ناشر استیبل کوین تتر روز چهارشنبه اعلام کرد که تا 15 درصد از سود عملیاتی خالص تحقق یافته خود را به خرید بیت کوین (BTC) اختصاص خواهد داد. آیا این یک طرح قابل اعتماد برای تنوع بیشتر، یا منحرف شدن از حسابداری مشکوک آن است؟

صادر کننده شرح داده شده تصمیم به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری یکی با هدف ایجاد ذخایر بیت کوین و تنوع بخشیدن به سبد ذخایر آن. ناشر قصد دارد سلامت و رشد ثابت را پیش بینی کند، اما همه ادعاهای تتر را باور نمی کنند.

تتر یک “رویکرد محافظه کارانه” اتخاذ می کند

این شرکت در اطلاعیه روز چهارشنبه خود گفت که کاملاً انتظار دارد که دارایی های فعلی و آتی بیت کوین در ذخایر آن از بالشتک سرمایه سهامداران فراتر نرود. این تخصیص برنامه ریزی شده را به عنوان بخشی از یک استراتژی خوب اندیشیده شده توصیف کرد.

این شرکت برای تأکید بر “رویکرد محافظه کارانه و محتاطانه خود در تصمیم گیری های سرمایه گذاری” تا حدی تلاش کرد. و هدف آن ایجاد و تنوع بخشیدن به ذخایر آن است.

در 10 می این شرکت عمومی بیانیه در مورد گواهینامه سه ماهه اول 2023، تتر از BDO Italia به عنوان منبع یاد می کند. تتر بر تنوع زیاد ذخایر خود تاکید کرد و همه چیز را از BTC گرفته تا اوراق قرضه شرکتی و طلای فیزیکی را در بر می گیرد.

به گفته این ناشر، ذخایر تتر در سه ماهه اول سال 2023 1.48 میلیارد دلار رشد داشته است. اکنون در مجموع به 2.44 میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این، تتر مدعی افزایش 20 درصدی در گردش کل توکن شد.

تتر زیر آتش

آیا تتر به بیت کوین بیشتری نیاز دارد؟ تتر ادعا می کند که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین در حال حاضر ذخیره دارد. استراتژی جدید به میزان قابل توجهی به این کل اضافه خواهد کرد.

خرید پرمشغله دارایی های ذخیره توسط تتر بدون بحث و جدل باقی نمانده است. همانطور که اخیراً در BeInCrypto گزارش شده است، یک کاربر توییتر با نام girevik این صرافی را متهم به سوء استفاده از سیاست های فدرال رزرو و وزارت خزانه داری ایالات متحده برای منافع خود می کند.

استراتژی تتر کسب درآمد از سود اوراق خزانه ایالات متحده است. اما گیرویک در 10 مه ادعا کرد که این کار را بدون پرداخت چیزی به سپرده گذاران انجام دهد توییت.

هر چه نرخ بهره بالاتر برود، تتر سود بیشتری کسب می کند. فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر اساساً به خرید بیت کوین تتر یارانه می دهند.

در 10 می دیگر توییت که به سرعت 16500 بازدید داشت، girevik در Tether آزاد شد. او پرسید که آیا سرمایه گذاران به دنبال بازدهی بدون ریسک 5 درصدی در بانک یا صندوق بازار پول از این پلت فرم فرار می کنند؟

نه، تقاضای کافی برای دلار دیجیتال خارج از سیستم بانکی وجود دارد، حتی اگر 0 درصد درآمد داشته باشد. گیرویک نوشت: انتشار تتر به رشد خود ادامه می دهد، بدون اینکه تحت تاثیر افزایش نرخ ها قرار گیرد.

در مناظر تنظیم کننده

استیبل کوین تتر هدف اقدامات معلق کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا است. همچنین اخیراً مورد انتقاد یکی از مقامات سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قرار گرفته است.

جان رید استارک، رئیس سابق دفتر اجرای اینترنت SEC، در یک موضوع توییتری در تاریخ 8 مه، از قانون‌گذاران خواست تا استیبل کوین تتر را ممنوع کنند و این ارز را «خانه بزرگ کارت» نامید.

از نظر استارک، ارقام رشد به ظاهر چشمگیر و دارایی های اعلام شده Tether تنها در یک گواهی و نه حسابرسی مشاهده می شود. این امر باعث می‌شود که ارقام نسبت به زمانی که شرکت حسابرسی مناسبی ارائه کرده باشد، بسیار کمتر قابل اعتماد است.

استارک «تفریح، هیاهو و هیاهوی روابط عمومی به‌طور قابل ملاحظه‌ای توهین‌آمیز و ناکارآمد» تتر را محکوم کرد و بر تفاوت بین گواهی و حسابرسی تأکید کرد.

او نوشت: «تحت هر شرایطی، یک گواهی مشابه ممیزی نیست – و این نوع «عکس فوری تأیید نشده» هرگز از هیچ نوع نظارت قانونی عبور نمی کند.

BeInCrypto برای نظر دادن با Tether تماس گرفته است.

پست تتر برای استفاده از 15 درصد سود برای رشد ذخایر بیت کوین اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *