شرکت‌های رمزارز برای پیروی از قوانین و مقررات در حال تغییر و انطباق با آن، با فشار زیادی مواجه شده‌اند. حدود 400 شرکت در منطقه بالتیک در نتیجه نظارت های سختگیرانه با عواقب جدی مواجه شده اند. یک گزارش جدید حاکی از آن است که آنها ممکن است در مواجهه با الزامات سخت گیرانه تر، چاره ای جز رفتن به سمت در نداشته باشند.

بسیاری از شرکت‌های ارز دیجیتال سعی کرده‌اند از رقابت‌های نظارتی اجتناب کنند و از دستور کار نظارتی دائماً در حال تحول پیروی کنند. صنعت کریپتوکارنسی سال هاست در یک منطقه خاکستری نظارتی فعالیت می کند. بنابراین، منجر به افزایش نظارت و اقدامات اجرایی از سوی تنظیم کننده ها در سراسر جهان می شود. در استونی، مسائل داخلی در برخی از شرکت‌ها آشکار شده است که باعث شده است تا ناظران نظارتی وارد عمل شوند.

شرکت های رمزنگاری و آب و هوای نظارتی

شرکت‌های ارزهای دیجیتال قدم‌های بی‌شماری برای جلوگیری از تقابل نظارتی برداشته‌اند. مانند اجرای برنامه‌های انطباق قوی، انجام بررسی‌های لازم برای مشتریان و شرکا، و اتخاذ اقدامات ضد پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC). آنها همچنین با تنظیم‌کننده‌ها و انجمن‌های صنعتی تعامل دارند تا از تحولات نظارتی مطلع شوند و در توسعه بهترین شیوه‌های صنعت مشارکت کنند.

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین موجی از نوآوری و اختلال را به وجود آورده است. ایجاد فرصت های جدید برای کسب و کارها و سرمایه گذاران به طور یکسان. با این حال، با این رشد، تعداد شرکت‌های رمزنگاری با اعتبار مشکوک، مدیران اجرایی و طرح‌های تجاری بی‌معنی نیز افزایش یافته است.

این شرکت ها اغلب فقدان آشکار شفافیت و پاسخگویی را نشان می دهند. حتی تمایل به ادعاهای اغراق آمیز در مورد مزایای بالقوه محصولات یا خدمات خود.

پرچم‌های قرمز چه چیزهایی را باید در نظر گرفت؟

  1. فقدان مقررات: یکی از مهم ترین خطرات مرتبط با شرکت های رمزنگاری، نظارت و نظارت بیشتر است. بسیاری از این شرکت‌ها در حوزه‌های قضایی غیرقانونی یا با نظارت کمی فعالیت می‌کنند و ارزیابی اعتبار و سوابق خود را برای سرمایه‌گذاران دشوار می‌سازد.
  2. مدیران Dodgy: یکی دیگر از مشکلات رایج در شرکت‌های رمزنگاری، مدیران مبتذل با سابقه کلاهبرداری یا سایر فعالیت‌های مجرمانه است. این افراد ممکن است از تجربه و شهرت خود برای جذب سرمایه گذاران بی خبر استفاده کنند تا زمانی که کسب و کار به وعده های خود عمل نکند، با پول خود ناپدید شوند.
  3. طرح‌های تجاری بی‌معنی: برخی از شرکت‌های رمزارز نیز طرح‌های تجاری دارند که منطقی نیستند یا بر اساس فرضیات مشکوک در مورد بازار یا فناوری هستند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است ادعا کند که یک پلتفرم بلاک چین جدید و انقلابی ایجاد کرده است که می تواند میلیون ها تراکنش را در ثانیه پردازش کند، حتی اگر هیچ مدرکی این ادعاها را تأیید نکند.
  4. طرح‌های Pump-and-Dump: یکی دیگر از مشکلات رایج در صنعت ارزهای دیجیتال، طرح‌های پمپ و دامپ است که در آن افراد یا گروه‌ها به طور مصنوعی ارزش یک ارز دیجیتال خاص را قبل از فروش دارایی‌های خود افزایش می‌دهند و سرمایه‌گذاران دیگر را با دارایی‌های بی‌ارزش رها می‌کنند.
  5. عدم شفافیت: در نهایت، بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری به شفافیت و مسئولیت‌پذیری بیشتری نیاز دارند، که ارزیابی ارزش واقعی سرمایه‌گذاری‌ها را برای سرمایه‌گذاران آسان‌تر می‌کند. برخی از شرکت ها ممکن است از افشای اطلاعات مالی ضروری یا گزارش های حسابرسی خودداری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در فعالیت های غیرقانونی مانند پولشویی یا تامین مالی تروریسم شرکت داشته باشند.

خروج اجباری به دلیل شرایط نظارتی؟

در برخی موارد، الزامات سختگیرانه انطباق، خروج شرکت های رمزنگاری یا ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) از یک منطقه خاص را تسریع کرده است. یک مثال قابل توجه، مورد BitMEX است. یک صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال به دلیل افزایش نظارت نظارتی مجبور شد خدمات خود را به مشتریان در ایالات متحده ببندد.

در اکتبر 2020، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و وزارت دادگستری (DOJ) اتهاماتی را علیه BitMEX مطرح کردند. با این ادعا که شرکت چندین مقررات مربوط به AML و KYC را نقض کرده است. این اتهامات شامل عدم اجرای روش های AML کافی بود. اجازه دادن به مشتریان مستقر در ایالات متحده برای تجارت روی پلت فرم بدون تأیید KYC مناسب. و راه اندازی یک پلت فرم تجاری ثبت نشده در ایالات متحده.

در نتیجه، BitMEX مجبور شد خدمات خود را برای مشتریان آمریکایی تعطیل کند و اقدامات سختگیرانه ای را برای رفع نگرانی های نظارتی اجرا کند. این شرکت همچنین با پرداخت 100 میلیون دلار جریمه برای تسویه اتهامات موافقت کرد و متعهد شد که رویه های AML و KYC خود را برای جلوگیری از تخلفات بعدی افزایش دهد.

مثال دیگر، مورد بایننس، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال در جهان است. این شرکت اخیراً با نظارت فزاینده ای از سوی تنظیم کننده ها در چندین کشور مواجه شده است. از جمله بریتانیا، ژاپن، و تایلند، به دلیل نگرانی در مورد انطباق آن با قوانین AML و KYC.

در هر دوی این موارد، قوانین سختگیرانه اعمال شده توسط تنظیم کننده ها پیامدهایی داشته است. آنها به طور جدی بر توانایی شرکت های رمزنگاری یا VASP ها برای فعالیت در یک منطقه تأثیر گذاشته اند. با تشدید نظارت های نظارتی در فضای رمزنگاری، شرکت ها مجبور به خروج هستند. یا خدمات خود را برای رعایت آنها به حالت تعلیق درآورند.

سیاست های سختگیرانه شرکت های استونیایی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد

طبق گزارش 9 مه، تقریباً 400 ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASPS) به‌طور داوطلبانه در استونی تعطیل شده‌اند یا مجوزهای آنها لغو شده است. این به دنبال قوانین جدید تقویت شده دولت برای پیشگیری از تامین مالی تروریسم و ​​مبارزه با پولشویی است که در ماه مارس اجرایی شد. مشکلات متعددی در شرکت‌های رمزنگاری محلی شناسایی شد، مانند مدیران مبتذل و طرح‌های تجاری بی‌معنی.

Matis Mäeker گفته است که قانون جدید بخش کریپتو را حرفه ای می کند منبع: FIU استونی
ماتیس ماکر گفته است که قانون جدید بخش کریپتو را حرفه ای می کند منبع:FIU استونی

ماتیس ماکرمدیر واحد اطلاعات مالی (FIU)، انگیزه های این شرکت های رمزنگاری را زیر سوال برد.

«در برنامه‌ها، موارد مشکوک زیادی را در موضوعات مختلف پیدا کردیم. این امر اعتبار شرکت‌هایی را که می‌خواستند در اینجا تجارت کنند، زیر سوال می‌برد – تمایل واقعی آنها برای ارائه خدمات در استونی یا برعکس، نشان دهنده تمایل افراد خاص به استفاده از سیستم اقتصادی و مالی استونی برای فعالیت‌های غیرقانونی است.

ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) باید با الزامات KYC مطابقت داشته باشند و نمی توانند حساب های ناشناس باز کنند. لایحه قانون انتقال در بازارهای اروپا در دارایی های رمزنگاری شده، صرافی ها را ملزم می کند تا نهادها را در هر دو انتهای تراکنش رمزنگاری شناسایی کنند. جریمه تخلفات می تواند به 440000 دلار برسد.

علاوه بر این، شرکت ها باید بیش از 50000 دلار برای تاسیس یک شرکت و حدود 11000 دلار ماهانه بپردازند.

خود تحلیلی کلیدی است

رگولاتورها در سراسر جهان در حال اتخاذ تدابیری برای کمک به سرمایه گذاران با حذف بازیگران بد هستند. اما، خود تحلیلی یک امر ضروری است. سرمایه گذاران باید چندین قدم برای محافظت از خود بردارند تا قربانی این شرکت های رمزنگاری نشوند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  1. انجام بررسی دقیق: سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال یا کسب‌وکار مرتبط با بلاک چین، بررسی‌های لازم را انجام دهند. عمدتاً بر روی بنیانگذاران، تیم مدیریت و طرح تجاری شرکت. آنها همچنین باید محیط نظارتی که شرکت در آن فعالیت می کند را بررسی کنند. و همچنین هرگونه خطر قانونی یا اعتباری بالقوه.
  2. تنوع بخشیدن به پرتفوی: برای به حداقل رساندن ریسک، سرمایه گذاران باید تنوع سبد خود را در چندین ارز دیجیتال و دارایی های مرتبط با بلاک چین در نظر بگیرند. این می تواند به کاهش تأثیر عملکرد هر دارایی بر بازده کلی سرمایه گذاری آنها کمک کند.
  3. جستجوی مشاوره حرفه ای: سرمایه گذاران ممکن است از مشاوره گرفتن از مشاوران مالی حرفه ای یا کارشناسان ارزهای دیجیتال نیز بهره مند شوند. آنها می توانند بهترین استراتژی های سرمایه گذاری را راهنمایی کنند و به شناسایی ریسک ها و فرصت های بالقوه کمک کنند.
  4. احتیاط نسبت به بازده های غیرمعمول بالا: مانند هر سرمایه گذاری، سرمایه گذاران باید مراقب هر گونه ادعای بازده غیرمعمول بالا باشند. زیرا اینها اغلب نشانه هایی از کلاهبرداری یا سایر فعالیت های غیرقانونی هستند.
  5. آگاه ماندن: در نهایت، سرمایه گذاران باید از آخرین تحولات صنعت ارزهای دیجیتال مطلع باشند. از جمله تغییرات نظارتی، پیشرفت های تکنولوژیکی و روندهای نوظهور. این می تواند به آنها کمک کند تا تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه بگیرند و از خطرات و فرصت ها جلوگیری کنند.

به طور کلی، سرمایه گذاران باید در هنگام برخورد با شرکت های رمزنگاری و مقررات مرتبط محتاط باشند.

The post آیا صبر شرکت‌های رمزنگاری تمام شده است و سعی می‌کنند با تغییر مقررات همگام شوند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *