Circle، صادرکننده استیبل کوین USDC، پروتکلی را برای نقل و انتقالات زنجیره ای و قابلیت همکاری راه اندازی کرده است.

در 26 آوریل، صادرکننده استیبل کوین Circle اعلام کرد که پروتکل انتقال زنجیره ای متقاطع (CCTP) آن در شبکه اصلی در دسترس است. بعلاوه، این سیستم انتقال بدون مجوز USDC را به صورت بومی در میان بلاک چین های پشتیبانی شده فعال می کند.

با توجه به پست وبلاگ شرکت، CCTP به USDC توانایی منحصربه‌فردی را می‌دهد تا از طریق زنجیره‌ها «از راه دور» منتقل شود. این بدان معناست که استیبل کوین “به طور موثر در زنجیره مبدا نابود می شود و 1:1 در زنجیره مقصد دوباره ایجاد می شود.”

ژائو رجیناتو، معاون محصول Circle گفت: علاوه بر این، ذخایر دلار آمریکا دست نخورده باقی مانده است.

CCTP یک پروتکل بدون مجوز است که برای توسعه دهندگان ساخته شده است و به آنها امکان می دهد از این حمل و نقل اولیه فوق العاده بهره مند شوند.

دایره زنجیره ای می رود

توسعه دهندگان قادر خواهند بود برنامه هایی بسازند که از نسخه های بومی مختلف استیبل کوین پشتیبانی می کنند. بر اساس این اعلامیه، USDC در هشت شبکه مختلف در دسترس است. اینها اتریوم، سولانا، آوالانچ، ترون، الگوراند، استلار، فلو و هدرا هستند.

علاوه بر این، تعدادی از ارائه دهندگان زیرساخت رمزارز قبلاً CCTP را ادغام کرده اند. اینها عبارتند از Celer، Hyperlane، LayerZero، LI.FI، MetaMask، Multichain، Rarimo، Router، Socket، Wanchain و Wormhole.

پروتکل انتقال متقابل (CCTP) | دایره

Reginatto قبل از اینکه اضافه کند، گفت: این سیستم Circle را یک گام دیگر به یک پلتفرم توسعه دهنده دلار باز که به عنوان پایه ای برای انتقال پول در اینترنت عمل می کند نزدیک تر می کند:

CCTP جاه طلبانه ترین زیرساخت بازار خنثی است که Circle از زمان معرفی USDC در سال 2018 ساخته است.

USDC دومین استیبل کوین بزرگ پس از تتر (USDT) رهبر بازار است. با این حال، برخلاف رقیب خود که امسال عرضه را افزایش داده است، USDC در گردش کاهش یافته است.

طبق گزارش Circle، عرضه فعلی USDC 31 میلیارد دلار است. علاوه بر این، از ابتدای سال 30 درصد و از بالاترین رکورد خود 45 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، این منجر به کاهش سهم بازار USDC به 23.5٪ شده است که تتر 62٪ از بازار استیبل کوین را در اختیار دارد.

مدیرعامل آلر نسبت به دلارزدایی هشدار داد

جرمی آلر، مدیر عامل Circle درباره روند افزایشی دلارزدایی هشدار داده است. علاوه بر این، کشورهای بیشتری، به ویژه در آسیا و آمریکای لاتین، دلار را کنار می گذارند.

الر این هفته در یک کنفرانس ارزهای دیجیتال گفت: “ما یک دلارزدایی بسیار فعال داریم.” او اضافه کرد:

“شما واکنش های بسیار مهمی به ایالات متحده دارید، خطرات در سیستم بانکی ایالات متحده، خطرات با خود دولت ایالات متحده.”

آلر از دولت خواست تا مقررات استیبل کوین ها را تسریع بخشد و یک دلار دیجیتال CBDC صادر کند. او گفت که عدم انجام این کار یک “فرصت از دست رفته غول پیکر” برای کشور خواهد بود.

پست حلقه صادرکننده استیبل کوین پروتکل انتقال متقابل زنجیره ای را راه اندازی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *