رگولاتورها به دنبال بازنویسی تعریف صرافی، DeFi را در محدوده خود دارند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قصد دارد یک قانون پیشنهادی را اصلاح کند تا به صراحت اعلام کند که صرافی های دارایی دیجیتال و پلتفرم های مالی غیرمتمرکز یا DeFi باید در رگولاتور ثبت نام کنند. SEC دوره اظهار نظر را برای قوانین معلق بازگشایی کرده است و اطلاعات تکمیلی را در مورد اصلاحات پیشنهادی در تعریف «تبادل» تحت قانون 3b-16 قانون بورس منتشر کرده است.

دوره نظر عمومی به مدت 30 روز پس از انتشار نسخه بازگشایی در ثبت فدرال باز می ماند.

SEC در ابتدا این پیشنهاد را در سال 2022 با هدف رسیدگی به یک “اختلاف نظارتی” معرفی کرد. بسیاری از پلتفرم هایی که خدمات معاملاتی اوراق بهادار را ارائه می دهند، به عنوان بورس یا کارگزار ثبت نام نکرده اند. SEC به ریاست گری جنسلر می خواهد این شکاف را کم کند.

سال گذشته، صنعت کریپتو بازخوردی را به SEC ارائه کرد. صنعت این پیشنهاد را بررسی کرد. بسیاری آن را به عدم وضوح و عبور از مرزهای معقول در تلاش برای گسترش قدرت تنظیم کننده متهم کردند.

خصومت SEC Gensler نسبت به ارزهای دیجیتال اغلب در تیتر اخبار قرار می گیرد. اعلام اقدامات جدید نظارتی و اجرایی و سرکوب یک اتفاق عادی است. در هفته‌های اخیر، این آژانس با سیستم پرداخت ریپل مستقر در سانفرانسیسکو در یک دعوی حقوقی برجسته مبارزه کرده است.

یک روز بد برای دیفای

جنسلر تاکید کرد که بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو در حال حاضر تحت تعریف فعلی صرافی قرار دارند. بنابراین آنها موظف به رعایت قوانین اوراق بهادار هستند. او همچنین استدلال کرد که سرمایه‌گذاران در بازارهای کریپتو باید از حمایت‌هایی مشابه سرمایه‌گذاران در بازارهای دیگر برخوردار شوند.

در جریان یک جلسه علنی کمیسیون در روز جمعه، کمیسیونر SEC، هستر پیرس، با همکارانش مخالفت کرد. پیرس، کمیسیون را متهم کرد که «رویکردی سلحشورانه» و عدم علاقه به «ترویج نوآوری و رقابت» را در پیش گرفته است و به جای آن بر «حمایت از مقامات فعلی» تمرکز کرده است. پیرس به دلیل مواضع طرفدار رمزنگاری خود در SEC در صنعت شناخته شده است.

ناظران به طور گسترده ای این حرکت را به عنوان وسیله ای برای وارد کردن امور مالی غیرمتمرکز یا “DeFi” محکم تر به حوزه SEC می دانند. جنسلر و متحدانش در کمیسیون معتقدند رفتار مهم است، نه فناوری پشت آن.

SEC هیچ برنامه ای برای ارائه تعریف دقیق از DeFi در مقررات ندارد. بلکه هر سناریو را به صورت موردی ارزیابی خواهد کرد.

می توانید اصلاحات پیشنهادی را مشاهده کنیداینجا.

پست SEC برای اقدام علیه پلتفرم های DeFi اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *