آرژانتین با بیش از 108 درصد تورم یکی از بدترین نرخ های تورم در جهان را تجربه می کند. تتر، ارائه‌دهنده استیبل‌کوین، فرصتی برای گسترش عرضه خود در کشور می‌بیند. و ارز دیجیتال را در دسترس افرادی قرار دهید که شدیداً در یک بازار پرنوسان به یک پوشش محافظتی نیاز دارند. با حضور خود در آمریکای جنوبی، آیا این شرکت می‌تواند بر شک و تردید در مورد گزارش‌های مالی خود و عدم قطعیتی که هنوز به طور گسترده با تجارت کریپتو مرتبط است غلبه کند؟

تتر، ارائه‌دهنده استیبل‌کوین، به‌تازگی خبر جدیدی را اعلام کرده است شراکت با KriptonMarket، راه حل رمپ روشن/خاموش. هدف این سرمایه گذاری، ارتقای دسترسی به استیبل کوین برای کاربران آرژانتین، از طریق بازار مرکزی بوئنوس آیرس، یک بازیگر بزرگ در تجارت میوه و سبزیجات آمریکای لاتین است. حرکت جسورانه تتر در بحبوحه انتقاد شدید تنظیم‌کننده‌ها و مقامات دولتی سابق صورت می‌گیرد که ثبات و ذخایر اعلام شده آن را زیر سوال می‌برند.

مبارزه با تورم آرژانتین

بازار مرکزی بوئنوس آیرس بیش از 2000 نفر را استخدام می کند و ماهانه 106000 تن میوه و سبزیجات را از بیش از 600 مزرعه و بازرگان به فروش می رساند.

اما آرژانتین در حال حاضر چهارمین نرخ تورم جهان را با 109 درصد دارد. ارقام.

در این مقیاس، این کشور آمریکای جنوبی تنها پس از سوریه، لبنان و ونزوئلا قرار دارد. نرخ تورم آرژانتین از اواسط دهه گذشته به بالای 20 درصد رسیده است. این کشور همچنین بیشترین تورم را در G20 دارد.

برای مقایسه، نزدیکترین همسایه آن در G20 ترکیه (43.68 درصد) است. کشوری که بارها از افزایش نرخ بهره خودداری کرده است. بریتانیا که شاهد کاهش قابل توجه استانداردهای زندگی بوده و یکی از بدترین اقتصادهای توسعه یافته است، نرخ تورم تنها 10.1 درصد دارد.

روی آوردن آرژانتینی ها به Crypto

در طول بحران ابر تورم آرژانتین، تعداد بیشتری از شهروندان این کشور به ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان پوشش محافظ روی آورده اند.

استیبل کوین‌هایی مانند تتر – که به دارایی دیگری متصل هستند، اما معمولاً یک ارز هستند – هدفشان مبارزه با تورم از طریق حفظ قدرت خرید و محافظت در برابر کاهش ارزش پول است.

برای برخی از آرژانتینی ها، بلای تورم آنقدر شدید است که نمی توان مزایای یک ارز غیر فیات را نادیده گرفت.

کارلین گارسیا، مدیر پروژه در آژانس Web3 EAK Digital می‌گوید: «تورم مانند این است که ارزش هر چیزی را که به دست می‌آورید نگاه کنید. ما یکی از برترین کشورهای جهان برای پذیرش کریپتو هستیم، و وقتی به ارقام تورم نگاه می‌کنید، درک دلیل آن سخت نیست. رمزارزها به طور کلی، و استیبل کوین ها به طور خاص، به آرژانتینی ها در برابر این بادهای مخالف قدرت می دهد.

گارسیا افزود: “سال 2022 شاهد بالاترین نرخ تورم در آرژانتین از سال 1991 بود. طبیعی است که با دسترسی روزافزون به فناوری و جایگزین های دیجیتال، مردم در تلاشند راهی برای حفظ ارزش دارایی ها و پس انداز خود بیابند.”

آرژانتین در رتبه سیزدهم Chainalysis 2022 قرار گرفت شاخص جهانی پذیرش رمزارز. اگرچه، همه در کشور به آهنگ آژیر مزایای این فناوری توجه نمی کنند.

در 4 می، بانک مرکزی آرژانتین، ارائه دهندگان پرداخت را از اجازه تراکنش های رمزنگاری منع کرد. سرکوب اخیر کریپتوها به ظهور خاویر مایلی، سیاستمدار طرفدار بیت کوین دامن زد.

The post گسترش شدید تتر در آرژانتین در بحبوحه افزایش تورم اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *