قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار از مارس 2023 به زیر سطح حمایت بحرانی 27000 دلار سقوط کرد. اما داده های حیاتی زنجیره ای در حال حاضر هیچ نشانه ای از فروش وحشتناک را نشان نمی دهد و امید به بهبودی زودهنگام را می دهد. آیا پیش بینی های صعودی قیمت سرمایه گذاران تایید می شود؟

روز پنجشنبه، قیمت بیت کوین (BTC) 2.19 درصد کاهش یافت و کاهش آن در ماه می 2023 به 10 درصد رسید. در حالی که آخرین آمار CPI از تغییر مثبت در احساسات بازار حمایت کرد. اما نگرانی‌ها در مورد سقف بدهی ایالات متحده و رکود اقتصادی احتمالی بر بیت‌کوین و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال سنگین‌تر شد.

این موضوع به نگرانی‌های ماکسیمالیست‌های بیت کوین در مورد تأثیرات منفی سکه BRC-20 Meme Coin بر کارمزد تراکنش‌ها افزود.

با این حال، با وجود شرایط کلان نامطلوب، داده‌های زنجیره‌ای هیچ نشانه‌ای از فروش وحشتناک را نشان نمی‌دهند زیرا سرمایه‌گذاران بلندمدت کم‌کم هستند. آیا برای جلوگیری از سقوط به 25000 دلار کافی است؟

سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین مطمئن هستند

یکی از شاخص های مهم سقوط قیمت بیت کوین قبلی، فروش دیوانه وار توسط سرمایه گذاران بلندمدت است. اما در حال حاضر، به نظر نمی رسد که این مورد برای اصلاح قیمت فعلی باشد.

در حال حاضر، علیرغم تشدید ابهامات پیرامون سقف بدهی و بازار پول ایالات متحده، میانگین سن سکه بیت کوین در این هفته ثابت مانده است.

Mean Coin Age میانگین روزهایی را ارزیابی می کند که تمام سکه های در گردش در آدرس کیف پول فعلی خود باقی مانده اند. هنگامی که افزایش می یابد، به این معنی است که به طور متوسط، سرمایه گذاران سکه های خود را بیشتر نگه می دارند.

با نگاهی به نمودار زیر، از زمان سقوط اخیر قیمت بیت کوین به زیر 29000 دلار در حوالی 6 می، میانگین سن کوین بیت کوین در این هفته به افزایش خود ادامه داده است.

علیرغم اصلاح 10 درصدی قیمت، میانگین سن سکه بیت کوین اندکی افزایش یافته است و از 1465 به 1472 روز رسیده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) می 2023 – میانگین داده های عصر سکه. منبع: مقدس

هنگامی که میانگین سن سکه در طول اصلاح قیمت افزایش می یابد، همانطور که در بالا مشاهده شد، نشان می دهد که اکثر سرمایه گذاران بلندمدت در سراسر شبکه ثابت قدم هستند.

در حالی که به نظر می رسد روند نزولی اخیر توسط معامله گران و سفته بازان کوتاه مدت هدایت می شود، اعتقاد صعودی در میان دارندگان بلندمدت می تواند به زودی پیش بینی مثبت قیمت بیت کوین را به مسیر خود بازگرداند.

سرمایه گذاران صعودی به دنبال خرید نزول با 25000 دلار هستند

در حمایت بیشتر از پیش بینی مثبت قیمت بیت کوین، به نظر می رسد که سرمایه گذاران صعودی اکنون در موقعیتی قرار گرفته اند که اگر قیمت بیت کوین به 25000 دلار کاهش یابد، این کاهش را کاهش دهند.

به طور خاص، دفترهای سفارش کل مبادلات ارائه شده در زیر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران برای خرید 4890 بیت کوین در محدوده 25000 دلار، سفارش‌های محدود فعالی را انجام داده‌اند.

این به مراتب بالاتر از 1620 BTC سفارش های فروش معامله گران است.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) - می 2023. Agg.  مبادله کتاب های سفارش.
پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) – می 2023. Agg. مبادله کتاب های سفارش. منبع: IntoTheBlock

مورسو، کل تقاضا برای BTC در این صرافی ها در حال حاضر بیش از 10300 سکه بالاتر از دیوار فروش است.

با این سطح از مازاد تقاضا و اطمینان در میان دارندگان بلندمدت، زمانی که احساسات بازارهای کلان دوباره مثبت شود، قیمت ها به سرعت افزایش خواهند یافت.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین: گاوها می‌توانند دوباره برای 30000 دلار فشار بیاورند

برای اینکه گاوها از پیش بینی صعودی قیمت بیت کوین مطمئن باشند، BTC باید ابتدا مقاومت اولیه را در 27500 دلار کاهش دهد. اما 1.6 میلیون سرمایه گذار که 686000 بیت کوین را با قیمت متوسط ​​27500 دلار خریداری کرده اند، ممکن است از آن جلوگیری کنند.

اگر پیش‌بینی مثبت قیمت بیت‌کوین همان‌طور که انتظار می‌رفت انجام شود، گاوها می‌توانند به اندازه‌ای حرکت کنند که دوباره به 30000 دلار فشار بیاورند.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) - می 2023 - داده های IOMAP.
پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) – می 2023 – داده های IOMAP. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر بیت کوین به طور غیرمنتظره ای به زیر 25000 دلار سقوط کند، خرس ها می توانند چشم انداز مثبت را باطل کنند. اگرچه همانطور که در بالا مشاهده شد، حمایت صعودی از 91000 آدرس که 75000 بیت کوین را با قیمت متوسط ​​25259 دلار خریداری کرده بودند احتمالاً از این افت جلوگیری می کند.

اگر این سطح حمایت نتواند حفظ شود، پیش‌بینی صعودی قیمت بیت‌کوین می‌تواند عملاً باطل شود و باعث افت تا 23000 دلار شود.

پست کاهش قیمت بیت کوین (BTC): در میان مشکلات سقف بدهی ایالات متحده چه اتفاقی می افتد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *