به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا اظهارات اخیر مبنی بر اینکه یورو دیجیتال یک CBDC قابل برنامه ریزی خواهد بود را عقب نشینی می کند. نظرات رئیس بانک حاکی از آن است که کنترل های محدودی وجود خواهد داشت.

سخنگوی بانک مرکزی اروپا به BeInCrypto گفته است که هر ارز دیجیتال بانک مرکزی آینده (CBDC یا “یورو دیجیتال”) پول قابل برنامه ریزی نخواهد بود. سخنگوی بانک مرکزی اروپا در ایمیلی اعلام کرد: «بانک مرکزی اروپا هیچ محدودیتی در مورد مکان، زمان یا افرادی که مردم می‌توانند با یورو دیجیتال پرداخت کنند، تعیین نمی‌کند.

یک CBDC قابل برنامه‌ریزی اجازه می‌دهد تا محدودیت‌هایی برای نحوه، زمان و مکان خرج کردن ارز دیجیتال توسط افراد تعیین شود. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در مصاحبه‌ای که در ۶ آوریل با یک شوخی که وانمود می‌کرد زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین است، به صورت آنلاین منتشر شد.

در ویدئولاگارد گفت: «کنترل وجود خواهد داشت، حق با شماست. کاملا حق با شماست.» با این حال، او تصریح کرد که این یک “مقدار محدودی از کنترل” خواهد بود. لاگارد افزود:

ما در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا برای مقادیر بسیار کم، هر چیزی که حدود 300، 400 یورو است، می‌توانیم مکانیزمی داشته باشیم که در آن کنترل صفر باشد. اما این می تواند خطرناک باشد.»

با این حال، سخنگوی بانک مرکزی اروپا این موضوع را رد کرده است.

این سخنگوی به BeInCrypto گفت که این بانک قادر به شناسایی دارندگان یا کاربران یورو دیجیتال نخواهد بود. این کار با تقسیم داده ها بین بانک مرکزی و توزیع کنندگان دیجیتال یورو انجام می شود.

لاگارد قبلاً اعلام کرده بود که یورو دیجیتال در نشستی در بانک تسویه بین المللی (BIS) قابل برنامه ریزی نیست. اجلاس نوآوری در ماه مارس. او به حضار گفت که بانک مرکزی مسئول برنامه ریزی CBDC نخواهد بود. با این حال، به نظر می رسد نظرات منتشر شده از مصاحبه شوخی نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا نظر خود را تغییر داده است.

CBDC قابل برنامه ریزی چیست؟

یک CBDC قابل برنامه ریزی به بانک مرکزی اجازه می دهد تا قوانین یا شرایط خاصی را در خود ارز دیجیتال تعبیه کند. برای مثال، می‌توان آن را طوری طراحی کرد که پس از مدت زمان مشخصی منقضی شود. این ارز همچنین می تواند فقط برای هزینه کردن در مشاغل خاص یا انواع خاصی از کالاها یا خدمات طراحی شود.

ایده CBDC های قابل برنامه ریزی باعث ایجاد اختلاف در جامعه ارزهای دیجیتال شده است. آنها اغلب به عنوان تجاوز به آزادی های شخصی و ابزاری برای نظارت دولت ها و بانک های مرکزی تلقی می شوند. فراتر رفتن از حدود قانونی و اخلاقی

The post فلیپ فلاپ های بانک مرکزی اروپا در مورد ارز دیجیتال قابل برنامه ریزی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *