رگولاتورهای مالی در کره جنوبی در حال بررسی پروتکلی برای طرح دعوای دسته جمعی علیه آنچه که آن را “تجارت ناعادلانه کریپتو” می نامد، هستند. این سیستم برای محافظت از سرمایه گذاران طراحی شده است که اولویت اصلی مقامات است.

سیستم در حال بودن است ارتقاء یافت با ایده حمایت از سرمایه گذاران این فرآیندی است که مقامات کره جنوبی از مدت ها قبل روی آن تمرکز کرده اند. حادثه Terra، به ویژه، باعث تمرکز قوی بر محافظت از سرمایه گذاران شده است.

Kukmin Ilbo موفق شد یک گزارش داخلی از کمیسیون خدمات مالی (FSC) به دست آورد که در مورد طرح پیشنهادی برای سیستم دادخواهی دسته جمعی صحبت می کرد.

در این گزارش آمده است،

«لایحه ای برای تصویب قانون اقدام دسته جمعی که می تواند در فعالیت های غیرقانونی عمومی از جمله بخش اوراق بهادار اعمال شود، به شورای ملی پیشنهاد شده است. می‌توانیم جایگزین‌های مختلفی از جمله اضافه کردن حوزه دارایی‌های مجازی به این لایحه را بپذیریم.»

جالب اینجاست که این گزارش همچنین بیان می‌کند که FSC ارزهای رمزنگاری‌شده را به‌عنوان مالی تلقی نمی‌کند. باید دید آیا این دیدگاه در جای دیگری نیز تکرار خواهد شد یا خیر.

گسترش کاوش در مورد معاملات رمزنگاری و رشوه های فهرست توکن

مقامات کره جنوبی نیز در حال کار بر روی این موضوع هستند پروب های در حال گسترش مربوط به رشوه‌های فهرست‌بندی نشانه‌ای در صورت پیدا شدن شواهد بیشتر. به گفته آگاهان، در کره جنوبی رایج است که پلتفرم های معاملاتی در ازای دریافت رشوه، توکن های خاصی را فهرست می کنند.

در حال حاضر تحقیقات برای این موضوع ادامه دارد. تحولات متعددی در این رابطه صورت گرفته است. یکی از این پیشرفت‌ها شامل دستگیری یک کارمند سابق Coinone است. این کارمند در ازای فهرست کردن 25 دارایی، 1.5 میلیون رشوه دریافت کرد.

بازار ارز رمزنگاری کره جنوبی زمان شلوغی دارد

بازار مبادلات کریپتو در کره جنوبی دوران پرتلاطمی را پشت سر گذاشته است. مجموعه‌ای از هک‌ها از جمله GDAC به قیمت 13 میلیون دلار هک شده است. در همین حال، Bithumb توسط پلیس در یک تحقیق دستکاری قیمت مورد حمله قرار گرفت.

علاوه بر این، بایننس نیز با به دست آوردن اکثریت سهام در بورس Gopax وارد کشور شده است. علاوه بر این، سامسونگ انتظار دارد صرافی ارزهای دیجیتال خود را در سال 2023 راه اندازی کند.

The post «تجارت ناعادلانه کریپتو» باعث شد تنظیم‌کننده کره جنوبی سیستم اقدام کلاسی را در نظر بگیرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *