قیمت Stellar (XLM) از ابتدای آوریل کاهش یافته است. در طول حرکت رو به پایین، یک ناحیه افقی مهم را از دست داد.

با این حال، در حالی که قرائت‌های بلندمدت نزولی هستند، نمودار کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که جهش ممکن است به زودی رخ دهد.

قیمت ستاره ای ممکن است اصلاحات را تکمیل کرده باشد

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد که قیمت XLM از زمان رسیدن به بالاترین سطح سالانه 0.11 دلار در 1 آوریل کاهش یافته است.

در طول پاییز، XLM به زیر منطقه 0.095 دلار سقوط کرد که انتظار می رفت پشتیبانی ارائه دهد. این منطقه احتمالاً در آینده مقاومت خواهد کرد.

کاهش از آنجایی که بالا شبیه یک حرکت رو به پایین پنج موجی (سیاه) است. اگر چنین است، XLM در حال حاضر در موج پنجم و پایانی کاهش قرار دارد. از آنجایی که افزایش قبلی یک ساختار اصلاحی ABC (سفید) بود، تعداد موج نشان می‌دهد که روند نزولی است.

برای تعیین جهت یک روند، تحلیلگران فنی از تئوری موج الیوت استفاده می کنند که شامل مطالعه الگوهای قیمتی طولانی مدت و روانشناسی سرمایه گذار است.

نمودار روزانه XLM/USDT. منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) نزولی متمایل است. هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم می گیرند که آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است. اگرچه RSI در حال افزایش است، اما همچنان زیر 50 است که نشانه ای از روند نزولی است.

پیش بینی قیمت XLM: آیا Bounce Transpire خواهد شد؟

تجزیه و تحلیل فنی از چارچوب زمانی کوتاه مدت شش ساعته نشان می دهد که یک جهش در آینده است. دلیل اصلی این امر قرائت RSI است.

از 9 می، RSI مقدار قابل توجهی واگرایی صعودی (خط سبز) ایجاد کرده است. هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم می گیرند که آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است. واگرایی صعودی زمانی رخ می دهد که کاهش در حرکت با کاهش قیمت همراه نباشد.

این اغلب منجر به معکوس شدن شدید روند صعودی می شود.

اگر یک حرکت صعودی رخ دهد، قیمت XLM می تواند به سمت منطقه مقاومت 0.105 دلار افزایش یابد، که توسط مقاومت اصلاحی فیب 0.5-0.618 ایجاد می شود.

پیش بینی قیمت XLM
نمودار شش ساعته XLM/USDT. منبع: TradingView

با این حال، اگر قیمت به زیر 0.088 دلار بسته شود، این پیش‌بینی صعودی قیمت XLM باطل خواهد شد.

احتمالاً در این صورت افت به ناحیه پشتیبانی 0.080 دلار رخ خواهد داد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا قیمت Stellar (XLM) با وجود چشم انداز شکننده برای جهش تعیین شده است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *