بر اساس یک توییت در 15 آوریل، جرمی آلر، مدیر عامل Circle، خاطرنشان کرد که صورت‌حساب جدید استیبل کوین می‌تواند برای آینده دلار آمریکا حیاتی باشد.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس خود را منتشر کرد صورتحساب استیبل کوین در 15 آوریل. این لایحه توصیه های گسترده ای مانند پیشنهاد توقف در مورد استیبل کوین های الگوریتمی و تنظیم فدرال رزرو برای استیبل کوین های نهادهای غیربانکی را ارائه می دهد.

علاوه بر این، این لایحه همچنین در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بحث می کند و تحقیقات بیشتر در مورد دلارهای دیجیتال را توصیه می کند.

مفاد کلیدی پیش نویس لایحه استیبل کوین

این لایحه به نهادهای غیربانکی اجازه می دهد تا ثبت نام کنند و به وضوح عواملی را که نهادهای نظارتی باید برای اعطای مجوز فعالیت به این شرکت ها در نظر بگیرند، بیان می کند. بر اساس این لایحه، شرکت هایی که موفق به ثبت نام در مقامات نشوند ممکن است به جریمه یک میلیون دلاری یا پنج سال زندان محکوم شوند.

همچنین بر پیشگیری از کلاهبرداری تمرکز می کند و با استیبل کوین ها مقابله می کند. این لایحه صراحتاً بازپرداخت و ادغام وجوه را ممنوع می کند. همچنین مقررات سختگیرانه ای برای افشای و گواهی صادرکنندگان استیبل کوین در نظر گرفته است، در حالی که آنها باید یک فرآیند بازخرید مستقیم را ایجاد کنند.

علاوه بر این، این لایحه یک تعلیق 2 ساله برای ایجاد، منشاء، و انتشار استیبل کوین‌های وثیقه‌ای درون‌زا که قبلاً وجود ندارند، پیشنهاد کرد. این قانون به رگولاتورها دستور می دهد تا در مورد این نوع استیبل کوین ها تحقیق کنند و گزارشی را ظرف یک سال پس از تصویب این قانون منتشر کنند.

با توجه به اینکه لایحه در برابر سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra UST در سال 2022 پیش نویس شده است، این مقررات جای تعجب ندارند.

در همین حال، یک جلسه استماع عمومی در مورد این موضوع برای 19 آوریل برنامه ریزی شده است – یک روز پس از حضور رئیس SEC، گری گنسلر، در مقابل کمیته. چندین ذینفع، مانند دانته دیسپارت، افسر ارشد استراتژی حلقه، در جلسه استماع شهادت خواهند داد.

مدیر عامل حلقه نظرات خود را در مورد لایحه به اشتراک می گذارد

Jeremy Allaire مدیر عامل Circle گفت پیش نویس لایحه در زمان بسیار مهمی برای دلار آمریکا ارائه می شود. آلر خاطرنشان کرد که رقابت ارزی در حال داغ شدن است و افزود که ایالات متحده باید با مقررات دقیق قدم بگذارد. او گفت:

“به وضوح نیاز به حمایت عمیق و دوجانبه برای قوانینی وجود دارد که تضمین می کند دلارهای دیجیتال در اینترنت به طور ایمن صادر، پشتیبانی و اجرا می شوند.”

در همین حال، آلر خاطرنشان کرد که این لایحه دارای چندین موضوع باز و چالش برانگیز است که باید توسط ذینفعان مورد توجه قرار گیرد.

تسلط دلار آمریکا در پی رویدادهای اخیر در جهان جهانی در معرض تهدید فزاینده ای قرار گرفته است. Balaji Srinivasan CTO سابق Coinbase این نگرانی ها را بیان کرد و گفت که دلار دیگر آنقدر بزرگ نیست که شکست بخورد.

مدیر عامل Circle می‌گوید که لایحه استیبل کوین یک لحظه فوق‌العاده برای آینده دلار است که اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *