یک بازپرس آمریکایی از دادگاه منطقه ای درخواست می کند تا دارایی های یک کلاهبردار ادعایی بیت کوین اسکات رید را توقیف کند.

مامور سرویس مخفی جیسون بی. براون از دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه شرقی تنسی در ناکسویل درخواست کرد تا آیفون و سایر تجهیزات رایانه ای که رید برای کسب بیت کوین در وب تاریک استفاده می کرد، توقیف کند.

رید برای کسب بیت کوین کارت های اعتباری را هک کرد

رید، مهندس نرم‌افزار سابق، کارت‌های اعتباری را هک کرد تا کارت‌های هدیه iTunes و گوگل را بخرد تا در وب تاریک به بیت‌کوین بفروشد. این بازار به دلیل فروش مواد مخدر، اطلاعات مالی دزدیده شده و پورنوگرافی کودکان بدنام بود.

به گفته براون، رید درآمد حاصل از فروش را به دلار آمریکا تبدیل کرده و به دو حساب بیت‌پی با شماره‌های 4179470003708205 و 4179470004143808 واریز کرده است.

سپس می تواند از طریق کارت نقدی BitPay به وجوه دسترسی پیدا کند. رید 13595.48 دلار در حساب های بیت پی خود داشت.

براون از دادگاه درخواست اجازه برای توقیف وجوه و سایر دارایی های الکترونیکی از جمله لپ تاپ، تبلت و تجهیزات ذخیره سازی رایانه ای به جز آیفون کرده است.

قبلی جستجوها از محل سکونت رید تجهیزات تکثیر کارت اعتباری و نرم افزار نقطه فروش را نشان داد.

بیت پی پس از دستگیری اولیه رید به طور داوطلبانه وجوه او را مسدود کرد. رید در 8 فوریه 2023 در مرکز پزشکی منطقه ای فورت سندرز در ناکسویل درگذشت.

بازرسان آمریکایی سال گذشته 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال کشف کردند که 3.6 میلیارد دلار آن از هک نمادین Bitfinex در سال 2016 بود. مقامات همچنین در نوامبر سال گذشته از توقیف 3.36 میلیارد دلار از بازار تاریک نت، جاده ابریشم، یک سال قبل خبر دادند.

درآمد Darknet در سال 2022 50 درصد کاهش یافت

سال گذشته، پلیس متروپولیتن لندن تراکنش‌های رمزنگاری تاریک‌نت مرتبط با مواد مخدر را برای کمک به جنبه عملیاتی تحقیقات مالی ردیابی کرد.

آنها از طریق ابزارهای پزشکی قانونی، آدرس کیف پولی را کشف کردند که وجوه قابل توجهی از اسپانیا دریافت می کرد و نشان می داد که این نهاد دارو را به بریتانیا وارد کرده است.

نحوه ردیابی دارایی های پلیس انگلستان در حلقه مواد مخدر | منبع: تحلیل زنجیره ای

طبق گزارش Chainalysis 2023 Crypto Crime، درآمد بازار فروشگاه های دارک نت و کلاهبرداری در سال گذشته تقریباً 50 درصد کاهش یافت و به 1.5 میلیارد دلار رسید.

درآمد فروشگاه کلاهبرداری تاریک نت
درآمد فروشگاه دارک نت و کلاهبرداری | منبع: تحلیل زنجیره ای

پردرآمدترین بازار Hydra Darknet بیش از 500 میلیون دلار از فروش مواد مخدر و خدمات پولشویی به دست آورد. سال گذشته توسط مقامات آمریکایی و آلمانی تعطیل شد و مجریان قانون ۲۵ میلیون دلار بیت کوین را ضبط کردند.

مغازه های کلاهبرداری که کارت اعتباری و سایر اطلاعات شناسایی شخصی را می فروشند، شاهد کاهش چشمگیر درآمد بودند. تعطیلی فروشندگان برجسته مانند Bypass Shop تا حدی باعث این کاهش شد.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست کلاهبردار بیت کوین دارایی هایی را هدف قرار داده است که توسط سرویس مخفی ایالات متحده هدف قرار گرفته است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *