یک شهروند بریتانیایی به دخالت رایانه و سرقت ارزهای دیجیتال با استفاده از کلاهبرداری تعویض سیم‌کارت مجرم اعتراف کرده است.

جوزف جیمز اوکانر و همدستانش حساب‌های توییتر نام‌هایی مانند ایلان ماسک و مایکل بلومبرگ را در سال 2020 هک کردند تا پیوند بیت‌کوین را ارسال کنند که نوید بازدهی سریع را می‌دهد.

کلاهبرداری توییتر از طریق تعویض سیم کارت

این حمله با دیگر کلاهبرداری های جعل هویت متفاوت بود زیرا آنها از حساب های واقعی افراد با مشخصات بالا استفاده می کردند.

کلاهبرداران همچنین 794000 دلار کریپتو را از طریق یک کلاهبرداری تعویض سیم‌کارت که بر سه مدیر یک شرکت کیف پول تأثیر گذاشته بود، سرقت کردند. این نفوذها به آنها اجازه می‌داد تا ارزهای دیجیتال را از کیف پول دو مشتری تخلیه کنند.

آنها سپس از طریق تراکنش های مختلف وجوه را شسته و مقداری را به بیت کوین تبدیل کردند. برخی از رمزارزهای سرقت شده به یک حساب صرافی شخصی به نام اوکانر رفتند.

اوکانر، با نام مستعار PlugwalkJoe، همچنین یک حساب اسنپ چت را از طریق تعویض سیم کارت هک کرد و یکی از قربانیان خود را از طریق حملات swatting به خطر انداخت.

سواتینگ از طریق تماس های اضطراری که قربانی را در یک جنایت دخالت می دهد، اقدامات مجری قانون را علیه قربانیان مستقیماً مورد حمله قرار می دهد.

اوکانر چهره ها 77 سال زندان پس از اعتراف به جرم سایبری، از جمله توطئه برای ارتکاب نفوذ رایانه ای، ارتباطات اخاذی، و ایجاد ارتباطات تهدیدآمیز.

سال گذشته، هکرها حساب کوین اولری، سرمایه گذار بیت کوین را برای ارائه هدایای بیت کوین و اتریوم مورد سوء استفاده قرار دادند.

کارشناسان می گویند کلاهبرداری توییتری اوکانر غیر پیچیده بود

اطلاعات آمریکا در اصل حدس زده شد هک کار یک فرد باشد. الکس استاموس از رصدخانه اینترنت استنفورد گفت که درخواست اهدای بیت کوین یک کلاهبرداری ساده را رد می کند.

جدول زمانی تقلب | منبع: نیویورک تایمز

در طول تحقیقات هک، نیویورک تایمز تایید شده مشارکت چهار فرد با پیوند دادن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی با آدرس‌های رمزنگاری‌شان.

به گزارش تایمز، کرک کاربر دیسکورد با نام مستعار ظاهرا دستگیره‌های توییتر را به بیت‌کوین فروخته است تا دسترسی خود را به اطلاعات داخلی توییتر ثابت کند.

گفته می شود که اوکانر دستگیره «@6» را خریده است، در آن زمان گفت:

آنها می توانند بیایند مرا دستگیر کنند. من به آنها می خندیدم. من هیچ کاری نکرده ام.»

او در 23 ژوئن محکوم خواهد شد و باید رمز ارز دزدیده شده خود را از دست بدهد.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

پستی که کلاهبردار توییتر به سرقت رمز 794000 دلاری Celeb Crypto اعتراف کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *