در یک حکم دادگاه در نیویورک، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به بازپرداخت چک های بازپرداخت مالیاتی که از دست گروه مالی SVB، یک شرکت ورشکسته که به دنبال جبران خسارت به دارندگان اوراق قرضه است، بازگرداند. گروه مالی SVB شرکت مادر بانک سیلیکون ولی شکست خورده است. این تصمیم مربوط به FDIC است که در نظر داشت بازپرداخت مالیات آتی را مطالبه کند.

روز چهارشنبه یک قاضی حکم صادر کرد حکم می کند رویترز و منابع دیگر گزارش دادند که FDIC را مجبور می کند تا چک های بازپرداخت مالیاتی به ارزش 10 میلیون دلار را که به گروه مالی SVB ارائه شده است، تسلیم کند. این حداقل یک پیروزی لحظه ای برای دومی در ماموریت خود برای جبران خسارت به دارندگان اوراق قرضه است.

گروه مالی SVB به دارندگان اوراق قرضه بدهکار است

در طول یک جلسه دادگاه در منهتن، نماینده گروه مالی SVB، جیمز بروملی، گزارش داد که این شرکت پیش بینی می کند در دو سال آینده حدود 300 میلیون دلار بازپرداخت مالیات دریافت کند.

این بازپرداخت ها، ناشی از مالیات های بیش از حد پرداخت شده، ارزش زیادی برای SVB Financial دارد. این گروه برای بازپرداخت طلبکاران خود به این دارایی های حیاتی نیاز دارد.

این ممکن است خبر خوبی برای SVB Financial و برخی از طلبکاران آن باشد، نه برای همه سپرده گذاران بانک شکست خورده. یک 13 می داستان در وال استریت ژورنال، نگرانی های سپرده گذاران، از جمله برخی در جزایر کیمن، که در حال حاضر از وضعیت پست طلبکاران بدون وثیقه برخوردار هستند، توضیح داد. آنها ممکن است دیگر هرگز وجوهی را که سپرده گذاری کرده اند نبینند.

دومی خود را در موقعیت سختی به عنوان طلبکاران بدون وثیقه می بینند. این وضعیت به این معنی است که مطالبات بازپرداخت آنها فاقد وثیقه خاص است و در مقایسه با طلبکاران تضمین شده از اولویت کمتری برخوردار است و در نتیجه عدم اطمینان در مورد بازیابی وجوه آنها را تشدید می کند.

اختلاف بین SVB Financial و FDIC منجر به بن بست در پرونده جاری فصل 11 شده است. علاوه بر این، مانع از پیشرفت روند ورشکستگی و ایجاد تهدید برای فرآیند تثبیت شده FDIC برای بازپرداخت طلبکاران. که در این مورد به معنای مدیریت سپرده های بالغ بر 2 میلیارد دلار است.

FDIC استدلال می کند که با در اختیار گرفتن کنترل بانک سیلیکون ولی (SVB)، مالکیت 2 میلیارد دلار سپرده را به دست آورد. در نتیجه، ادعا می کند که SVB Financial صرفاً یک طلبکار با حق پیگیری جمع آوری 2 میلیارد دلار در نظر گرفته می شود.

FDIC باید مانند سایر طلبکاران عمل کند

در پاسخ به استدلال FDIC، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، مارتین گلن گزارش شده است که به آژانس دستور داد تا مانند سایر طلبکاران ادعایی را ارائه دهد. علاوه بر این، قاضی به FDIC دستور داد تا توضیح روشنی درباره اینکه چرا معتقد است حق نگه داشتن 2 میلیارد دلار را دارد، ارائه کند.

مارکوس لوین، یکی از بنیانگذاران شبکه XYO، به BeInCrypto گفت: “این یک شکست بزرگ برای FDIC است، که همچنان در تلاش است تا هزینه های خود را از نجات بانک سیلیکون ولی در اوایل سال جاری جبران کند.”

لوین افزود: “این نه تنها FDIC را از نظر مالی به پرونده SVB بازگرداند، بلکه ممکن است سابقه ای را برای سایر شرکت های ورشکسته ای که با چالش های مشابه روبرو هستند ایجاد کند.”

FDIC از سپرده گذاران آمریکایی SVB Financial هنگامی که بانک را تصاحب کرد، محافظت کرد. اما، همانطور که وال استریت ژورنال گزارش داد، مشتریان شعبه جزایر کیمن از زمان فروپاشی SVB قادر به دسترسی به وجوه خود نبوده اند.

طبق FDIC سایت اینترنتی564 ورشکستگی بانک از سال 2001 تا 2023 وجود داشته است. ورشکستگی بانک ها پس از سال 2010 به طور چشمگیری کاهش یافت، بدون اینکه در سال های 2021 و 2022 هیچ موردی نداشته باشد. همچنین بزرگترین شکست از زمان بحران مالی 2007-2008 بود.

ممکن است بحران تمام نشده باشد. گزارش اخیر نشان می دهد که نیمی از بانک های ایالات متحده ممکن است ورشکسته باشند.

The post پیروزی کوچک برای SVB Financial چون قاضی دستور می دهد FDIC چک های بازپرداخت مالیات را بازگرداند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *