مخالفت‌های سیاسی علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، رئیس آن گری جنسلر، و جنگ آن با ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. وارن دیویدسون، نماینده کنگره، آخرین کسی که علیه این نهاد نظارتی بیش از حد اقدام کرد.

در 16 آوریل، وارن دیویدسون، نماینده اوهایو گفت که در حال معرفی قانون جدید است. هدف از لایحه پیشنهادی برکناری رئیس کمیسیون مستقل انتخابات و جایگزینی او با یک مدیر است.

این نیز به دنبال مجموعه‌ای از آنچه که طرفداران صنعت کریپتو به عنوان سرکوب‌های غیرقانونی در این بخش می‌دانند، دنبال می‌شود.

نماینده کنگره پاسخ داد به انتقاد بیشتر SEC از کمیسیونر آژانس، هستر پیرس.

«برای اصلاح یک سری طولانی از سوء استفاده‌ها، من قانونی را معرفی می‌کنم که رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برکنار می‌کند و مدیر اجرایی را جایگزین این نقش می‌کند که به هیئت مدیره گزارش می‌دهد (جایی که اختیارات در آن مستقر است).

جنسلر خود را به عنوان یک مجری می‌بیند و مکرراً ادعا می‌کند که او “پلیسی است”. به این ترتیب، او متعهد شده است که کل صنعت کریپتو را با چندین اقدام اجرایی گسترده در سال جاری سرکوب کند.

مخالفت با SEC

کمیسیونر SEC، پیرس، همچنین به عنوان “مادر رمزنگاری” شناخته می شود، در مورد جنگ این آژانس با کریپتو صحبت کرده است.

در 14 آوریل، او صادر کرد بیانیه در مورد «اصلاح تعریف مبادله». او به SEC و رئیس، گری جنسلر اشاره کرد و گفت:

“به جای پذیرش وعده فناوری جدید مانند گذشته، در اینجا پیشنهاد می کنیم که رکود را در آغوش بگیریم، تمرکز را مجبور کنیم، اصرار به مهاجرت کنیم و از انقراض فناوری جدید استقبال کنیم.”

طرفدار فن آوری و نوآوری افزود: “بر این اساس، من مخالف هستم.”

علاوه بر این، دیویدسون نماینده کنگره یکی از تعداد رو به رشد سیاستمداران ایالات متحده است که موافق هستند.

وارن دیویدسون در جلسه استماع دارایی های دیجیتال از مدیران اجرایی کریپتو سوال می کند

در فوریه 2022، او لایحه‌ای را ارائه کرد که به دنبال جلوگیری از جلوگیری از استفاده یا تراکنش‌های ارز دیجیتال از طریق کیف پول شخصی و خصوصی توسط هر آژانسی بود.

در مارس امسال، نمایندگان پاتریک مک‌هنری و ریچی تورس، لایحه‌ای دو حزبی را برای خنثی کردن خروج نوآوری در پی سرکوب ارزهای دیجیتال احیا کردند.

سرکوب DeFi

آژانس نظارتی امسال در جنگ خود با کریپتو بی امان مانده است. آخرین حمله آن علیه این بخش نیز هدفی را بر روی اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) ترسیم کرد.

در 14 آوریل، SEC برنامه‌های خود را برای اصلاح یک قانون پیشنهادی اعلام کرد که به صراحت بیان می‌کند که پلتفرم‌های DeFi باید در تنظیم‌کننده ثبت نام کنند.

گری جنسلر بار دیگر تاکید کرد که بسیاری از پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال و DeFi در حال حاضر تحت تعریف فعلی صرافی قرار دارند. به نظر او باید قوانین اوراق بهادار را رعایت کرده و ثبت نام کنند.

با این حال، هنوز هیچ دارایی رمزنگاری به طور رسمی به عنوان یک امنیت در ایالات متحده طبقه بندی نشده است. این وظیفه کنگره است، نه جنسلر، و این بحثی است که تعداد فزاینده ای از قانونگذاران مطرح می کنند.

The post نماینده کنگره آمریکا لایحه ای را برای برکناری گری جنسلر به عنوان رئیس SEC معرفی می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *