خانه حراج مشهور Sotheby’s دامنه پیشنهادات NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض) خود را در Metaverse خود افزایش داد و تجارت ثانویه همتا به همتای زنجیره‌ای را فعال کرد.

در سال 2021، گالری هنری Sotheby’s Metaverse را ایجاد کرد تا مجموعه‌ای از NFTها را با دقت انتخاب شده در اختیار کلکسیونرهای دیجیتال قرار دهد.

Sotheby’s Metaverse مالکیت دیجیتال را تسهیل می کند

کسب‌وکار جهانی هنر «منتخبی چرخشی از هنرمندان پیشرو که توسط متخصصان ساتبی انتخاب شده‌اند» را به نمایش می‌گذارد.

قابل ذکر است که بلاک چین های اتریوم و Polygon فروش NFT را اجرا خواهند کرد.

خانه حراج در بیانیه‌ای اعلام کرد که ساتبیز قصد دارد زمینه و جهت آگاهانه را برای هر ملک ارائه دهد. این شامل هر چیزی از ارائه موضوعی تا نورافکن هنرمندان است.

علاوه بر تراکنش‌های همتا به همتا، ساتبیز حق امتیاز فروش مجدد هنرمندان را مستقیماً در زنجیره مورد احترام قرار می‌دهد. قراردادهای هوشمند Marketplace به حق امتیاز فروش ثانویه انجام شده در بلاک چین اتریوم و Polygon احترام می گذارد.

این نسخه خاطرنشان می‌کند که فروش همچنان 2.5 درصد کارمزد فروشنده را جذب می‌کند و به مالک اصلی حق امتیاز می‌دهد. این نکته به ویژه با توجه به بحث های جاری در مورد حق امتیاز در بازار NFT بسیار مهم است.

بحث حق امتیاز در جامعه NFT

از زمانی که OpenSea، یکی از برترین بازارهای NFT، حق امتیاز هنرمندان را به آن تحمیل کرد سکو در نوامبر 2022، یک بحث مداوم در جامعه وجود داشته است. در حالی که برخی از OpenSea پشتیبانی می کردند، این شرکت به دلیل دریافت هزینه های سازنده از سازندگان موجود مورد انتقاد قرار گرفت.

با این وجود، NFTها در حفظ حراج‌دهندگان هنر در سراسر همه‌گیری کووید-19 بسیار مهم بوده‌اند. ساتبیز به دلیل حضور آنلاین قوی وب سایت و برنامه تلفن همراه خود، به یکی از بزرگترین دلالان هنرهای زیبا و تزئینی و کلکسیون در سراسر جهان تبدیل شده است.

ساتبیز یک حراج پیشرو هنرهای زیبا و بازیگر اصلی در بازار جهانی هنر است. مطابق با گزارش هادر سال 2022 بر بازارهای هنگ کنگ و میلان تسلط داشت. همچنین در بیشتر بازارها پس از کریستیز در رتبه دوم قرار دارد. در سال 2021، ساتبیز و کریستیز مجموعا بیش از نیمی از ارزش جهانی بازار هنر ثانویه را به خود اختصاص دادند و ساتبیز 26 درصد از این ارزش را به خود اختصاص داد.

امسال، ساتبیز با اعلام اینکه توکن‌های غیرقابل تعویض را به حراج می‌گذارد، خبرساز شد. این مجموعه از جمله دارایی‌هایی بود که شرکت منحل‌شده هجیج ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital در اختیار داشت. با در نظر گرفتن زمینه و قالب هنر، Sotheby’s حراج های مستقیم، آنلاین و سایر کانال های فروش آثار هنری NFT از مجموعه GRAILS 3AC را برگزار کرد.

The post Sotheby’s Metaverse پیشنهادات NFT را با حق امتیاز فروش ثانویه گسترش می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *