کارتونی ترکیب می کند.

“با یخا، من فکر می کنم دنیایی که او می سازد بسیار سرگرم کننده است. این به نوعی مانند مخلوطی از آثار هنری اسکیت باز است، اما او تمام این شخصیت ها را دارد که از صحنه ای به صحنه دیگر می روند و داستانی را تعریف می کنند. از نظر بصری، آب نبات چشم است.

عیسی (@JisuArtist) – تصویرگر کره ای-آمریکایی مستقر در لس آنجلس.

«با جیسو، کار او این زوایای خشن را روی چهره‌ها دارد، اما رنگ‌های زیادی وجود دارد و تقریباً مانند یک شیطنت در آن وجود دارد. من یک طرفدار بزرگ هستم. من فکر می کنم آنها واقعا باحال هستند. هر سه در حال خرد کردن آن هستند. من تصور می کنم که همه آنها در نهایت نام های بزرگی خواهند بود.”

همچنین بخوانید: حراج NFT پزشکی بریک دانسینگ در ساتبیز – گرانت یون، خالق NFT

روند:

Breezy اثر برایان برینکمن
«بریز» نوشته برایان برینکمن. (دروازه خوب)

او خاطرنشان می کند که برینکمن فرآیند ساخت هنر در بلاک چین را جدی می گیرد، زیرا سابقه کار برای همیشه وجود دارد.

«معمولاً با طرح‌ها شروع می‌شود. برینکمن می‌گوید: گاهی اوقات این کار به شکل فیزیکی در یک کتاب طراحی انجام می‌شود، یا گاهی اوقات Procreate در iPad است، اما به طور غیرعادی با تصاویر کوچک شروع می‌شود – که به پس‌زمینه من در انیمیشن برمی‌گردد، جایی که شما با استوری‌برد شروع می‌کنید.

من معمولاً در ابتدا کوچک فکر می کنم و سپس تصمیم می گیرم که آیا این یک ایده است یا یک نظر و چگونه آن را به صورت بصری منتقل کنم. همه چیز همان معنای عمیق‌تری را ندارد، اما معمولاً این فرآیند فکری وجود دارد که طی می‌کنم و سپس آن را اصلاح می‌کنم. از آنجا، روند ساخت شروع می‌شود، و من از نرم‌افزار انیمیشن استفاده می‌کنم که شروع به ساختن قطعات می‌کنم و شروع به تبدیل شدن به چیزهای خاص خود می‌کند. لایه‌های زیادی از پالایش و بهینه‌سازی مورد نیاز است و همچنین زمان‌بندی و حرکت برای احساس درست وجود دارد.»

وقتی تبدیل به یک انیمیشن شد، باید تصمیم بگیرم که آیا این یک ویدیو با صدا خواهد بود یا یک GIF متحرک؟ آیا باید بلند باشد یا پهن یا مربع؟»

در نهایت، من فکر می‌کنم چگونه نمایش داده می‌شود، زیرا همه چیز برای همیشه روی بلاک چین است. من به ساختن چیزهایی برای صفحه‌های تلویزیون فکر می‌کنم، زیرا مردم در آینده به این چیزها نگاه خواهند کرد. این مراحل در طول مسیر بسیار متفاوت است، اما هر یک از این مراحل می‌تواند مسیر انحرافی کاملاً متفاوتی داشته باشد که کار را به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل می‌کند.»

همچنین بخوانید

امکانات

کریپتو، با فیات آشنا شوید. شما دو نفر باید گاهی یک قهوه بخورید

امکانات

عوامل نفوذ: کسی که بلاک چین را کنترل می کند، جهان رمزنگاری را کنترل می کند

این فضای NFT از دست رفته است؟

برای برینکمن، کشف پذیری قطعه گم شده پازل است.

«پیدا کردن هنرمندان واقعاً سخت است. ما به سایت هایی نیاز داریم که به شما امکان دیدن هنرمندان و هنرمندان جدید را بدهد. ما باید الگوریتم‌هایی ایجاد کنیم که هنرمندان دیگری را به شما نشان دهد که در سبکی هستند که ممکن است در جستجوی آن باشید.»

برینکمن می‌گوید: «در حال حاضر، همه این‌ها شفاهی و بر اساس تأثیرگذاران در توییتر است، که خوب است، اما هنوز هم روشی بسیار مناسب برای انجام آن است.

من فکر می کنم، خوب یا بد، هنرمندان به نقدینگی در بازارهای ثانویه خود نیاز دارند. تا این حد، شاید نوعی مکانیزم پیشنهاد جهانی هنرمند که در آن هر قطعه ای از این هنرمند را با X مبلغی بخرم. به این ترتیب، همیشه سطح پایینی از نقدینگی وجود دارد که در مکان‌هایی مانند Blur مشاهده می‌کنید.»

برخی از هنرمندان ممکن است بگویند این چیز وحشتناکی است. من نمی دانم. اما در حال حاضر این مشکل وجود دارد. وقتی هنر می‌خرید، در صورت نیاز، بیرون آمدن از آن سخت است. من فکر می‌کنم اگر چنین چیزی وجود داشته باشد، افراد بیشتری را جذب می‌کند که ممکن است آن را بیشتر یک دارایی نقد کنند تا یک سرمایه‌گذاری بلندمدت.»

Bull Run توسط برایان برینکمن
“Bull Run” اثر برایان برینکمن. (دروازه خوب)

بحث حق امتیاز

از زمان انفجار Blur در چهار تا پنج ماه گذشته، بحث حق امتیاز موضوع داغ بوده است. انگیزه‌های استفاده از Blur برای دریافت ایردراپ‌های آینده، عامل مهمی در موفقیت سهم بازار OpenSea بوده است.

Blur حق امتیاز را به رسمیت نمی شناسد، که بخشی از ارزش پیشنهادی هنرمندان NFT در روزهای اولیه بود، زمانی که روایت این بود که حق امتیاز خالق برای همیشه از طریق یک قرارداد هوشمند پرداخت می شود. با این حال، حق امتیازها در واقع در سطح بازار به دست می‌آیند و بسیاری از هنرمندان به‌طور قابل‌توجهی در مورد از دست دادن آن‌ها صریح صحبت کرده‌اند.

برینکمن می‌گوید: «من خیلی زود متوجه شدم که حق امتیاز سازنده یک قرارداد اجتماعی است، نه یک قرارداد هوشمند.

همچنین بخوانید: 4 مورد از 10 فروش NFT جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید

«مردم SuperRare من را یکی از یکی معاوضه می‌کنند و حق امتیاز پرداخت نمی‌کنند. خیلی زود می دانستم که قرار نیست همه حق امتیاز بپردازند. بنابراین، چگونه به این وضعیت نگاه کنیم؟ من فکر می کنم برخی از آن یک سوال انگیزشی است.

برینکمن می‌گوید که اگر مراکز ثانویه‌ای وجود داشته باشد که همه چیز در آن فهرست شده است، قابلیت کشف وجود دارد و حق امتیاز پرداخت می‌شود، پس «این جایی است که شما برای خرید آثار هنری به آنجا می‌روید، و هنرمندان مردم را به آنجا می‌فرستند. من معتقدم 70 درصد مردم فقط به آنجا می روند و آن را می خرند.

“شما حق بیمه پرداخت می کنید زیرا آنها همه چیز را در یک مکان دارند.”

“سپس این افراد هستند که می روند و سعی می کنند بهترین معامله را پیدا کنند. شاید پیش‌بینی 70/30 من غیرفعال باشد، اما فکر می‌کنم همیشه پویایی سهولت دسترسی در مقابل اجتناب از حق امتیاز وجود دارد.

پیوندها:

درخت پیوند: linktr.ee/bryanbrinkman

توییتر: twitter.com/bryanbrinkman 

سایت اینترنتی: bryanbrinkman.com 

پست از SNL و The Tonight Show تا Sotheby’s: برایان برینکمن خالق NFT اولین بار در مجله Cointelegraph ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *