برنامه‌های کره جنوبی برای مقررات کریپتو اولین مانع خود را با تصویب اولین مرحله بررسی مجلس ملی برطرف کرد.

پس از تصویب موفقیت آمیز لایحه ارزهای دیجیتال در مجلس شورای ملی، کمیته قانونگذاری و قضائیه باید این لایحه را تصویب کند. احتمالاً امسال به قانون تبدیل خواهد شد.

هوانگ سوک جین، عضو کمیته ویژه دارایی های دیجیتال حزب حاکم قدرت مردمی، گفت دور انداختناز آنجایی که هر دو حزب حاکم و مخالف در این مورد توافق کرده اند، این قانون در نیمه اول سال به قانون تبدیل می شود.

ارائه دهندگان خدمات کریپتو باید بیمه شوند

این لایحه ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال را از ادغام وجوه کاربران با وجوه ارائه دهندگان منع می کند. علاوه بر این، آنها باید وجوه را بیمه نگه دارند و برای مقابله با موقعیت هایی مانند هک یا خرابی سیستم، ذخایر موردی داشته باشند.

کمیسیون خدمات مالی (FSC) به استثنای ارز دیجیتال بانک مرکزی کره (CBDC) بر طبقه دارایی های رمزنگاری نظارت خواهد کرد.

مجازات برای عدم رعایت

دولت کره جنوبی سعی کرده است این لایحه را با در نظر گرفتن حمایت از مصرف کننده تهیه کند. در واقع، سودجویان غیرمنصفانه ممکن است با مجازاتی از سه تا پنج برابر سود غیرقانونی خود یا تا یک سال زندان مواجه شوند. این شامل دستکاری قیمت یا کمپین های بازاریابی گمراه کننده است.

در مواردی که قربانی گزارش ضرر و زیان بیش از 5 میلیارد وون کره ای (تقریباً 3.73 میلیون دلار) داشته باشد، ممکن است جریمه افزایش یابد. حکمی بین پنج سال تا حبس ابد در اختیار دادگاه هاست.

سوک جین می خواهد شفافیت را به اکوسیستم رمزنگاری کشور بیاورد. وی نتیجه گیری می کند: “(لایحه) نقش مهمی در برقراری نظم بازار ایفا می کند زیرا قانون اساسی را برای جلوگیری از اقدامات تجاری ناعادلانه تدوین می کند.

همچنین، پارلمان اروپا اخیراً مقررات بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) را تصویب کرده است. کارشناسان معتقدند که MiCA می تواند به زودی به یک استاندارد جهانی برای حفاظت از مشتری و کارایی تجاری تبدیل شود.

چیزی برای گفتن در مورد مقررات رمزنگاری یا هر چیز دیگری دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post لایحه مقررات رمزنگاری کره جنوبی در مرحله اول تصویب شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *