بنیاد Sui روز چهارشنبه اعلام کرد که Sui Mainnet اکنون فعال است. با این حال، توکن مدت کوتاهی پس از عرضه کاهش یافت.

Sui Mainnet در ظهر روز چهارشنبه پس از مشاهده دقیق ساخت، در UTC فعال شد. سال گذشته، در سپتامبر 2022، تیم توسعه دهنده این زنجیره در دور سری B، 300 میلیون دلار جمع آوری کرد.

شعبه های سوئی بیرون

بر اساس گزارش‌ها، بلاک چین می‌تواند بر اساس عملکرد شبکه آزمایشی، توان عملیاتی بالایی از 10871 تراکنش در ثانیه (TPS) تا 297000 TPS را در بارهای کاری مختلف به دست آورد. در مقایسه، سولانا TPS حدود 4000 دارد.

Cosmos (ATOM) می تواند تا 10000 TPS را به رخ بکشد، اگرچه تراکم شبکه ممکن است به این معنی باشد که کمتر است. آن را با یک شبکه نسبتا ابتدایی بیت کوین مقایسه کنید که فقط پنج بار در ثانیه تراکنش می کند.

مقیاس‌پذیری و سرعت تراکنش چالش‌های جدی برای شبکه‌های بلاک چین هستند و با پیوستن کاربران بیشتر به شبکه، ظرفیت آن‌ها را محدود می‌کند. بهبود این جنبه‌ها برای پذیرش گسترده فناوری بلاک چین بسیار مهم است و می‌تواند برنامه‌های کاربردی بیشتری را بر روی پلتفرم‌های بلاک چین ساخته شود، هزینه‌های تراکنش را کاهش دهد و دسترسی را افزایش دهد.

بنیاد Sui به دنبال رقابت با دیگر پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند پرقدرت مانند Aptos است. پلت فرم های قرارداد هوشمند به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز بسازند.

در حال حاضر، اتریوم محبوب‌ترین پلتفرم قرارداد هوشمند است. اگرچه یکی از محدودیت های آن مقیاس پذیری آن بوده است. از این رو، هیجان پیرامون لایه های جدید مانند Sui وجود دارد.

سینک های توکن سویی

بلافاصله پس از عرضه، سکه بلاک چین لایه 1 Sui در بین 100 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار گرفت. در زمان نگارش این مقاله، این سکه در حال حاضر روی 63 قرار دارد و سکه‌های لایه 1 مانند NEO و ZIL را که سال‌ها در حال گسترش هستند، شکست می‌دهد.

توکن Sui پس از راه اندازی Mainnet آنطور که انتظار می رفت عمل نکرد. منبع: CoinGecko

با این حال، دارندگان از عملکرد آن ناامید خواهند شد. بلافاصله پس از معرفی، SUI 47 درصد از 2.16 دلار به 1.15 دلار کاهش یافت.

لانچ‌پد بایننس با واکنش بی‌شمار کاربرانی مواجه شد که توکن‌هایی به ارزش بیش از ۴ میلیارد دلار را برای راه‌اندازی توکن SUI، که از دوشنبه تا سه‌شنبه انجام شد، به اشتراک گذاشتند. این صرافی از طریق Launchpad که برای دارندگان BNB و TUSD در دسترس بود، از توکن SUI پشتیبانی کرد.

با این حال، به دلیل ترافیک بالا، کاربران تنها 0.016 SUI به ازای هر دلار سرمایه‌گذاری شده در لان‌پد دریافت کردند.

پست سوئی شبکه اصلی خود را راه‌اندازی می‌کند، سپس توکن قطره می‌کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *