نظرسنجی اخیر انجام شده توسط مرکز تحقیقات پیو نشان داد که آمریکایی ها نگران استفاده از هوش مصنوعی (AI) در استخدام و ارزیابی کارگران هستند.

این نظرسنجی نشان داده است که بسیاری از آمریکایی‌ها معتقدند هوش مصنوعی می‌تواند استخدام را کارآمدتر و بی‌طرف‌تر کند. با این حال، در مورد دقت و حفظ حریم خصوصی با استفاده از هوش مصنوعی ناراحتی زیادی وجود دارد.

تاثیر هوش مصنوعی بر استخدام و ارزیابی

بر اساس نظر سنجی62 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند استفاده از هوش مصنوعی در محیط کار به طور قابل توجهی بر کارگران در 20 سال آینده تأثیر می گذارد. با این حال، 28 درصد از پاسخ دهندگان فکر می کنند استفاده از این فناوری به طور چشمگیری بر آنها تأثیر می گذارد. قابل ذکر است، 15٪ از آنها معتقدند که “هوش مصنوعی بیشتر از کمک به شما آسیب می رساند.”

نظر سنجی توسط مرکز تحقیقات پیو

با توجه به تأثیر بالقوه هوش مصنوعی بر کارگران، تقریباً یک سوم آمریکایی ها از هم جدا شده اند. حدود 32 درصد معتقدند که منافع و مضرات به طور مساوی تقسیم می شود. در همین حال، 22 درصد از پاسخ دهندگان هنوز به این فکر می کنند که چگونه هوش مصنوعی در دراز مدت بر کارگران تأثیر می گذارد. این نشان می دهد که در مورد مزایای بالقوه هوش مصنوعی خوش بینی وجود دارد. اما در مورد تأثیر آن بر نیروی کار در بلندمدت نیز تردید وجود دارد.

پذیرش و حفظ حریم خصوصی با ظهور سال 2023 به عنوان سال هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT روی صحنه رفته است. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اظهار داشت که “هوش مصنوعی مشاغل را به نوعی بیهوده خواهد کرد”.2019. پس از ابراز نگرانی در مورد فناوری در حال رشد، مدیر اجرایی اکنون ظاهراً در حال توسعه یک ربات چت هوش مصنوعی به نام “TruthGPT” برای رقابت با ChatGPT و Bard است.

با توجه به استفاده از هوش مصنوعی در تصمیم گیری های مربوط به کارمندان، آمریکایی ها در نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو بیشتر مخالف هستند تا موافق. به طور خاص، 55٪ از بزرگسالان ایده استفاده کارفرمایان از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی عملکرد کارگر برای تصمیم گیری در مورد اخراج شخصی را رد می کنند، در حالی که تنها 14٪ از آن حمایت می کنند. علاوه بر این، 47٪ از بزرگسالان مخالف استفاده از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی برای تعیین اینکه آیا یک کارمند باید ارتقا یابد یا خیر، مخالف هستند، در حالی که 22٪ از آن حمایت می کنند.

با توجه به ردیابی حرکات و رفتارهای کارگران توسط هوش مصنوعی، آمریکایی ها بیشتر مخالف هستند تا حمایت کننده. این نظرسنجی بیان کرد که اکثریت (38٪) با استفاده از فناوری برای ردیابی حرکات و زمان حضور کارگران در میز کار و نظارت بر فعالیت های رایانه ای آنها مخالف هستند.

نگرانی در مورد حریم خصوصی، امنیت شغلی

در اخیر مطالعه در هند انجام شد، محققان از هوش مصنوعی برای ارزیابی ضبط حدود 630 نفر استفاده کردند. در مجموع 111 شرکت کننده مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا در این مطالعه وارد شدند. بر اساس گزارش‌ها، این فناوری می‌تواند تشخیص دهد که آیا فردی با الگوهای صوتی در گفتار انسان بد رفتار می‌کند یا خیر. این ممکن است استاندارد جدیدی برای محل کار ایجاد کند.

در همین حال، درصد زیادی از بزرگسالان ایالات متحده حتی اظهار می‌کنند که علاقه‌ای به درخواست شغل با کارفرمایی که از هوش مصنوعی برای کمک به تصمیم‌گیری در مورد استخدام استفاده می‌کند، ندارند.

در واقع، 66 درصد گفتند که اگر چنین بود، نمی‌خواهند برای کار درخواست دهند. اکثر آمریکایی‌ها از استفاده از هوش مصنوعی در تصمیم‌گیری نهایی برای استخدام حمایت نمی‌کنند و 71 درصد این ایده را رد کرده‌اند. به طور مشابه، تعداد زیادی از 41٪ مخالف استفاده از هوش مصنوعی در بررسی درخواست های شغلی هستند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که مردم از اینکه برنامه‌های کامپیوتری حرف آخر را در تصمیم‌گیری می‌زنند، احساس ناراحتی می‌کنند.

یافته های این نظرسنجی مزایا و مشکلات احتمالی استفاده از هوش مصنوعی در استخدام را نشان می دهد. بیش از نیمی از کسانی (53٪) که تعصب نژادی و قومیتی را در استخدام مشکل می دانند، معتقدند که استفاده از هوش مصنوعی توسط کارفرمایان در استخدام باعث کاهش تعصب و رفتار ناعادلانه می شود. در همین حال، تنها 13 درصد فکر می کنند که این مشکل را تشدید می کند. حدود یک سوم از پاسخ دهندگان بر این باورند که موضوع به همین شکل باقی خواهد ماند.

پرداختن به این نگرانی‌ها و اطمینان از اجرای اخلاقی هر فناوری بسیار مهم است. این در حالی است که توسعه می یابد و به طور فزاینده ای در محل کار ادغام می شود. به خصوص زمانی که بر برخی صنایع بیشتر از سایرین تأثیر بگذارد.

The post آمریکایی ها از تاثیر هوش مصنوعی بر امنیت شغلی، یافته های مطالعه می ترسند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *