شرکت‌های رمزنگاری که مایل به فعالیت در امارات متحده عربی هستند، اکنون می‌توانند برای مجوز از سازمان اوراق بهادار و کالا درخواست دهند.

بر اساس رژیم جدید مجوز، که توسط هیئت مدیره SCA تصویب شده است، شرکت ها باید قوانین رفتار تجاری، از جمله یکپارچگی، شفافیت، حفاظت از دارایی های مصرف کننده، و محدود کردن تجارت محصولات خاص به مشتریان خاص را رعایت کنند.

سازمان اوراق بهادار و کالا به حداقل ذخایر سرمایه نیاز دارد

ماده (5) آیین‌نامه جدید، فعالیت‌های تجاری دارایی دیجیتال را که نیازمند مجوز هستند، از جمله کارگزاری، نگهبانی، عملیات پلت فرم و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی تعریف می‌کند.

ماده (6) می دهد قدرت SCA برای درخواست اسناد اضافی از شرکت های رمزنگاری. در عین حال، ماده (7) حداقل الزامات سرمایه را تحمیل می کند و شرکت ها را ملزم به رعایت دستورالعمل های گروه ویژه اقدام مالی برای مبارزه با پولشویی می کند. امارات در حال حاضر در فهرست خاکستری FATF قرار دارد و آن را تحت نظارت بیشتری قرار می دهد.

الزامات مجوز SCA برای همه امارات در امارات به جز مناطق آزاد اقتصادی و دبی اعمال می شود. این به مراکز مالی محلی مانند ابوظبی در فرآیندهای صدور مجوز روزانه آزادی می دهد. شرکت های رمزنگاری فعال در دبی باید در سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی (VARA) ثبت نام کنند.

شیخ سعود بن صقر القاسمی عضو شورای عالی امارات به تازگیایجادمنطقه آزاد اختصاص داده شده به دارایی های دیجیتال.

این منطقه، واحه دارایی های دیجیتال راس الخیمه، با وزارت آینده امارات متحده عربی مرتبط است. در سه ماهه دوم سال 2023 افتتاح می شود و شرکت های متاورس، بلاک چین، NFT، DAO و سایر شرکت های وب 3 را دعوت می کند.

SCA شریک خواهد شد با بانک مرکزی برای اجرا مقررات جدیدکه در 15 ژانویه 2023 به اجرا درآمد. تصمیم شماره (111) کابینه امارات متحده عربی در سال 2022، صادر شده در پایان سال گذشته، الزامات SCA را اعلام کرد.

راه اندازی بایننس با تاخیر VARA به تعویق افتاد

VARA اخیراً الزامات خود را برای شرکت های رمزنگاری که به دنبال مجوز در دبی هستند، تشدید کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار شرکتی و فرآیندهای مالی، بایننس، بزرگترین صرافی جهان را بررسی کرد.

در اوایل این ماه، بایننس برنامه های ارائه معاملات از طریق نهاد بایننس FZE خود را به دلایل عملیاتی به تاخیر انداخت.

بای‌بیت اخیراً پس از تایید اصولی VARA در سال گذشته، دفتر مرکزی خود را به مرکز تجارت جهانی دبی منتقل کرده است.

سایر شرکت های دارای مجوز دبی عبارتند از Komainu، Hex Trust و Crypto.com. با این حال، Hex Trust دارای مجوز عملیاتی MVP بود و ملزم به ارائه اطلاعات مشابه بود، که ادعا می کرد هیچ مانع بزرگی برای دریافت مجوز ایجاد نمی کند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post امارات متحده عربی برنامه جدید مجوز تبادل کریپتو را اجرا کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *