با وجود اینکه اقتصاد ایالات متحده رشد سالانه 1.1 درصدی کمتر از حد انتظار را در سه ماهه اول ثبت کرده بود، به دلیل تأثیر افزایش نرخ بهره بر تولید ناخالص داخلی و کاهش خطر رکود، سهام افزایش یافت.

پس از این خبر، بیت کوین (BTC) برای مدت کوتاهی به 28,748 دلار سقوط کرد و سپس به 28,934.06 دلار بازگشت. اتریوم (ETH) از 1883 دلار به 1869.53 دلار کاهش یافت و بعداً به 1883.40 دلار افزایش یافت.

سهام به عنوان تهدید رکود اقتصادی برای سقوط اقتصاد ایالات متحده افزایش یافت

سهام عمده ایالات متحده به این خبر واکنش مثبت نشان دادند، به طوری که داوجونز 0.3 درصد، S&P 500 0.6 درصد و نزدک کامپوزیت 0.9 درصد رشد کردند.

با توجه به اخبار مثبت درآمد، سهام متا حدود 14 درصد افزایش یافت، در حالی که آمازون که تماس درآمدی خود را پس از بسته شدن بازار منتشر می کند، 3 درصد در روز افزایش یافته است.

پیش‌بینی اجماع، رشد تولید ناخالص داخلی 2.2 درصدی را پیش‌بینی می‌کرد، زیرا معامله‌گران موضعی منفی را اتخاذ کردند و سه کاهش نرخ بهره را تا پایان سال 2023 تعیین کردند.

در اوایل این هفته، نوئل آچسون، تحلیلگر اشاره کرد که منحنی بازدهی 10y1m معکوس نشده است. منحنی معکوس یک شاخص رکود است.

در حالی که بیت‌کوین پس از انتشار این خبر عمدتاً ثابت معامله شد، تحقیقات K33 نشان می‌دهد که در هفته‌های آتی در میان یک سری تعطیلات بانکی بین‌المللی، با سهام ایالات متحده هماهنگ خواهد شد.

همبستگی روز BTC-30 | منبع: تحقیق K33

شاخص دلار که قدرت دلار آمریکا را در برابر سایر ارزهای اصلی اندازه گیری می کند، از اکتبر 2022 تا کنون 12 درصد کاهش یافته است.

به استثنای رویدادهای خاص بازار ارزهای دیجیتال، افزایش ارزش دلار در سال 2022 گاهی با کاهش قیمت بیت کوین مرتبط بود. پس از اعلام افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه اوت، شاخص دلار افزایش یافت، در حالی که بیت کوین 11 درصد کاهش یافت.

قبل از انتشار داده های تولید ناخالص داخلی، همبستگی 90 روزه بین BTC و USD 0.7- بود. پیش از آن، شاخص دلار از اکتبر 12 درصد کاهش را ثبت کرده بود.

این رابطه نشان می دهد که هر کاهش بیشتر دلار پس از نتایج تولید ناخالص داخلی می تواند به نفع بیت کوین باشد.

فدرال رزرو دو افزایش دیگر نرخ بهره را پیش بینی کرد

بازارها همچنین شاخص مخارج مصرف شخصی ایالات متحده را که قرار است در روز جمعه ارائه می شود، تماشا کنند، که فدرال رزرو از آن برای ارزیابی اثربخشی سیاست افزایش نرخ بهره بر اقتصاد استفاده خواهد کرد. بانک مرکزی افزایش بعدی نرخ سود خود را در سوم اردیبهشت ماه اعلام خواهد کرد.

روز پنجشنبه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، دو افزایش 25 واحدی دیگر را به شوخی‌هایی که جعل هویت ولودیمیر زلنسکی اوکراینی هستند، پیشنهاد داد.

او گفت که رکود اقتصادی “تقریباً به اندازه رشد بسیار آهسته محتمل است.”

“آنچه ما نیاز داریم دوره رشد کندتر است تا اقتصاد بتواند خنک شود، بنابراین بازار کار خنک شود، تا دستمزدها خنک شود. اینجوری تورم پایین میاد این تنها راهی است که می دانیم برای کاهش تورم. و این می تواند دردناک باشد، اما ما هیچ راه بی دردسری برای کاهش تورم نمی دانیم.

منبع: Zerohedge

نرخ هدف CME
پیش بینی نرخ هدف CME FedWatch | منبع: گروه CME

CME FedWatch Tool موافق است و احتمال 87.4 درصد افزایش 25 امتیاز پایه آینده را تعیین می کند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست بیت کوین و اتریوم با افزایش نرخ رشد اقتصادی آمریکا ثابت ماندند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *