بر اساس گزارش آژانس گزارش تقلب بریتانیا، زیان ناشی از کلاهبرداری رمزنگاری در بریتانیا در سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش یافته است.

بر اساس ارقام Action Fraud، ضرر و زیان از 300 میلیون پوند (370 میلیون دلار) فراتر رفته است. گزارش شده است که این به دلیل افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری و ورشکستگی های متعدد ناشی از شکست FTX است.

میلیون ها نفر در کلاهبرداری های رمزنگاری از دست داده اند

در 12 ماه منتهی به مارس 2023، زیان کلاهبرداری ارزهای دیجیتال 370 میلیون دلار بوده است. بر اساس تجزیه و تحلیل داده های شرکت حقوقی RPC، این افزایش از حدود 250 میلیون دلار در سال قبل است. بیش از یک سوم از زیان کلی در نوامبر 2022 رخ داد، زمانی که صرافی اعلام ورشکستگی کرد. قابل ذکر است که سقوط FTX به طور قابل توجهی به این ضررها کمک کرد.

زیان ناشی از کلاهبرداری رمزارز در بریتانیا | اقدام کلاهبرداری / FT

جنیفر کریون، کارشناس کلاهبرداری در شرکت حقوقی Pinsent Masons، به این روزنامه گفت که این ارقام بر شیوع جرایم رمزنگاری تاکید می کند.

این ارقام همچنین نیاز مبرم به یک چارچوب استاندارد رمزنگاری را برای سرمایه گذاران جهانی نشان می دهد. در ماه فوریه، وزارت خزانه داری بریتانیا پیش نویس توصیه هایی را ارائه کرد که قوانین جدید دارایی های کریپتو را پیشنهاد می کرد. در همین حال، کمیته مجلس عوام بریتانیا در گزارشی به تاریخ 17 می پیشنهاد داد که تجارت و سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری بدون پشتوانه شبیه قمار است.

قوانین رمزنگاری و مالی بریتانیا در اولویت قرار دارند

چندین مؤسسه مالی متعارف بریتانیا (TradFi) به دولت در مورد خطرات احتمالی در مقررات ارزهای دیجیتال هشدار داده اند. این زمانی اتفاق می‌افتد که بریتانیا قصد دارد در 12 ماه آینده قوانین خاصی را برای رمزارزها اجرا کند. همانطور که توسط BeInCrypto گزارش شده است، بسیاری از این موسسات به دولت در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال در مورد دقت، مالیات و حمایت از مصرف کننده هشدار داده اند. آن‌ها همچنین به دولت هشدار داده‌اند که تنظیم کردن ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به احساس اعتماد کاذب در مصرف‌کنندگان شود.

به طور کلی، دولت بریتانیا با احتیاط به مقررات دارایی های کریپتو نزدیک می شود. آنها به دنبال حمایت از نوآوری صنعتی و در عین حال محافظت از مصرف کنندگان از خطرات مرتبط هستند. استراتژی تقلب ملی دولت بریتانیا اخیراً تماس سرد در منطقه در مورد اقلام مالی و سرمایه گذاری را ممنوع کرده است.

در همین حال، دفتر دادستانی ایالات متحده ممکن است در حال آغاز یک پرونده مصادره مدنی برای کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال باشد. موارد. در بیانیه ای، دولت اعلام کرد که به دنبال این است که رمزنگاری گرفته شده از هفت حساب در بایننس را از دست بدهد و سابقه ای برای مدیریت ارزهای دیجیتال در پرونده های کلاهبرداری ایجاد کند.

پست تسریع زیان تقلب در کریپتو در بریتانیا پس از سقوط FTX اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *