آیا صنعت کریپتو بریتانیا می تواند از آشفتگی نظارتی در آمریکا سود ببرد؟ صنعت، و نخست وزیر، ریشی سوناک، مطمئناً امیدوارند. ممکن است بخش کریپتو ایالات متحده در محاصره باشد. اما برخی در بریتانیا با وجود – یا دقیقاً به دلیل – سرکوب، زمینه‌هایی برای خوش‌بینی پیدا می‌کنند..

اعضای صنعت کریپتو بریتانیا می گویند که به نظر می رسد بریتانیا از خصومت و عدم اطمینان نظارتی در ایالات متحده سود می برد. بر خلاف همتایان خود در سراسر حوضچه، روابط بین کریپتو و دولت امیدوارکننده به نظر می رسد. و شرکت های صنعت جهانی تمایل دارند فرصت ها را تعقیب کنند.

نخست وزیر طرفدار کریپتو

نخست‌وزیر ریشی سوناک از زمان ورود به داونینگ استریت در اکتبر گذشته، یکی از مدافعان جدی کریپتو بوده است. اما، اشتیاق او به فناوری در واقع به دوران وزارت دارایی او در زمان بوریس جانسون برمی گردد. مدت کوتاهی که او در کار برتر بود، عموماً مورد استقبال صنعت قرار گرفت.

تنها چند ماه پس از ایفای نقش، سوناک قبلاً نقش خود را بازی کرده است برنامه ها برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی رمزنگاری او در یک پیام گفت: «ما می‌خواهیم کسب‌وکارهای فردا و مشاغلی را که ایجاد می‌کنند، اینجا در بریتانیا ببینیم». توییت. دیگران توجه داشته اند.

سیمون جنینگز، مدیر اجرایی شورای تجارت کریپتواسست بریتانیا، به BeInCrypto گفت: «ما نخست‌وزیر و وزیر شهری داریم که می‌دانند جهان به سرعت در حال تغییر است.

آنها می‌دانند که اگر این کار را درست انجام دهند، بریتانیا می‌تواند سرمایه‌گذاری را جذب کند، مشاغل جدید ایجاد کند، از درآمدهای مالیاتی سود ببرد، و موج کاملی از محصولات و خدمات نوآورانه ایجاد کند که انقلاب دیجیتالی را آغاز خواهد کرد.»

با صنعت نوپای کریپتو، و بسیاری از قوانین هنوز نوشته نشده است، شرکت ها نسبت به آنچه کشور می تواند انجام دهد خوشبین هستند. برگزیت، که معمولاً نظرات را در حوزه‌های دیگر تقسیم می‌کند، بیشتر یک وحدت‌بخش در میان طرفداران بلاک چین است.

جنینگز ادامه داد: خروج از اتحادیه اروپا “بریتانیا را در ایجاد مسیر نظارتی خود و چابکی در رویکرد خود آزاد گذاشته است.” نکته ای که بسیاری با آن موافق هستند.

وزیر شهر اخیراً متعهد شد که یک چارچوب نظارتی را ظرف 12 ماه اجرا کند – بسیار سریعتر از MiCA.

مناطقی وجود دارد که بریتانیا مانند سرکوب دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد دور از ذهن است. اما به طور کلی، اعضای صنعت احساس امیدواری می کنند.

روابط مثبت

گزارش اخیر کمیته منتخب وزارت خزانه داری پیشنهاداتی را ارائه کرده است. پیشنهاد کرد که بریتانیا باید تجارت مصرف کننده در ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه را در امتداد همان خطوط قمار تنظیم کند. (کمیته‌های منتخب وزارت خزانه‌داری گروه‌های رسمی از نمایندگان مجلس مستقل از دولت هستند. آنها قوانینی را نمی‌نویسند.) اگرچه وزارت خزانه‌داری قبلاً این ایده را کنار گذاشته است. شورای تجارت دارایی رمزنگاری شده در انگلستان.

مایک کراسبی، مدیر عامل موقت پوند توکن، صادرکننده اولین استیبل کوین GBP، گفت: «انگلیس همچنان مرکز مالی اروپا است و ادغام بیشتر کریپتوها قرار است این امر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

با وجود سرفصل‌های اخیر، رهبری ما می‌داند که مقررات مناسب صنعت کریپتو با بازیگران کلیدی صنعت شروع می‌شود. کراسبی ادامه داد: در پایان روز، ما معتقدیم که یک محیط مساعد در راه است.

حمایت فقط از سوی دولت ملی صورت نگرفته است. جو دیوید، مدیر عامل Myna، یک شرکت حسابداری رمزنگاری، گفت: «نماینده محلی ما در باز کردن درها و کمک به رشد ما واقعا مفید بوده است.

مردم همچنین به پایتخت کشور به عنوان یک مرکز مالی پیشرو، اگر بزرگ‌ترین مرکز جهان، نگاه می‌کنند. و از این رو به عنوان منبع خوش بینی. لندن مرتباً به عنوان برترین مرکز ارزهای دیجیتال جهان در صدر قرار دارد.

در سال 2022، بخش خدمات مالی و حرفه ای بریتانیا 64 میلیارد پوند مازاد تجاری ایجاد کرد. بزرگترین در سطح جهان. شرکت های فناوری بریتانیا نیز سرمایه گذاری قابل توجهی به مبلغ 24 میلیارد پوند جمع آوری کردند. از مجموع سرمایه‌گذاری‌های فرانسه و آلمان که مجموعاً 11.8 میلیارد پوند و 9.1 میلیارد پوند از یورو به پوند تبدیل می‌شوند، پیشی گرفته است.

از نظر دیوید، اتحادیه اروپا در وضعیت نامساعدی قرار دارد. تا حدودی به دلیل سرعت نسبی ساده سازی مقررات آن است.

دیوید ادامه داد: “کسانی که فکر می کنند اتحادیه اروپا جلوتر خواهد رفت و تشریفات اداری را کنار خواهد گذاشت، احتمالاً به 40 سال گذشته توجه نکرده اند.”

The post خوشبینانه صنعت کریپتو انگلستان در مواجهه با آشفتگی ایالات متحده اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *