همانطور که به عصر دیجیتال می رویم، مشاهده تعامل بین بیت کوین و تحقیقات علمی بسیار جذاب است. چیزی که برخی ممکن است پیش بینی نکنند این است که چگونه این میدان های به ظاهر نامرتبط می توانند با هم برخورد کنند و به روش های غیرمنتظره ای بر یکدیگر تأثیر بگذارند.

در این مقاله، تقاطع عجیب بین استخراج بیت کوین و تلاش برای زندگی فرازمینی را بررسی می کنیم.

اتصالات پیش بینی نشده

در یک پیچ عجیب، تقاضای سرسام آور برای واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) به دلیل در سطح کارخانه استخراج بیت کوین مانع از تحقیقات در نجوم شده است. این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه دانشمندان SETI (جستجوی هوش فرازمینی) با مشکلاتی در تهیه موارد حیاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. سخت افزار رایانهبر تلاش آنها برای زندگی بیگانه تأثیر می گذارد.

ما در SETI می‌خواهیم تا آنجا که ممکن است کانال‌های فرکانسی را بررسی کنیم، زیرا نمی‌دانیم ET از چه فرکانسی پخش می‌شود و می‌خواهیم انواع سیگنال‌های مختلف را جستجو کنیم – AM یا FM، چه ارتباطاتی هستند. آنها استفاده می کنند؟” دکتر دن ورتیمر، که دانشمند ارشد این دانشگاه است، توضیح داد برکلی SETI پژوهش مرکز.

او افزود: «این کار به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد.

کمیابی به ستاره ها ضربه می زند

رونق استخراج بیت کوین منجر به افزایش تقاضا برای پردازنده های گرافیکی شده است. محققان SETI اغلب برای به دست آوردن تراشه های مورد نیاز برای پردازش تلاش می کنند رادیو تلسکوپ داده ها، به دلیل افزایش رقابت ماینرها که قیمت ها را افزایش می دهند. به طور معمول، این عظیم است تلسکوپ ها از ده ها GPU استفاده کنید.

کریپتوکارنسی کنجکاوی کیهانی را مهار می کند

بدون دسترسی به آخرین پردازنده‌های گرافیکی، توانایی‌های دانشمندان برای کشف حیات فرازمینی و پاسخ به این سوال، “آیا ما در کیهان تنها هستیم؟” می تواند به طور قابل توجهی مختل شود. مشاهدات و آزمایش‌ها به تأخیر می‌افتند، که می‌تواند تأثیرات بلندمدتی بر تحقیقات SETI داشته باشد. علاوه بر این، این تأخیرها می تواند درک ما از جهان را مختل کند و علمی بالقوه را محدود کند پیشرفت ها.

وقتی دنیاها با هم برخورد می کنند

این وضعیت را برجسته می کند انشعابات استخراج بیت کوین در بخش‌های مختلف و جرقه بحث‌هایی در مورد لزوم رویکردهای پایدارتر و کم‌مصرف منابع است. از آنجایی که استخراج بیت کوین مقادیر زیادی انرژی مصرف می کند، نگرانی هایی در مورد تأثیرات زیست محیطی این صنعت نیز ایجاد می شود.

به عنوان مثال، الف مطالعه توسط دانشگاه کمبریج دریافت که استخراج بیت کوین سالانه بیشتر از کل کشورهایی مانند آرژانتین یا سوئد برق مصرف می کند. این مصرف زیاد انرژی نه تنها شبکه های برق را تحت فشار قرار می دهد، بلکه به انتشار گازهای گلخانه ای نیز کمک می کند.

پردازنده‌های گرافیکی برای همه؟

ایجاد تعادل بین نیازهای صنایع مختلف که به تراشه های پرسرعت و سایر سخت افزارهای کامپیوتری وابسته هستند برای جلوگیری از به خطر انداختن تحقیق و توسعه علمی بسیار مهم است. یک نمونه از بخش تحت تاثیر کمبود پردازنده گرافیکی صنعت بازی های ویدئویی است. پردازنده‌های گرافیکی سطح بالا، که برای اجرای بازی‌های پر منابع و تجربیات واقعیت مجازی ضروری هستند، به طور فزاینده‌ای کمیاب و گران شده‌اند. این امر منجر به ناامیدی در میان مصرف کنندگان شده است زیرا تعداد زیادی از GPU ها به طور انبوه توسط شرکت ها با منابع برای انجام این کار خریداری می شوند.

راه حل های نوآورانه

در پاسخ به این نگرانی‌ها، برخی از عملیات‌های استخراج ارز دیجیتال شروع به کشف روش‌های سازگار با محیط زیست کرده‌اند. به عنوان مثال، شرکت هایی مانند نسل گرینریج و بلاک چین Hive به منابع انرژی تجدیدپذیر مانند نیروی برق آبی و زمین گرمایی روی آورده اند تا ردپای کربن خود را کاهش دهند. راه حل های دیگر شامل استفاده از گرمای اضافی تولید شده توسط عملیات معدن برای اهدافی مانند گرم کردن گلخانه ها یا گرم کردن ساختمان ها است.

اثبات سهام

علاوه بر این، ارزهای دیجیتال با الگوریتم‌های استخراج انرژی کم‌تری، مانند تغییر اتریوم به مدل اثبات سهام، هدف کاهش اثرات زیست‌محیطی ارزهای دیجیتال را دارند. با اتخاذ روش‌های پایدارتر، صنعت ارزهای دیجیتال می‌تواند به رشد خود ادامه دهد و در عین حال تأثیر آن را بر سایر بخش‌ها و محیط زیست به حداقل برساند.

دولتی و صنعتی آئین نامه همچنین می تواند در پرداختن به پیامدهای منفی استخراج بیت کوین نقش داشته باشد.

سیاست‌گذاران و رهبران صنعت ممکن است برای طراحی دستورالعمل‌ها و مشوق‌هایی برای ترویج استخراج پایدار، همکاری کنند که به طور بالقوه تقاضا برای GPU و فشار بر سایر بخش‌ها را کاهش می‌دهد.

در نهایت، تقویت گفت‌وگو بین ارزهای دیجیتال، تحقیقات علمی و سایر بخش‌های آسیب‌دیده می‌تواند به شناسایی راه‌حل‌هایی کمک کند که توزیع متعادل منابع را تضمین کند. با همکاری یکدیگر، این صنایع می توانند برای حمایت از رشد و توسعه یکدیگر و در عین حال به حداقل رساندن پیامدهای ناخواسته فعالیت های مربوطه خود تلاش کنند.

جستجوی چند دهه: SETI و زندگی بیگانه

به مدت 40 سال، SETI مدت‌ها قبل از معرفی بیت‌کوین در سال 2009، به دنبال حیات بیگانه بوده است. SETI در طول وجود خود، تکنیک‌های متعددی را برای شناسایی حیات فرازمینی، از طریق اسکن، مورد بررسی قرار داده است. فرکانس های رادیویی برای بررسی اتمسفر سیارات دور. تا کنون نتایج امیدوارکننده نیست.

جستجوی زندگی بیگانه: بی ارتباط با بیت کوین؟

جستجوی مداوم برای حیات بیگانه مدت ها قبل از ظهور بیت کوین آغاز شد. نشان می دهد که کمبود اخیر GPU ممکن است عامل اصلی مانع از تلاش های SETI نباشد. با این حال، کمبود فعلی پردازنده‌های گرافیکی، لایه‌ای از پیچیدگی را به یک زمینه چالش‌برانگیز اضافه می‌کند.

در حالی که ممکن است عوامل دیگری در بازی وجود داشته باشد، کمبود GPU به طور غیرقابل انکاری مشکلات پیش روی محققان SETI را بدتر می کند. با این حال، اگر جستجوی 40 ساله تاکنون چیزی به دست نیاورده است، سخت است استدلال کنیم که استخراج بیت کوین مقصر است.

فرضیه زمین نادر: وجود انفرادی در کیهان؟

فرضیه زمین نادر این فرضیه را مطرح می کند که پیدایش حیات پیچیده و هوشمند در کیهان امری فوق العاده است. نادر رویداد. در واقع، تا آنجا که ما می دانیم، این فقط یک بار اتفاق افتاده است، اینجا روی زمین. این ایده حاکی از آن است که زندگی برای همسویی به عوامل خاصی نیاز دارد. مانند شرایط منحصر به فرد زمین، از جمله فاصله از خورشید و یک ماه بزرگ تثبیت کننده، برای توسعه حیات پیشرفته.

یکی از جنبه های این فرضیه، مفهوم منطقه قابل سکونت یا “منطقه طلایی” است. منطقه اطراف یک ستاره که در آن شرایط برای وجود آب مایع در سطح سیاره مناسب است. پیش نیاز زندگی آنگونه که ما می شناسیم.

با این حال، قرار گرفتن در منطقه قابل سکونت به سادگی تضمین نمی کند که یک سیاره چنین خواهد شد حمایت از زندگی. عوامل دیگری مانند وجود جو مناسب، میدان مغناطیسی برای محافظت در برابر تشعشعات خورشیدی و در دسترس بودن عناصر ضروری مانند کربن نیز حیاتی هستند.

علاوه بر این، این فرضیه ادعا می‌کند که حتی اگر حیات در یک سیاره ظاهر شود، تکامل گونه‌های هوشمند و از نظر فناوری پیشرفته تضمین شده نیست. برای مثال، توسعه تمدن بشری بر روی زمین، متکی بر یک سری موارد است بعید رویدادها و شرایط، از جمله انقراض دایناسورها و آب و هوای نسبتاً پایدار که امکان کشاورزی را فراهم می کند.

منتقدان ادعا می کنند که وسعت کیهان نشان می دهد که سیاره هایی مانند زمین ممکن است وجود داشته باشند. اما فواصل بسیار زیاد باعث شناسایی و برقراری ارتباط با حیات بیگانه بالقوه می شود دشوار.

امکانات بی نهایت، منابع محدود

یافته های محدود محدود ممکن است نشان دهد که ما در جهان تنها هستیم. با این حال، جست‌وجوی حیات بیگانه، به دلیل پتانسیل کیهان و کنجکاوی انسانی، ادامه دارد.

  • وسعت جهان هم فرصت ها و هم چالش هایی را برای محققان SETI ایجاد می کند.
  • دو تریلیون کهکشان ها احتمالات بسیار زیادی برای زندگی بیگانه وجود دارد، اما محققان با یک کار بزرگ برای غربال کردن داده های کیهانی روبرو هستند.
  • اخیراً، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل داده‌های SETI کمک کرده‌اند و توانایی تشخیص ما را افزایش داده‌اند. با این حال، کمبود پردازنده گرافیکی این کار دلهره آور را پیچیده می کند.

علاوه بر این، ماهیت محدود منابع ما بر اهمیت اولویت بندی و تخصیص عاقلانه آنها تأکید می کند. از آنجایی که دانشمندان SETI در تلاش برای کشف اسرار جهان هستند، باید این کار را با بودجه محدود و دسترسی به فناوری‌های پیشرفته انجام دهند. ایجاد تعادل بین نیاز به ابزارهای پیشرفته با واقعیت های محدودیت منابع یک چالش همیشگی است که هم نیازمند نبوغ و هم همکاری بین محققان و ذینفعان در زمینه های مختلف است.

بیت کوین و اکتشاف کیهان نباید متقابل باشند.

متعادل کردن نوآوری مالی و اکتشاف کیهانی

طرفداران بیت کوین و محققان SETI هر دو قصد دارند جامعه بشری را متحول کنند، البته به روش های بسیار متفاوت. در حالی که علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به دنبال تغییر سیستم مالی جهانی برای بهبود همه هستند، دانشمندان SETI به دنبال کشف حیات بیگانه هستند.

این سوال پیش می‌آید که آیا این دو مسیر با یکدیگر منافات دارند و حداقل در کوتاه‌مدت باید اولویت‌بندی شوند؟

کریپتوکارنسی پتانسیل ثبات مالی و شمولیت را ارائه می دهد، به ویژه برای جمعیت های بدون بانک یا با بانک پایین. با ارائه دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز، بدون مرز و ایمن، ارزهای دیجیتال می توانند دسترسی به خدمات مالی را دموکراتیک کرده و به مبارزه با نابرابری ثروت کمک کنند.

این مزایا به ویژه در کوتاه مدت جذاب هستند. همانطور که آنها مستقیماً به مسائل مهم اجتماعی-اقتصادی می پردازند که میلیون ها نفر در سراسر جهان با آن مواجه هستند.

از سوی دیگر، جستجو برای هوش فرازمینی نشان دهنده تلاش بشریت برای درک جایگاه خود در کائنات. هدف علاقه مندان به رمزارزها بهتر کردن مالی جهانی، در حالی که دانشمندان SETI به دنبال هوش فرازمینی برای افشای اسرار کیهانی هستند. و پیامدهای چنین کشفی می تواند عمیق باشد. این می تواند درک ما از زیست شناسی، فیزیک و ماهیت خود هستی را تغییر دهد.

علاوه بر این، پیشرفت های تکنولوژیکی ناشی از تحقیقات SETI می تواند کاربردهای گسترده ای فراتر از حوزه نجوم رادیویی داشته باشد.

چالش در ایجاد توازن بین منافع رقیب این دو حوزه بدون به خطر انداختن هیچ کدام است.

تأثیر منفی استخراج ارزهای دیجیتال بر در دسترس بودن GPU برای SETI واضح است، اما هر دو زمینه مزایای اجتماعی منحصر به فردی را ارائه می دهند. همکاری ممکن است مزایای متقابل را به همراه داشته باشد.

توسعه روش‌های استخراج کریپتو با مصرف انرژی کارآمد و با منابع کمتر می‌تواند فشار عرضه GPU را کاهش دهد و به نفع محققان SETI باشد. گفتگو بین جوامع همچنین می تواند به اشتراک گذاری فناوری را ارتقا دهد.

مزایای مالی کوتاه مدت ارزهای دیجیتال با ارزش تر به نظر می رسد، اما تأثیر بالقوه یافتن زندگی بیگانه قابل توجه است. ایجاد تعادل بین منافع نیازمند همکاری، نوآوری و شناخت نقش هر حوزه در شکل دادن به آینده بشریت است.

آینده ای از نوآوری و دانش

با پیشرفت تکنولوژی و استخراج بیت کوین، تاثیر آن بر سایر زمینه های علمی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. راه حل های پایدار و مدیریت منابع برای جلوگیری از خفه کردن ناخواسته اکتشاف و درک انسان از کیهان حیاتی هستند. چالش در یافتن راه هایی برای حمایت از رشد صنایعی مانند ارزهای دیجیتال است. و ادامه یافتن زندگی بیگانه. با ایجاد تعادل مناسب، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که تلاش ما برای درک جهان بدون مانع باقی می ماند. در حالی که هنوز از نوآوری هایی که پذیرش بیت کوین را هدایت می کنند استقبال می کنیم.

The post The Cosmic Consequences of Bitcoin Mining: Tensions With the Quest for Alien Life first on BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *