مدیران ارشد Coinbase Inc. به اتهام استفاده از اطلاعات داخلی برای فروش سهام خود در عرض چند روز پس از عرضه عمومی پلتفرم ارزهای دیجیتال و جلوگیری از ضرر بیش از یک میلیارد دلاری مورد شکایت قرار گرفتند.

بزرگترین صرافی ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده در آوریل 2021 مستقیماً در نزدک فهرست شد.

آخرین شکایت در مورد چیست؟

در شکایتی که توسط یک سرمایه گذار تنظیم شده است، نام رئیس و مدیر عامل بورس، برایان آرمسترانگ، به همراه مارک آندرسن، عضو هیئت مدیره و سایر افسران ذکر شده است.

به گفته یک سرمایه گذار به نام آدام گرابسکی، که از آوریل 2021 سهام کوین بیس را در اختیار دارد، ارزش سهام طی پنج هفته پس از فروش ادعایی مدیران کوین بیس، بیش از یک میلیارد دلار کاهش یافت.

این دادخواست ادعا می کند که متهمان سهام را قبل از اینکه اخبار بد مربوط به Coinbase باعث سقوط آنها شود، فروختند. طبق گزارش ها، این امر باعث شد ارزش بازار بورس بیش از 37 میلیارد دلار کاهش یابد.

شکایت ادعا می کند آرمسترانگ در طول عرضه مستقیم سهام کوین بیس به ارزش 291.8 میلیون دلار و آندرسن هوروویتز 118.6 میلیون دلار فروخت. بلومبرگ در بیانیه ای ایمیلی خاطرنشان کرد که صرافی این ادعاها را رد کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ادعا می‌کنند که مدیران از شرکتی که در یک پرونده مدنی فهرست شده است، درآمد کسب کرده‌اند.

کوین بیس ارزش بازار به زودی پس از اولین نمایش خود از 100 میلیارد دلار گذشت. قیمت سهام قبل از سقوط به 429 دلار افزایش یافت و اندکی پس از عرضه به پایین ترین سطح در حدود 310 دلار رسید.

نمودار قیمت سهام Coinbase COIN | TradingView

پیش از افشای مدیریت کوین‌بیس «اطلاعات مادی و منفی که خوش‌بینی بازار را از انتشار اولین درآمد سه ماهه این شرکت از بین برد»، گزارش دادگاه شکایت نشان می‌دهد که مدیران به‌سرعت 2.9 میلیارد دلار سهام خود را پس از فهرست شدن فروختند.

مشکلات نصب برای کوین بیس

کوین بیس با “اثر کوین بیس” شناخته شد. این به افزایش سرسام‌آور قیمت‌های کریپتو پس از فهرست شدن توسط صرافی اشاره دارد. این شرکت به دلیل تضاد منافع ادعایی با Coinbase Ventures با انتقاداتی روبرو شد. رسانه ها کوین بیس را متهم کردند که از بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر خود برای بهره مندی از این فهرست با افزایش چشمگیر سرمایه گذاری های خود از قبل استفاده می کند.

در همین حال، صرافی بالا نیز به دلیل نقص حریم خصوصی با گرما مواجه است. بلومبرگ در گزارشی جداگانه اشاره کرد که کوین بیس با یک طرح دعوای دسته جمعی مواجه است. این شکایت ادعا می کند که صرافی ارز دیجیتال به طور غیرقانونی الگوهای صورت و اثر انگشت مشتریان خود را جمع آوری می کند. گزارش شده است که نقض حریم خصوصی ادعا شده قانون حفظ حریم خصوصی بیومتریک ایلینوی را نقض می کند. این شکایت ادعا می‌کند که Coinbase داده‌های چهره را از کپی‌های شناسه‌های دولتی و سلفی‌هایی که کاربران باید در طول فرآیند ثبت‌نام حساب تحت هنجارهای KYC خود آپلود کنند، جمع‌آوری می‌کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) همچنین در حال انجام اقدامات اجرایی علیه صرافی ارزهای دیجیتال آمریکایی است. در 23 مارس، این شرکت اعلامیه ولز را دریافت کرد زیرا تنظیم کننده کمپین خود را علیه ارزهای دیجیتال تشدید کرد.

در این مدت، صندوق سرمایه گذاری ARK کتی وود سهام کوین بیس را به ارزش 8.7 میلیون دلار از هفته گذشته خریداری کرده است. تشکیل پرونده با SEC در زمان نگارش این مقاله، قیمت سهام بورس 4 درصد کاهش یافته است. کوین در معاملات قبل از بازار با قیمت 49.58 دلار به ازای هر سهم معامله می شود.

The post مشکلات برای مبادله رمزنگاری Coinbase با دو شکایت جدید ظاهر شد اولین بار در BeInCrypto.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *