معامله گران و تحلیلگران بازار کریپتو بیم دارند که هارد فورک Shapella اتریوم باعث نوسانات در بازارهای آلت کوین شود، زیرا اعتباردهندگان شروع به خروج می کنند، البته به صورت کنترل شده. انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده برای ماه مارس، اثرات غیرقابل پیش‌بینی آن را به این ترکیب اضافه می‌کند.

اگر قیمت سبدی از کالاها و خدمات نشانه هایی از سرد شدن را نشان دهد، بیت کوین و ارزهای دیجیتال احتمالاً افزایش خواهند یافت.

معامله گران ETH برای نوسانات بالقوه بازار کریپتو آماده می شوند

هارد فورک اتریوم (ETH) Shapella، ترکیبی از ارتقاء لایه اجرایی شانگهای و ارتقاء لایه توافقی به نام Capella، در بلوک 6209536 در 12 آوریل راه اندازی می شود.

این ارتقا به اعتباردهندگانی که ETH را در لایه اجماع شبکه قرار داده‌اند، قادر می‌سازد تا به امنیت شبکه برای برداشت وجوه خود کمک کنند.

پس از تغییر اتریوم از بلاک چین اثبات کار به زنجیره اثبات سهام در سپتامبر 2022، هر کسی می تواند 32 ETH را در یک قرارداد هوشمند برای تأیید و پخش بلوک های تراکنش قفل کند. آنها می توانند تا 5 درصد سود به عنوان پاداش کسب کنند. برای انجام این کار

قیمت ETH درون روز عمدتا ثابت بوده است، در حدود 1870 دلار، که نشان می دهد معامله گران ممکن است برای فشار فروش احتمالی که می تواند بر بازارهای ETH و آلت کوین تاثیر بگذارد، آماده می شوند.

گزارش K33 Research نشان می‌دهد که سهامداران می‌توانند 1.1 میلیون ETH در پاداش‌های شرط‌بندی برداشت کنند. جوایز را می توان بلافاصله پس از ارتقا و با استفاده از یک صرافی متمرکز منحل کرد. کاربر پس از این انصراف نسبی، اعتبار دهنده باقی خواهد ماند.

برداشت کامل، که در برخی موارد می‌تواند تا 60 روز طول بکشد، 32 ETH اصلی اعتباردهنده به‌علاوه هر گونه پاداش انباشته‌شده را حذف می‌کند. سپس اپراتور گره دیگر به اعتبار سنجی تبدیل نمی شود.

وام دهنده ورشکسته کریپتو سلسیوس نیز قرار است حدود 158000 ETH سهام را برای بازیابی وجوه برای طلبکاران برداشت کند.

هر دوی این برداشت ها به 2.4 میلیارد دلار فشار فروش خواهد رسید که تقریباً یک چهارم حجم معاملات 24 ساعته ETH است.

از 10 آلتکوین برتر بر اساس ارزش بازار، 90 درصد آنها در 24 ساعت گذشته زیر آب بوده اند. Dogecoin (DOGE)، Cardano (ADA)، بایننس کوین (BNB) و Polygon (MATIC) همگی بیش از 3٪ کاهش یافته اند.

کاهش CPI ایالات متحده احتمالاً آلت کوین ها را بالا می برد

انتشار اعداد CPI ایالات متحده در اواخر امروز احتمالاً باعث نوسانات در بازار بیت کوین (BTC) خواهد شد. سرمایه گذاران تمایل دارند داده های اقتصادی را برای سرنخ هایی در مورد تسهیل سیاست پولی فدرال رزرو (فدرال رزرو) استخراج کنند.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که CPI سالانه ایالات متحده برای ماه مارس 5.2 درصد باشد که نسبت به فوریه 6 درصد کاهش 0.8 درصدی دارد. انتظار می رود تورم ماه به ماه نصف ماه گذشته و 0.2 درصد باشد.

اگر این نتیجه صحت داشته باشد، سود بیت کوین می تواند بهتر از نزدک و طلا باشد. در 10 آوریل، بیت کوین 4.5 درصد افزایش یافت، در حالی که نزدک و طلا 0.1 درصد و 0.9 درصد کاهش داشتند. بر اساس تحقیقات K33، پمپ بیت کوین احتمالاً به این دلیل است که معامله گران در بورس کالای شیکاگو قرار گرفتن در معرض بیت کوین خود را تغییر می دهند.

حجم معاملات روزانه هفت روزه بیت کوین در 10 آوریل 2023 به 2.8 میلیارد دلار رسید که کمترین حجم معاملات در تقریبا یک سال گذشته است. پرزهای BTCUSDT شاهد افزایش حجم معاملات در طی یک فشار کوتاه بودند زیرا بیت کوین به بالای 30000 دلار رسید.

BTCUSD واقعی 7 روز حجم متوسط
BTCUSD واقعی هفت روزه متوسط ​​حجم | منبع: تحقیق K33

نشانه‌هایی که نشان می‌دهد فدرال رزرو افزایش نرخ‌ها را متوقف یا کاهش می‌دهد، احتمالاً به این معنی است که حجم مشتقات بیت‌کوین را به بیش از 30000 دلار خواهد رساند.

در حالی که همبستگی بیت کوین با امور مالی سنتی رو به کاهش است، اخبار مثبت CPI همچنین می تواند عملکرد بهتری از سایر شاخص های بازار کریپتو داشته باشد.

عملکرد شاخص های ارزش بازار وزنی | منبع: تحقیق K33

همبستگی بین بیت کوین و آلتکوین ها همچنین نشان می دهد که پاسخ مثبت بیت کوین باعث افزایش قیمت آلت کوین ها می شود.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست چرا بازارهای کریپتو برای نوسانات آماده می شوند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *