بیت کوین (BTC) اقدامات قیمت در چند هفته گذشته نزولی بوده است. قیمت در حال حاضر نیز در معرض خطر شکست از یک الگوی نزولی کوتاه مدت است.

شکست از این الگو می تواند چیزی باشد که باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین می شود و قیمت بیت کوین را به سطوحی می رساند که از ابتدای ماه مارس تاکنون به آن نرسیده است.

قیمت بیت کوین مقاومت را محکم می کند

قیمت بیت کوین از ابتدای آوریل نزولی بوده است. این موضوع با الگوی شمعدانی نزولی در 17 و 24 آوریل و دو رد متعاقب آن (نمادهای قرمز) در هفته‌های بعد برجسته شد.

این جنبش با قاطعیت منطقه 29800 دلاری را به عنوان مقاومت تأیید کرد. ناحیه مقاومت در بازه زمانی هفتگی وجود دارد. بنابراین، این امکان را فراهم می‌کند که به یک قله محلی رسیده باشد.

نمودار هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView

علیرغم اقدام نزولی قیمت، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) همچنان مثبت است. این شاخص در حال حاضر بالای 50 است و در حال افزایش است.

معامله گران از RSI به عنوان ابزاری برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم می گیرند که آیا یک دارایی را بخرند یا بفروشند، استفاده می کنند. اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی داشته باشد، نشان می دهد که گاوها کنترل دارند.

برعکس، اگر RSI به زیر 50 برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در کنترل هستند. بنابراین، قرائت فعلی RSI نشان می دهد که روند بلندمدت همچنان صعودی است.

پیش بینی قیمت بیت کوین: آیا اصلاحی در انتظار است؟

تحلیل تکنیکال فعلی در بازه زمانی روزانه نشان دهنده پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین است. این به دلیل ایجاد یک الگوی سر و شانه است که معمولاً به عنوان یک الگوی نزولی در نظر گرفته می شود.

این الگو از یک ارتفاع اولیه تشکیل شده است، سپس یک قله بالاتر از قله قبلی و به دنبال آن قله دوم مشابه طول قله اول است. پس از آن، یک قطره خط گردن را می شکند و باعث سقوط شدید می شود.

اگر شکست بالقوه قیمت از تمام ارتفاع الگو (سفید) پیروی کند، می تواند باعث کاهش دارایی دیجیتال به حداقل قیمت 23400 دلار شود. این با سطح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.5 (مشکی) مطابقت دارد.

بر اساس اصل اصلاح فیبوناچی، پس از تغییر قابل توجه قیمت در یک جهت، قیمت اغلب قبل از ادامه در جهت اصلی خود، تا حدی به سطح قیمت قبلی بازمی گردد.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

با وجود این پیش‌بینی نزولی، اگر قیمت به بالای شانه راست (خط قرمز) در 30000 دلار حرکت کند، نشان‌دهنده این است که روند نزولی نیست.

در عوض، می تواند منجر به افزایش نسبت به مقاومت بلندمدت بعدی در 36500 دلار شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا سرمایه گذاران باید نگران الگوی نمودار بیت کوین (BTC) باشند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *