تحلیلگران جی پی مورگان بر این باورند که رگولاتورهای ایالات متحده ممکن است فروش کوتاه مدت را برای جلوگیری از سرایت در بحبوحه افزایش بحران بانکی هدف قرار دهند.

با توجه به سقوط چندین بانک ایالات متحده اخیرا، بازیگران صنعت استدلال کرده اند که فروشندگان اقلام کوتاهی مردم را می ترسانند که فکر کنند بحران بانک های بیشتری را به دام می اندازد. تحلیلگران جی پی مورگان خاطرنشان کردند که این استدلال ممکن است به طور موقت رگولاتورها را مجبور کند که فعالیت های فروش کوتاه مدت را متوقف کنند.

فروش کوتاه نوعی سرمایه گذاری است که از کاهش قیمت اوراق بهادار سود می برد.

چرا فروش کوتاه ممکن است ممنوع شود؟

در 4 می، انجمن بانکداران آمریکا (ABA) نوشت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، ابراز نگرانی کرد که فروشندگان کوتاه مدت ممکن است بازار را دستکاری کنند. نائومی کامپر، مدیر ارشد سیاست گذاری ABA، خاطرنشان کرد که برخی از معاملات سهام، اصول اساسی زیربنایی را به چالش می کشند.

در همین حال، جی پی مورگان در یادداشت خود این نگرانی را برجسته کرده است. به گفته این غول بانکی، هرگز وضعیتی را ندیده است که یک “بانک کاملا سالم” در یک دوره بسیار کوتاه به دست FDIC (شرکت بیمه سپرده فدرال) برسد.

بانکداران همچنین خاطرنشان کردند که این فشار حتی بر بانک هایی که از موقعیت مالی خوبی برخوردار هستند نیز تأثیر می گذارد زیرا اکنون آمریکایی های بیشتری نگران پول خود در این بانک ها هستند. فروشندگان کوتاه مدت به دلیل دامن زدن به ترس هایی که منجر به نوسانات قابل توجه قیمت در سهام چندین بانک منطقه ای می شود، مقصر شناخته شده اند. پسیفیک وسترن در لس آنجلس و First Horizon در تنسی به طور قابل توجهی ارزش سهام را طی دو ماه کاهش داده اند.

قد کوتاه‌ترها از بحران بانکی سود می‌برند

در حالی که سه بانک بزرگ منطقه‌ای که دارای 532 میلیارد دلار سپرده هستند، قبلاً شکست خورده‌اند، به نظر می‌رسد که فروشندگان کوتاه‌مدت در سود هستند. شرکت داده Ortex گزارش داد که فروشندگان 1.2 میلیارد دلار در برابر این سهام در حال مبارزه شرط بندی کرده اند.

برای زمینه، کوتاه تر گزارش شده است با کوتاه کردن سهام First Horizon، PacWest و Western Alliance در 4 می، 379 میلیون دلار به دست آورد.

با وجود بحران، شرکت نظرسنجی عمومی Ipsos گزارش شده است که اکثر آمریکایی ها هنوز به بانک های خود اعتماد دارند. بر اساس این نظرسنجی، اکثر آمریکایی ها نسبت به ثبات بانک خود و ایمن بودن سپرده های خود در بانک خود به میزان کافی یا اعتماد زیادی دارند.

حمایت آمریکایی ها از کمک مالی دولت (منبع: ایپسوس)

علاوه بر این، حدود نیمی از پاسخ دهندگان از کمک های مالی دولت برای این نهادهای مالی در حال مبارزه حمایت می کنند.

The post ایالات متحده برای ممنوعیت فروش کوتاه مدت، JP Morgan می گوید اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *