قیمت سولانا (SOL) در خطر سقوط از خط حمایت صعودی است که از ابتدای سال جاری بوده است.

از آنجایی که این خط برای مدت طولانی برقرار بوده است، شکست در زیر آن به این معنی است که افزایش مداوم پایان یافته است. بنابراین، می تواند باعث کاهش شدید به سمت نزدیکترین پشتیبانی شود.

سقوط ریسک قیمت سولانا از ساختار بلندمدت

قیمت SOL از ابتدای سال 2023 در کنار خط حمایت صعودی افزایش یافته است.

با این حال، قیمت از 20 آوریل کاهش یافته است و در حال شکست از خط است. از آنجایی که این خط به مدت 125 روز برقرار بوده است، شکست آن یک تحول نزولی تعیین کننده خواهد بود.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک قرائت خنثی می دهد. معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای ارزیابی اینکه آیا یک بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است.

پیش بینی قیمت SOL: آیا اصلاح ادامه خواهد داشت؟

با توجه به تحلیل‌های فنی و اقدام قیمت از بازه زمانی شش ساعته، انتظار می‌رود که حرکت نزولی در حال انجام در Solana ادامه داشته باشد که منجر به پیش‌بینی نزولی قیمت SOL شود.

این عمدتا به دلیل تعداد موج است. تحلیلگران فنی از نظریه موج الیوت برای تعیین جهت روند با مطالعه الگوهای بلندمدت قیمت و روانشناسی سرمایه گذار استفاده می کنند.

به نظر می رسد حرکت در ماه مارس و آوریل (برجسته شده) یک ساختار اصلاحی است که شبیه یک الگوی کوتاه مدت ABC است. از آنجایی که حرکت رو به بالا است، نظریه موج الیوت نشان می دهد که روند غالب احتمالاً نزولی است.

کاهش از اوج سالانه ممکن است ساختار اصلاحی ABC بزرگتر دیگری نیز باشد، که در صورتی که امواج A:C نسبت 1:1 (سفید) داشته باشند، کمتر از 15 دلار پیش بینی می شود.

اگرچه این سطح قیمت کمتر از ناحیه پشتیبانی افقی شناسایی شده قبلی است، اما با سطح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.618 (قرمز) منطبق است.

سطوح اصلاحی فیبوناچی نشان می دهد که پس از یک تغییر قابل توجه قیمت در یک جهت، قیمت قبل از از سرگیری جهت اولیه خود، دوباره به سطح قیمت قبلی بازمی گردد. در نتیجه، این منطقه احتمالاً به عنوان پایین قیمت عمل می کند.

Solana (SOL) پیش بینی قیمت SOL پیش بینی قیمت
نمودار شش ساعته SOL/USDT. منبع: TradingView

با نگاهی به موارد فوق، می توان دریافت که نزدیکترین ناحیه پشتیبانی 17 دلار است. در حالی که مقاومت بعدی 26 دلار است.

اگر قیمت SOL به بالای 26 دلار افزایش یابد، نشان می دهد که روند همچنان صعودی است. بنابراین، قیمت ممکن است به سمت حداقل 32 دلار افزایش یابد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post به روز رسانی روند قیمت سولانا (SOL): آیا ممکن است تغییری ایجاد کند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *