چندین مؤسسه مالی سنتی بریتانیا (TradFi) به دولت در مورد خطرات احتمالی در مقررات ارزهای دیجیتال هشدار داده اند.

در حالی که دولت بریتانیا در حال کار بر روی مقررات رمزنگاری است، با برخی اعتراضات از سوی موسسات TradFi مواجه است. این موسسات به دولت در مورد خطرات ارزهای دیجیتال در خصوص دقت، مالیات و حمایت از مصرف کننده هشدار داده اند.

مقررات کریپتو انگلستان اعتماد کاذب را به ارمغان می آورد؟

در میان نگرانی‌های مختلف، سهامداران TradFi بر این باورند که مقررات ارزهای دیجیتال ممکن است حس اعتماد کاذب را در بین مصرف‌کنندگان القا کند.

مطابق با فایننشال تایمزمؤسسه حسابداران خبره در انگلستان و ولز (ICAEW) معتقد است که مقررات “تا حدی اعتماد نابسامان را به مشتریان ارائه می دهد.” در ادامه آمده است:

با گسترش محدوده و مجوز دادن به شرکت‌ها برای فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری، ممکن است مصرف‌کنندگان به این نتیجه برسند که خطرات درک شده که در مورد دارایی‌های رمزنگاری شناخته شده است تا حدی رسیدگی یا مدیریت شده است.

در همین حال، گروه بین المللی استراتژی تنظیم مقررات، گروه حمایت از موسسات TradFi، می خواهد پیشنهاد دولت “بسیار دقیق تر” باشد.

همچنین، یک گروه لابی مالیاتی در مورد معامله با تراکنش های رمزنگاری نگران است. با این حال، HM Revenue و گمرک در حال حاضر در حال کار بر روی راه حلی از طریق مشاوره جداگانه برای مالیات بر روی ارزهای دیجیتال و فعالیت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند.

با این حال، جدا از مخالفت ها، هیچ راه حل ملموسی از سوی لابی های TradFi وجود ندارد. آیا آنها فقط سعی می کنند از طریق کریپتو و دیفای نوآوری را متوقف کنند؟

در ماه فوریه، دولت بریتانیا پیشنهادی را صادر کرد که به دنبال بازخورد از سهامداران صنعت در مورد مقررات کریپتو بود.

رویکرد زیرک در مقایسه با MiCA

اجرای آهسته اداره رفتار مالی (FCA) اغلب با واکنش هایی مواجه شده است. FCA نهاد نظارتی است که بر مقررات ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد.

قانون مقررات کریپتو بریتانیا اغلب با قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) اتحادیه اروپا (EU) مقایسه می شود. زو وایت، مدیر اجرایی اندرسن LLP به این خبر گفت FT:

ما می ترسیم که تمایل بریتانیا برای تبدیل شدن به هاب رمزنگاری جهانی توسط یک حوزه قضایی سریعتر دیگر غصب شود. در حالی که اتحادیه اروپا در حال رشد است، بریتانیا در حال برداشتن گام‌های کوچک است.»

فیلیپ هاموند، وزیر دارایی سابق بریتانیا نیز معتقد است که این کشور در رقابت برای تبدیل شدن به هاب ارزهای دیجیتال عقب مانده است.

هاموند که در حال حاضر رئیس صرافی رمزارز مس است، مجبور شد فرم ثبت نام را از بریتانیا پس بگیرد به دلیل کندی پردازش ظاهری FCA.

او می گوید: «سوئیس جلوتر است. اتحادیه اروپا نیز سریعتر حرکت می کند. باید اشتهایی وجود داشته باشد تا کمی ریسک پذیرفته شود.»

ماه گذشته، اتحادیه اروپا قانون MiCA را برای مقررات ارزهای دیجیتال تصویب کرد. اما مقامات وزارت خزانه داری ادعا کردند که رویکرد بریتانیا از MiCA اتحادیه اروپا چابک تر است.

این مقام اشاره کرد که دولت می‌خواهد رمزارز را در چارچوب نظارتی مشابه ابزارهای سرمایه‌گذاری سنتی مانند سهام قرار دهد. آنها گفتند،

ما در حال وارد کردن فعالیت‌های استیبل کوین و دارایی‌های رمزنگاری به چارچوب خدمات مالی موجود از طریق قوانین ثانویه هستیم. این بدان معناست که بریتانیا می‌تواند مقررات را با تکامل بخش به‌روزرسانی کند، نه قوانین دقیق کدگذاری شده در قوانینی مانند Mica.

در مورد مقررات کریپتو انگلستان یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید تیک توک، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست لابی های مالی سنتی در برابر مقررات کریپتو انگلستان، با استناد به خطرات برای مصرف کنندگان اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *