نامزدهای ریاست جمهوری در ایالات متحده کمک های مالی کمپین را به بیت کوین می پذیرند.

روز جمعه، ویوک راماسوامی و رابرت اف کندی جونیور، هر دو اعلام کردند که قصد دارند کمک های مالی BTC را قبل از انتخابات مقدماتی 2024 بپذیرند.

RFK Jr اولین کاندیدای ریاست جمهوری می شود که Crypto را می پذیرد

رابرت اف کندی جونیور، که برای نامزدی بعدی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری رقابت می‌کند، روز جمعه در جریان همایش بیت‌کوین 2023 در میامی اعلام کرد. با انجام این کار، کمپین او اولین کمپین در تاریخ ایالات متحده شد که آشکارا کمک های مالی را در ارزهای دیجیتال می پذیرد.

کندی در صحبت با جمعی از علاقه مندان به بیت کوین گفت که “تقریبا همه افراد حاضر در این اتاق از ارتباط بین بیت کوین و دموکراسی و آزادی آگاه هستند.”

در ادامه، او متعهد شد که اگر رئیس جمهور شود، مدافع ارزهای دیجیتال خواهد بود. او به حضار گفت: «من مطمئن خواهم شد که حق شما برای نگهداری و استفاده از بیت کوین مصون از تعرض است.

در دوران او سرعتهفصلکندی طرح هایی را برای دفاع از حقوق آمریکایی ها برای نگهداری و استخراج بیت کوین ارائه کرد.

او همچنین قول داد از مقررات انرژی خنثی در صنعت اطمینان حاصل کند که ماینرهای بیت کوین را جریمه نمی کند. او سپس اصرار داشت که ارز دیجیتال یک امنیت نیست و گفت که مطمئن خواهد شد که به این صورت اعلام نمی شود.

نامزد ریاست جمهوری با بیان اینکه قصد دارد ایالات متحده را به یک بازیگر مسلط در بخش کریپتو تبدیل کند، گفت که محیط سیاست گذاری را بهبود می بخشد و آن را برای شرکت های رمزنگاری مطلوب تر می کند. وی تاکید کرد: “من خصومت فزاینده دولت نسبت به این صنعت را معکوس خواهم کرد.”

کندی در نظراتی که برای مدافعان کریپتو لیبرتارین جذاب خواهد بود، حتی به عفو رئیس جمهور برای راس اولبریخت اشاره کرد. بنیانگذار بازار تاریک نت جاده ابریشم در حال حاضر به اتهامات متعدد در حال گذراندن دو حبس ابد است. کندی گفت: “من بررسی خواهم کرد که آیا آنها برای جنایات واقعی تحت تعقیب قرار گرفتند یا به عنوان ابزاری برای سرکوب ارزهای دیجیتال.”

نامزد جمهوری خواه ویوک راماسوامی از بیت پی برای پذیرش کمک های مالی بیت کوین استفاده می کند

از دموکرات ها عقب نمانده، حزب جمهوری خواه قهرمان بیت کوین خود را در ویوک راماسوامی دارد.

درست چند ساعت پس از اینکه کندی اعلامیه مهم خود را راماسوامی را اعلام کرد توییت کرد که کمپین او کمک های مالی BTC را نیز می پذیرد. او با به اشتراک گذاشتن پیوند اهدایی BitPay از دنبال کنندگان درخواست کرد که یک دلار بدهند. در پایان این توییت آمده است: «بیایید سال 2024 را به یک انتخابات با ارز فیات تبدیل کنیم.

پس از دنبال کردن پیوند، از شهروندان ایالات متحده دعوت می شود تا سقف 6600 دلار ارز دیجیتال را اهدا کنند. علاوه بر بیت کوین، سرویس پرداخت BitPay از سایر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین کش، اتر، لایت کوین و دوج کوین پشتیبانی می کند.

هر کسی که به کمپین راماسوامی کمک مالی می کند، واجد شرایط است که یک NFT یادبود با استفاده از پروتکل اثبات حضور (POAP) ضرب کند.

قانونگذاران به دنبال مهار کریپتو در امور مالی کمپین هستند

کندی و راماسوامی ممکن است اولین نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده باشند که رسماً رمزنگاری را در تلاش های جمع آوری کمک های مالی خود گنجانده اند. اما خود اهدای ارزهای دیجیتال چیز جدیدی برای سیاست نیست.

در ایرلند، سال گذشته، دولت همه کمک‌های ارزهای دیجیتال به احزاب سیاسی را ممنوع کرد. این تصمیم به دلیل نگرانی از اینکه ارزهای رمزنگاری شده می توانند برای پنهان کردن منبع وجوه مورد استفاده قرار گیرند، گرفته شد.

و در ماه فوریه، قانونگذاران در مجلس نمایندگان کانزاس معرفی شدند یک صورت حساب پیشنهاد اصلاح قوانین مربوط به کمک های مالی مبارزات سیاسی.

این قانون کمک‌های ارزهای دیجیتال بیش از 100 دلار را برای هر نامزد سیاسی در انتخابات اولیه یا عمومی ایالت ممنوع می‌کند. حتی برای کمک‌های زیر آستانه صد دلاری، دریافت‌کنندگان باید فورا کمک‌های خود را به دلار تبدیل کنند.

کمک های مالی سیاسی FTX در کانون توجه

حرکت‌ها برای سلطنت در نقش کریپتو در تامین مالی کمپین‌ها در حالی صورت می‌گیرد که کمک‌های مالی سیاسی توسط امپراتوری تجاری فروپاشیده سام بنکمن-فرید تحت نظارت شدید قرار گرفته است. بنیانگذار FTX یکی از بزرگترین کمک کنندگان سیاسی ایالات متحده بود. او در طول دوره انتخابات 2021/2022 نزدیک به 40 میلیون دلار هزینه کرده است.

و او هم تنها نبود. سایر مدیران FTX نیز در کمک های مالی کمپین هدر دادند.

به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد سقوط FTX، اخیراً یک ملک متعلق به مدیر عامل سابق این شرکت توسط FBI مورد حمله قرار گرفت. ماموران محل سکونت رایان سلامه را جستجو کردند و بسیاری گمانه زنی کردند که این حمله مربوط به کمک های مالی سیاسی است. طبق گزارش ها، سلامه حدود 24 میلیون کمک به مبارزات سیاسی کرد.

نیشاد سینگ، رئیس سابق مهندسی FTX نیز یک کمک مالی برجسته سیاسی بود. سینگ در ماه فوریه به تقلب و اتهامات مالی کمپین اعتراف کرد.

در همین حال، صرافی ورشکسته از دریافت کنندگان کمک های خود می خواهد. در تلاش برای پس گرفتن وجوه برای طلبکاران، این شرکت تهدید کرده است که از کمپین های سیاسی که پول دریافتی آنها را بازپرداخت نمی کنند، شکایت خواهد کرد.

پست این نامزدهای ریاست جمهوری ایالات متحده کمک های مالی بیت کوین (BTC) را می پذیرند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *