تگزاس یک گام به راه اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه کامل طلا نزدیکتر شده است.

قبض ارز دیجیتال با پشتوانه طلا (HB4903) در 10 مارس توسط نماینده مارک دورازیو به مجلس معرفی شد. در حال حاضر حمایت 43 حامی مالی را جلب کرده است و در جلسه رسمی روز سه شنبه مورد بررسی قرار گرفت. اکنون یک جلسه استماع عمومی در روز دوشنبه برگزار می شود.

بازگشت به استاندارد طلایی

این لایحه دولت را ملزم می کند تا یک ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا به راحتی قابل انتقال ایجاد کند و به آن اجازه می دهد برای انجام این کار با یک شرکت خصوصی قرارداد ببندد.

پس از ایجاد ارز دیجیتال جدید، دولت ملزم به نگهداری مقدار مشخصی طلا خواهد بود. مقدار طلای نگهداری شده معادل مقدار مورد نیاز برای بازخرید هر توکن دیجیتالی صادر شده خواهد بود.

این لایحه به ایالت اجازه می دهد تا برای صدور یا بازخرید ارز دیجیتال هزینه ای را با نرخی که برای پوشش هزینه های اداری و ذخیره سازی لازم است تعیین کند.

ظهور دارایی های دیجیتال با پشتوانه طلا

جالب اینجاست که خانه تگزاس اولین مرجعی نیست که چنین ایده ای را در نظر گرفته است.

در حال حاضر، بانک مرکزی زیمبابوه (CBZ) در حال آماده سازی برای راه اندازی ارز دیجیتال خود با پشتوانه طلا است. گفته می شود که چنین اقدامی به تثبیت دلار زیمبابوه کمک می کند.

همچنین به ساکنان امکان دسترسی به دارایی با نوسان کمتر را می دهد. CBZ امیدوار است این امر به زیمبابوه‌ها کمک کند تا در برابر تورم بی‌سابقه محافظت کنند.

اما چرا علاقه ناگهانی به طلای دیجیتال؟

از یک جهت، حرکت‌هایی مانند زیمبابوه و تگزاس با نقشی که دولت‌ها و بانک‌های مرکزی مدت‌ها انجام داده‌اند، همخوانی دارد.

طلا اغلب به عنوان سرمایه گذاری مطمئن نهایی تلقی می شود. و برای کسانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض فلزات گرانبها هستند، سکه های طلا یک راه آسان را از طریق یک منبع قابل اعتماد ارائه می دهد.

علاوه بر این، درست همانطور که سکه‌های طلا راهی برای سرمایه‌گذاری در طلا بدون موانع قیمتی بالا در خرید و فروش شمش عمده‌فروشی فراهم می‌کنند، طلای دیجیتال نیز امکان مالکیت کسری در ارزش‌های کوچک‌تر را فراهم می‌کند.

طلای دیجیتال و سیاست جهانی

این احساس در بین بسیاری وجود دارد که دوران برتری دلار ممکن است به پایان برسد.

برای شروع، یورو و یوان چین برای تجارت جهانی اهمیت فزاینده ای دارند. این روندهای اقتصادی پس از چندین دهه به عنوان ارز ذخیره جهانی، موقعیت دلار آمریکا را به عنوان رسانه پیش فرض تجارت بین المللی تهدید می کند.

در همان زمان، رشد ارزهای رمزپایه، سیاست‌های ضد استقرار را که مدت‌ها در زیر سطح اقتصاد جهانی حباب می‌کرد، دوباره تقویت کرد.

از زمان فروپاشی سیستم برتون وودز در دهه 1970، هم منتقدان داخلی و هم منتقدان خارجی سیاست پولی آمریکا به طلا به عنوان جایگزینی برای پول فیات اشاره کرده اند.

آنها استدلال می کنند که ذخیره قابل اعتمادتر و قابل اعتمادتری از ثروت را فراهم می کند.

طلا یک نشانگر ارزش است که بر اعتماد بین افراد متکی است. از سوی دیگر، پول فیات به اعتماد بین افراد و دولت نیاز دارد تا بتواند به طور موثر عمل کند.

در زمان‌های اخیر، این باور اساسی با ظهور آزادی‌خواهی رمزپایه طنین‌انداز شده است.

دارایی هایی مانند بیت کوین هم از نظر عرضه محدود هستند و هم از هر ایالت، دولت یا شرکت مستقل هستند. و طرفداران کریپتو اغلب به قرابت با طلای فیزیکی اشاره کرده اند.

پست تگزاس جدیدترین ارز دیجیتال با پشتوانه طلا را در نظر گرفت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *