سامسونگ یادداشت تفاهمی با بانک مرکزی کره جنوبی برای تحقیق در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی آفلاین (CBDC) امضا کرده است.

دو نهاد برای ادامه تحقیقات CBDC در مراسم امضای قرارداد در سوون، کره جنوبی موافقت کردند. CBDC انتقال سیمی و پرداخت های آفلاین را با استفاده از دستگاه های Samsung Galaxy آزمایش خواهد کرد.

کره جنوبی می خواهد شهرک سازی های فرامرزی را ساده کند

اگرچه الزاماً الزام آور قانونی نیست، یک یادداشت تفاهم به روشن شدن انتظارات طرفین قبل از امضای قرارداد کمک می کند.

اساس مذاکرات آینده را تشکیل می دهد. غول الکترونیک سامسونگ قبلاً با بانک کره برای اجرای آزمایشی پرداخت های NFC بین دستگاه های گلکسی شریک شده بود.

گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های Galaxy امنیت و قابلیت اطمینان پرداخت را از طریق تراشه امنیتی Secure Element تعبیه‌شده افزایش می‌دهند. eSE یک جزء نسبتاً گران قیمت گوشی هوشمند است که در برابر حملات فیزیکی و کانال جانبی مقاوم است.

بانک مرکزی کره در سال‌های 2021 و 2022 حواله‌های بین‌مرزی را آزمایش کرد که چندین CBDC را به هم مرتبط می‌کردند. چانگ یونگ ری، رئیس این بانک در سپتامبر 2022 گفت. سخن، گفتار که آزمون رعایت را بر حفظ حریم خصوصی اولویت داد.

بانک مرکزی یک مکانیسم مجازی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را برای جمع آوری داده های تراکنش ها راه اندازی کرد.

ری گفت که فناوری دفتر کل توزیع شده کریپتو نمی تواند حجم تراکنش های CBDC را در خود جای دهد.

بلاک چین بیت کوین می تواند هفت تراکنش در ثانیه را انجام دهد، در حالی که اتریوم حدود 30 تراکنش را پردازش می کند. راه حل های مقیاس پذیر مانند شبکه لایتنینگ بیت کوین از نظر تئوری می توانند تا یک میلیون تراکنش در ثانیه را پردازش کنند اما پذیرش پایینی را تجربه می کنند. خلبان می تواند تا 2000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

مقررات کریپتو کره جنوبی ممکن است اواخر امسال اجرایی شود.

CBDC های آفلاین در برابر انکار خدمات محافظت می کنند

بانک‌های مرکزی از گنجاندن مالی CBDC آفلاین، انعطاف‌پذیری و شباهت به پول نقد حمایت می‌کنند. پرداخت‌های آفلاین ساکنین مناطق تحت پوشش شبکه کم را در خود جای می‌دهد و به دستگاه‌های خودپرداز اجازه می‌دهد وجه را به کیف پول دیجیتال منتقل کنند.

بر اساس کتاب راهنمای بانک برای تسویه حساب های بین المللی، یک CBDC آفلاین می تواند نیاز به حفظ اتصال دائمی به دفتر کل متمرکز را از بین ببرد.

می تواند از تسویه آنی ارزش همتا به همتا با یا بدون اتصال متناوب به دفتر کل مرکزی پشتیبانی کند. یک معماری جایگزین می تواند انتقال ارزش آفلاین را که بانک مرکزی به صورت آنلاین تسویه می کند، فعال کند.

معماری آفلاین CBDC | منبع: بانک تسویه حساب های بین المللی

آفلاین CBDC ها می توانند از کاربران در برابر ناآرامی های مدنی یا سیاسی محافظت کنند و آنها را از دسترسی به شبکه و توانایی خرج کردن پول محروم کنند. معماری باید به کاربر اجازه دهد تا تعادل آفلاین و آنلاین را تشخیص دهد تا از خرج مضاعف جلوگیری کند.

در آزمایشی اخیر، کشاورزان در نیجریه می‌توانند با استفاده از یک سیستم NFC که هویت آنها را در مکان‌های دورافتاده ثبت می‌کند تا بعداً روی سرور آپلود شود، درخواست کمک کنند.

سرور می‌تواند با افزودن کوپن‌هایی به سوابق کشاورزان واجد شرایط، از تخفیف کود استفاده کند.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post سامسونگ موافقت خود را با تحقیقات آفلاین CBDC با کره جنوبی اعلام کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *