کمیته‌های خدمات مالی و کشاورزی مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی تغییرات در قوانین موجود برای رسیدگی به افشای رمزارزها و رفع عدم اطمینان نظارتی تشکیل جلسه داده‌اند.

کمیته‌ها به ریاست سناتور پاتریک مک‌هنری و نماینده گلن تامپسون، شهادت‌های کراکن، وب3، ترادفای و پرسنل نظارتی را شنیدند.

تنظیم کننده ها در اطراف رژیم افشای SEC حرکت می کنند

به جای پیشبرد قوانین جدید رمزارز ایالات متحده، جلسه استماع با عنوان آینده دارایی های دیجیتال: اندازه گیری شکاف های نظارتی در بازارهای دارایی دیجیتال، تکمیل قوانین موجود با اصلاحات رمزنگاری را مورد بررسی قرار داد.

این به دنبال یک جلسه کمیته فرعی کشاورزی در 27 آوریل است که نظرات خود را در مورد تنظیم بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال شنید.

مک‌هنری در بیانیه آغازین خود تأیید کرد،

“هدف در اینجا وضع قانونی برای ما است تا به بازار و مصرف کنندگان اطمینان دهیم که شکاف های نظارتی را ببندند … برای مهار نوآوری و امکان حمایت از مصرف کننده (و) اطمینان حاصل شود که (کمیسیون معاملات آتی کالا) و کمیسیون بورس اوراق بهادار ( SEC) با هم کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان برخلاف آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد محافظت می شوند.

داستی جانسون، نماینده کمیته کشاورزی، در بیانیه افتتاحیه خود، پتانسیل فناوری بلاک چین را تأیید کرد.

ما می‌دانیم که دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین وعده‌های واقعی را می‌دهد… فکر می‌کنم همه ما می‌دانیم که عدم قطعیت فعلی به خوبی به ما کمک نمی‌کند. در خدمت بازار نیست.»

جانسون قبلاً قطعنامه ای برای پشتیبانی از بلاک چین و دارایی های دیجیتال ارائه کرده بود. این قطعنامه دیدگاه مجلس را مبنی بر اینکه فرآیند SEC برای شناسایی اوراق بهادار نیاز به بازنگری دارد، ایجاد می کند.

این قطعنامه همچنین استدلال می‌کند که طرح افشای فعلی SEC نمی‌تواند ویژگی‌های دارایی دیجیتالی را که سرمایه‌گذار برای تصمیم‌گیری آگاهانه به آن نیاز دارد، در بر بگیرد. افسر ارشد حقوقی کراکن مارکو سانتوری احساس مشابهی را در سخنان آغازین خود جلب کرد.

با این حال، نماینده استفان لینچ در پاسخ گفت که طرفداران کریپتو از رژیم‌های افشای SEC انتقاد می‌کنند، زیرا می‌دانند کسب‌وکارشان با «قانون بازارهای منظم و حمایت از سرمایه‌گذاران» مطابقت ندارد.

شرکت‌های مختلف ارزهای دیجیتال به جای پیروی از قوانین موجود، درگیر نبرد قانونی علیه SEC شده‌اند.

او اشاره کرد که SEC در 130 پرونده خود علیه صنعت کریپتو «غلبه» داشته است.

در اوایل سال جاری، این آژانس از Kraken به دلیل ارائه محصولات سهام Ethereum خود به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرد. این شرکت بدون اعتراف یا انکار گناه با SEC توافق کرد.

دادگاهی اخیراً به SEC دستور داد تا به درخواست Coinbase برای وضوح نظارتی پاسخ دهد. SEC قبلاً اعلامیه ولز Coinbase را صادر کرده بود که تهدیدی برای اجرای فهرست اوراق بهادار ثبت نشده است.

کمیسیونر می گوید: به زودی انتظار قانون رمزنگاری ایالات متحده را نداشته باشید

هیستر پیرس، کمیسیونر کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در نشست Financial Times Crypto and Digital Assets Summit در لندن صحبت می کند. نه به این زودی نسبت به قانون رمزنگاری ایالات متحده خوشبین است.

با این حال، او اشاره کرد که ایالات متحده می تواند مقررات بازارهای ارزهای دیجیتال اروپا را برای سرنخ های نظارتی استخراج کند. اتحادیه اروپا اخیرا لایحه MiCA را تصویب کرده است. این قانون الزامات افشای دارایی و قوانین پولشویی را برای صرافی های رمزنگاری، از جمله موارد دیگر، تعریف می کند.

تیموتی مساد، محقق دانشگاه هاروارد، در این جلسه از یک سازمان خودتنظیمی با مشارکت SEC و CFTC حمایت کرد. کنگره ایالات متحده SRO را تحریم خواهد کرد.

در اروپا، شرکت‌های دارای مجوز در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانند در 26 کشور باقی‌مانده فعالیت کنند. تنظیم‌کننده‌های محلی درخواست‌های مجوز را رسیدگی می‌کنند، در حالی که سازمان بانکداری اروپا و سازمان اوراق بهادار اروپا مطابقت با قوانین MiCA را اعمال می‌کنند.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post ایالات متحده مقررات دارایی های دیجیتال را با استماع مجلس مشترک آغاز کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *