استیبل کوین TrueUSD (TUSD) چند روز پیش در صرافی بایننس به 1.20 دلار افزایش یافت. استخر کشاورزی SUI در بایننس دلیل احتمالی افزایش 20 درصدی قیمت است.

استیبل کوین TrueUSD (TUSD) در چندین صرافی از جمله بایننس قرار گرفته است. به طور غیرمعمول، توکن در رابطه با USDT در صرافی به بیش از 1.20 دلار کاهش یافت. بایننس یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های TrueUSD است که پلتفرم معاملاتی آن را به عنوان یک جفت کارمزد صفر تبلیغ می‌کند.

Aave و Compound باعث ایجاد Depeg شدند

دلیل افزایش تقریباً 20 درصدی قیمت می تواند به دلیل تقاضای بالا برای توکن باشد، زیرا نقدینگی قادر به حفظ آن نیست. Kaiko در مورد این توسعه گزارش داد و گفت: “نقدینگی TUSD با حجم خود همگام نبوده است، و این امر باعث می‌شود که چنین کاهشی بیشتر شود.”

TUSD Depegs در Binance: اسکله

Kaiko همچنین خاطرنشان کرد که کاربران در Aave و Compound همزمان با شروع depegging شروع به قرض گرفتن مبالغ زیادی از توکن کردند. با توجه به استراتژی معاملاتی به کار گرفته شده، Kaiko اظهار داشت:

به نظر می‌رسد که بیشتر این تراکنش‌ها به جای ربات محوری، ارگانیک هستند. رایج ترین استراتژی، وام گرفتن TUSD و مبادله با USDC بود که عملاً TUSD را از قیمت بالا کوتاه کرد. با این حال، نه Aave و نه Compound عرضه زیادی از TUSD ندارند، به این معنی که نرخ استقراض به سرعت افزایش یافت و در هر دو پروتکل به بیش از 100٪ APR رسید.

TrueUSD (TUSD) چیست؟

TruseUSD (TUSD) یک استیبل کوین ERC-20 است که به دلار آمریکا متصل است. به گفته DeFiLlama، ارزش بازار آن افزایش یافته و به پنجمین استیبل کوین بزرگ تبدیل شده است. در حال حاضر ارزش بازار آن 2.5 میلیارد دلار است که در هفته گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

TUSD اکنون پنجمین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار است.
ارزش بازار TUSD: دفیلاما

دلیل افزایش ممکن است استخرهای کشاورزی SUI در Binance باشد. Sui یک شبکه بلاک چین لایه 1 است و کاربران می توانند BNB و TUSD را برای پرورش توکن به اشتراک بگذارند.

پس از اینکه جاستین سان، بنیانگذار TRON، 50 میلیون دلار TUSD به بایننس فرستاد، بحث‌هایی نیز به وجود آمد. گمانه زنی ها حاکی از آن بود که سان در تلاش است تا استخرهای نقدینگی SUI را در Binance ایجاد کند. چانگ پنگ ژائو در توییتی اعلام کرد که بایننس در برابر هرگونه اقدام کشاورزی انجام شده اقدام خواهد کرد. Sun انتقال را معکوس کرد.

کاهش عرضه استیبل کوین

بازار استیبل کوین سال 2023 پرحادثه ای را پشت سر گذاشته است، اگرچه روزهای اخیر چندان خوش بینانه نبوده است. بر اساس داده های Glassnode، عرضه کل 5 استیبل کوین برتر در سال جاری حدود 23 درصد کاهش یافته است.

5 مجموع برتر عرضه Stabelcoin |  گلاسنود
5 مجموع برتر عرضه Stabelcoin | گلاسنود

تتر (USDT) همچنان به تسلط بر بازار استیبل کوین ادامه می دهد و سهم بازار آن به یک افزایش می یابد بالاترین 15 ماه در ماه مارس. سایر استیبل کوین ها ضربه خورده اند، مانند USDC که چند ماه پیش شاهد خروج میلیاردها دلار بود. این استیبل کوین با 30 میلیارد دلار، به میزان قابل توجهی پس از 82 میلیارد دلار تتر، دومین استیبل کوین بزرگ است.

پست استیبل کوین TUSD از 1.20 دلار در بایننس در میان افزایش فشار استقراض گذشت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *