تتر (USDT) از زمان شروع بحران بانکی در ماه مارس، با افزایش قیمت در برابر دلار آمریکا معامله می‌شود و به روندی ادامه می‌دهد که شاهد افزایش عرضه و تسلط بر بازار به بالاترین حد قبلی بوده است.

طبق داده‌های CoinMarketCap، USDT پس از افزایش 0.06 درصدی در 24 ساعت گذشته، با قیمت 10007 دلار معامله می‌شود. به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین Kaiko، این عملکرد قیمت یک بار اتفاق نمی افتد، زیرا استیبل کوین بیشتر در برابر دلار آمریکا در ماه آوریل در صرافی های متمرکز معامله می شود.

Tether Trades در Premium (منبع: Kaiko)

تسلط USDT: عرضه به اوج های قبلی باز می گردد

بر اساس داده های BeInCrypto، عرضه و تسلط USDT به بالاترین سطح خود از زمان فروپاشی UST Terra در می 2022 بازگشته است.

بر اساس داده‌ها، عرضه USDT بر اساس معیارهای سال گذشته با بیش از 15 میلیارد دلار افزایش به 81.67 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که تسلط آن بر بازار از 48 درصد ثبت شده در ابتدای سال به حدود 63 درصد رسیده است. رشد USDT با مشکلات نظارتی و بانکی برای رقبای اصلی آن، USDC و Binance USD (BUSD) همزمان شده است.

تتر (USDT) تسلط
تسلط USDT (منبع: دی فیلاما)

رشد باورنکردنی تتر باعث اختلاف نظر در جامعه شده است. برخی از فعالان صنعت ذخایر مات آن را به عنوان یک منطقه خاکستری ذکر کرده اند که باید مورد توجه قرار گیرد. ماریو آنترتر، سرمایه گذار ارزهای دیجیتال گفت:

“رشد Tethers بسیار ترسناک و خطرناک است که آن وجوه را حسابرسی می کند و آیا آنها واقعا بیمه شده اند یا حمایت می شوند؟”

با این حال، الف بیانیه از ناشر استیبل کوین گفت که هدف “پوشش ها و اتهامات منسوخ، نادرست و گمراه کننده” بوده است.

در همین حال، تسلط USDT ممکن است برای BTC خوب باشد زیرا تحلیلگران ادعا می کنند که بین عرضه USDT و افزایش قیمت بیت کوین همبستگی وجود دارد. آمطالعهتوسط BDC Consulting نشان می دهد که عرضه USDT دارای “همبستگی قوی و معنی دار آماری” با قیمت BTC است.

مبارزه USDC و BUSD

در حالی که تتر در سال 2023 به پرواز خود ادامه داده است، USDC و BUSD پس از مبارزه با مسائل مختلف به شدت با مشکل مواجه شده اند.

عرضه BUSD پس از رسیدن به 22 میلیارد دلار در نوامبر 2022 به کمتر از 7 میلیارد دلار کاهش یافته است. مشکلات آن در فوریه زمانی آغاز شد که وزارت خدمات مالی نیویورک (NYDFS) به Paxos دستور داد تا سایر ضرابخانه ها را متوقف کند. زمانی که کوین بیس آن را از فهرست خارج کرد و بایننس ویژگی کارمزد معامله صفر آن را حذف کرد، پذیرش و استفاده از آن بیشتر کاهش یافت.

تامین استیبل کوین USDC
عرضه USDC (منبع: BeInCrypto)

از سوی دیگر، USDC در ماه مارس پس از بحران بانکی ایالات متحده، پیوند دلاری خود را از دست داد. BeInCrypto گزارش داد که ناشر استیبل کوین Circle بخشی از ذخایر خود را در بانک شکست خورده سیلیکون ولی نگهداری می کند. در حالی که USDC دوباره برابری با دلار را به دست آورده است، اعتماد سرمایه گذاران ارز دیجیتال پایین است.

بر اساس داده های BeInCrypto، عرضه USDC بیش از 14 میلیارد دلار در سال 2023 کاهش یافت.

پست Tether (USDT) در ماه آوریل در برابر دلار آمریکا با قیمتی ممتاز معامله می شود اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *