بازی Web3 Tales of Elleria دچار حمله ای شد که بیش از 140 ETH تخلیه شد. هکر یک تابع در قرارداد پل آربیتروم را هدف قرار داد.

یک حمله دیگر در فضای DeFi رخ داده است، این بار یک بازی تحت وب به نام Tales of Elleria. دومی برای بیش از 140 ETH، به ارزش حدود 273,000 دلار هک شد.

تیم Tales of Elleria در توییتر اعلام کرد که سرقتی رخ داده است، سرقتی که از قرارداد پل آربیتروم سوء استفاده کرده است.

را تیم پرسید که هیچ‌کس توکن ELM را نمی‌خرد و همچنین برداشت‌ها و سپرده‌گذاری‌ها را از بازی به حالت تعلیق درآورده است. این حمله در 19 آوریل انجام شد و طبق گفته تیم، هکر از قرارداد پل سوء استفاده کرد، 5 میلیارد ELM را منتج کرد و اقدام به تخلیه LP کرد.

این تیم در حال کار بر روی طرحی برای جبران خسارت قربانیان این حمله است و به زودی جزئیات این طرح را ارائه خواهد کرد. یکی از بنیانگذاران، COO و CTO پروژه “وین” گفت که مهاجم “به نظر می رسد امضای خود را ایجاد کرده است و مبلغ زشت ELM دلاری را پس گرفته است و LP را تخلیه می کند.”

Tales of Elleria Token Price به دنبال بهره برداری از پل Arbitrum: CoinMarketCap

هکر مبلغ سرقت شده را در چهار تراکنش تقسیم کرد. اکسپلویت خاص مربوط به تابع بازیابی در قرارداد هوشمند است. در نتیجه این حمله، قیمت توکن ELLERIUM (ELM) بازی web3 ضربه خورد و 99 درصد از ارزش خود را از دست داد.

Tales of Elleria چیست؟

Tales of Elleria یک بازی نقش آفرینی است که عملکردی مشابه سایر بازی های این چنینی دارد. بازیکنان می توانند شکل قهرمان به خود بگیرند، در ماموریت ها شرکت کنند و جوایزی کسب کنند. این بازی همچنین دارای NFT است که ارزش بیشتری را برای بازیکنان به ارمغان می آورد.

Tales of Elleria در مرورگر اجرا می شود و بازیکنان می توانند از کلاس های مختلف انتخاب کنند. تمرکز بازی روی PvE است نه PvP و بازیکنان از مکان‌های مختلف دنیا دیدن خواهند کرد.

مواجهه خودسرانه با حملات متعدد

حملات پل در بازار ارزهای دیجیتال بسیار رایج هستند و به نظر می رسد تمرکز زیادی روی Arbitrum وجود دارد. یک هکر دزدید 6.9 میلیون دلار از Lodestar Finance که یک پروتکل DeFi مبتنی بر Arbitrum است. یک هکر نیز موفق شد به خطر افتادن برخی از کیف پول های Arbitrum برای حذف ARB از کسانی که در انتظار airdrop هستند.

حملات بریج هدف اصلی هکرها هستند و از نظر ظاهری در سال 2023 همچنان ظاهر خواهند شد. بیش از 2.5 میلیارد دلار بین سال‌های 2020 تا 2022 از این طریق به سرقت رفته است.

The Post Tales of Elleria Arbitrum Bridge Attacked, Over 140 ETH Drained first on BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *