تتر، ناشر استیبل کوین USDT، با برداشت میلیاردها دلار سپرده بانکی در سه ماه اول سال 2023، قرار گرفتن در معرض بانک ها را به حداقل رساند.

تتر در یک بیانیه مطبوعاتی در 15 می اعلام کرد که بیش از 4.8 میلیارد دلار از سپرده های بانکی خود را در سه ماهه اول 2023 برداشت کرده است.

تتر قرار گرفتن در معرض بانک ها را به حداقل رساند

بر اساس این سند، ناشر استیبل کوین پس از نگهداری 5.3 میلیارد دلار در بانک ها در ابتدای سال، اکنون 481 میلیون دلار سپرده بانکی دارد.

تتر گفت که با وجود داشتن سپرده در موسسات مختلف، قرار گرفتن در معرض بانک ها را به حداقل رساند تا از خود در برابر سقوط بانک محافظت کند. موسسات دارای سپرده را مشخص نکرد اما تصمیم خود برای خروج را به مشکلات رقبای خود در بحبوحه بحران بانکی اخیر نسبت داد.

تتر همچنین پس از مشاهده وضعیت اسفناک رقبا که پول زیادی در سپرده های بانکی داشتند، سپرده ها را برداشت.

طبق بیانیه مطبوعاتی، تتر 4.8 میلیارد دلار را به خزانه داری ایالات متحده و مخازن یک شبه ای که توسط وزارت خزانه داری تضمین شده بود ارسال کرد. اکنون 7.5 میلیارد دلار در انبارهای یک شبه نگهداری می کند.

این شرکت همچنین ذخایر فلزات گرانبها و ارزهای دیجیتال را فاش کرد. به گفته عموم داده هاتتر 4 درصد از ذخایر USDT خود را به طلا و حدود 1.8 درصد را در بیت کوین (BTC) نگه می دارد.

Circle میخ USDC گمشده را بازیابی می کند

تتر ممکن است به دلیل سقوط همزمان چندین موسسه مالی ایالات متحده از بانک ها فاصله گرفته باشد. سه بانک آمریکایی، Silvergate Capital، Silicon Valley Bank (SVB) و Signature Bank ظرف یک هفته در ماه مارس شکست خوردند.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ناشر آن 3.3 میلیارد دلار ذخایر در بانک سیلیکون ولی دارد، استیبل کوین USDC پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد. بعداً USDC 7% دوباره به دست آورد و به 1 دلار بازگشت.

USDC depegging در ماه مارس | منبع: CoinGecko

SVB نقش مهمی برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر که در صنعت ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، ایفا کرد. مشتریان این بانک عبارتند از: Andreessen Horowitz (a16z)، Pantera Capital، Sequoia Capital، Blockchain Capital، Dragonfly Capital، و Castle Island Ventures.

آخرین اخبار، تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های ارزهای دیجیتال را پیدا کنید ما کانال تلگرام.

پست تتر در سال 2023 به سرعت تقریباً 5 میلیارد دلار از بانک ها برداشت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *