قیمت سولانا (SOL) با وجود اینکه در 17 آوریل به بالاترین حد سالانه خود رسید، به دلیل دامنه بالای خود رد شد. این برای قیمت آینده SOL چه معنایی دارد؟

قیمت SOL در 17 آوریل شکست خورد و به میزان قابل توجهی کاهش یافت و یک کندل نزولی در روند ایجاد کرد. قرائت های نمودار کوتاه مدت شش ساعته با رد روزانه مطابقت دارد. آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شبکه Solana اعلام کرد که Saga، تلفن اندرویدی وب 3 از 20 آوریل عرضه خواهد شد.

SOL به محدوده بالا می رسد

تجزیه و تحلیل فنی از بازه زمانی روزانه نشان می دهد که قیمت توکن SOL در محدوده بین 20.50 تا 26.00 دلار معامله می شود. قیمت در 16 آوریل به بالاترین حد سالانه 26.00 دلار رسید اما از آن زمان کاهش یافته است. در طول 24 ساعت آینده یک شمعدان ستاره تیرانداز نزولی (نماد قرمز) ایجاد کرد.

ستاره تیرانداز یک شمعدان نزولی در نظر گرفته می شود و با فتیله بالایی بلند مشخص می شود. این بدان معنی است که فشار فروش قابل توجهی در اوج ها وجود داشت که باعث کاهش قیمت شد. این واقعیت که شمعدان در محدوده بالا ایجاد شده است اهمیت آن را بیشتر می کند. با این حال، بسته نشدن به پایین‌تر از کف‌های روز قبل باعث می‌شود که اهمیت کمتری داشته باشد.

با این حال، شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) همچنان در حال افزایش است و بالای 50 است. یک روند صعودی و یک عدد بالای 50 نشان می دهد که گاوها همچنان حرکت دارند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

بنابراین، قرائت در چارچوب زمانی روزانه هنوز مشخص نیست. نزدیکترین منطقه حمایتی 20.50 دلار است، در حالی که مقاومت بلندمدت بعدی 36.50 دلار است.

پیش بینی قیمت سولانا: تصحیح قبل از ادامه

تحلیل تکنیکال کوتاه مدت شش ساعته نشان می دهد که پیش از از سرگیری حرکت رو به بالا، انتظار می رود یک اصلاح اولیه انجام شود.

دلیل اصلی این امر واگرایی نزولی در RSI شش ساعته (خط سبز) است. واگرایی نزولی زمانی رخ می‌دهد که قیمت یک بالاترین بالاتر ایجاد کند در حالی که شاخص RSI یک اوج پایین‌تر ایجاد می‌کند. این به این معنی است که افزایش مشابه در حرکت از افزایش قیمت پشتیبانی نمی کند. این اغلب با سقوط شدید همراه است.

اگر این اتفاق بیفتد، قیمت سولانا می تواند به سطح 22.70 دلار افقی و سطح حمایت فیب سقوط کند. سطوح اصلاحی فیبوناچی بر این تئوری کار می کنند که پس از یک حرکت قیمت بزرگ در یک جهت، قیمت قبل از از سرگیری در جهت اولیه، مجدداً دنبال می شود یا بخشی از مسیر را به سطح قیمت قبلی برمی گرداند.

Solana (SOL) قیمت کوتاه مدت
نمودار شش ساعته SOL/USDT. منبع: TradingView

برای نتیجه گیری، محتمل ترین پیش بینی قیمت سولانا سقوط به سمت منطقه حمایتی 22.70 دلار و به دنبال آن یک حرکت صعودی دیگر به سمت 26 دلار است. بسته شدن شش ساعته زیر 22.70 دلار به این معنی است که این اصلاح عمیق تر خواهد شد و می توان به پایین ترین حد نزدیک به 20 دلار رسید. از سوی دیگر، افزایش بیش از 26.00 دلار تایید می کند که افت کامل است و افزایش به 36.50 دلار پیش بینی می شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا قیمت سولانا (SOL) به زودی متوقف می شود یا اصلاح می شود؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *