تعداد زیادی از قراردادهای آپشن اتریوم و بیت کوین قرار است منقضی شوند، اما آیا بازارها این بار واکنش نشان خواهند داد؟

معامله گران مشتقات اخیراً گزینه های اتریوم را به گزینه های بیت کوین ترجیح داده اند. در نتیجه، حدود 260500 قرارداد اتریوم آپشن در شرف منقضی شدن است.

تعداد گزینه های بیت کوین که منقضی می شوند کسری است و تنها 30500 قرارداد است. علاوه بر این، زمانی که گزینه ها و معاملات آتی منقضی می شوند، اغلب نوسانات بازار وجود دارد. بازارهای کریپتو اخیراً افزایش یافته اند و احتمالاً در انتظار اصلاح هستند.

گزینه های بیت کوین قراردادهای مشتقه ای هستند که به معامله گران اجازه می دهد تا در مورد قیمت بیت کوین حدس و گمان کنند. آنها به سفته بازان این امکان را می دهند که بیت کوین را با قیمتی خاص، یعنی همان قیمت اعتصابی، در یک تاریخ انقضا بخرند یا بفروشند. علاوه بر این، آنها نسبت به قراردادهای آتی که دارای تاریخ انقضا ثابت هستند، انعطاف پذیرتر هستند.

گزینه های بیت کوین خنثی است

به گفته Greeks.live، نسبت put/call در گزینه های بیت کوین 0.99 است. علاوه بر این، حداکثر قیمت درد 29000 دلار است و ارزش تصوری آنها 0.93 میلیارد دلار است.

نسبت put/call با تقسیم تعداد قراردادهای فروش (کوتاه) معامله شده بر تعداد قراردادهای تماس (بلند) محاسبه می شود. ارزش زیر 1 صعودی است زیرا معامله گران بیشتری نسبت به خرید قراردادهای بلند مدت اقدام می کنند. نسبت فعلی تقریباً به طور مساوی بین گاو نر و خرس مطابقت دارد.

حداکثر قیمت درد به قیمت اعتصاب با بیشترین قراردادهای باز اشاره دارد. علاوه بر این، قیمتی است که دارایی در زمان انقضا باعث زیان مالی برای بیشترین تعداد دارندگان قرارداد می شود.

بهره باز گزینه های بیت کوین – توییتر/@GreeksLive

نسبت put/call برای گزینه های اتریوم 0.83 است و حداکثر قیمت درد 1850 دلار با ارزش فرضی 5.5 میلیارد دلار است. این نشان دهنده چشم انداز صعودی تر برای معامله گران مشتقات اتریوم است.

اتریوم امروز به دنبال ارتقای موفقیت‌آمیز Shapella در 12 آوریل افزایش یافته است. ETH در روز 10.3 درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش مقاله به بالاترین سطح یازده ماهه 2114 دلار رسیده است.

چشم انداز بازار کریپتو

ارزش بازار کریپتو در بالاترین سطح خود از ماه می 2022 است. در نتیجه، طبق CoinGecko، این رقم به 1.33 تریلیون دلار رسیده است.

BTC این بار در صندلی رانندگی قرار نگرفته است، زیرا در روز تنها 2 درصد افزایش داشته است. این دارایی در زمان نگارش این مقاله با قیمت 30773 دلار معامله می شد.

بیت کوین/دلار 24 ساعته - BeInCrypto
بیت کوین/دلار 24 ساعته – BeInCrypto

نسبت‌های خنثی گزینه‌ها نشان می‌دهند که پس از انقضا، تأثیر زیادی بر بازارها نخواهد داشت. با این حال، اوج یازده ماهه بازار ممکن است به زودی اصلاح شود.

پست آیا انقضای گزینه‌های بیت‌کوین آینده، رالی کریپتو را از بین می‌برد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *