جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفته است که اگر سقف بدهی تا ژوئن افزایش نیابد، این وزارتخانه نمی تواند به تعهدات خود عمل کند.

جانت یلن در نامه ای به مجلس نمایندگان در 22 مه هشدار داد که «به احتمال زیاد» خزانه داری نمی تواند تعهدات دولت را تا ماه آینده پوشش دهد.

این هشدار در حالی است که اقتصاد ایالات متحده به سقف بدهی یا سقف بدهی خود نزدیک می شود. این یک محدودیت قانونی برای بدهی ملی است که خزانه داری می تواند متحمل شود.

در واقع، این محدودیتی است برای اینکه دولت فدرال چقدر پول می‌تواند با قرض گرفتن پول بیشتر از بدهی‌هایی که قبلاً وام گرفته است، بپردازد.

رئیس جمهور جو بایدن و کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان در 22 مه بدون توافق در مورد چگونگی افزایش سقف بدهی به گفتگو پایان دادند. بدهی دولت ایالات متحده در حال حاضر 31.4 تریلیون دلار است و ما کمتر از دو هفته به نکول احتمالی فاصله داریم.

چشم انداز غم انگیز در مورد سقف بدهی

یلن چشم انداز غم انگیز بود و ادعا می کرد که عدم برداشتن سقف بدهی فاجعه ای برای اقتصاد خواهد بود.

«با یک هفته اطلاعات اضافی که اکنون در دسترس است، می‌نویسم تا یادآوری کنم که ما تخمین می‌زنیم که اگر کنگره برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی‌ها اقدامی نکرده باشد، به احتمال زیاد وزارت خزانه‌داری دیگر قادر به انجام تمام تعهدات دولت نخواهد بود. اوایل ژوئن، و احتمالاً در اوایل ژوئن 1.

وی افزود: انتظار تا آخرین لحظه برای تعلیق یا افزایش سقف بدهی می تواند عواقب جدی داشته باشد. از جمله آسیب به کسب و کار و اعتماد مصرف کننده و افزایش هزینه های استقراض کوتاه مدت بود. همچنین تأثیرات منفی بر رتبه بندی اعتباری ایالات متحده خواهد داشت.

نمایندگان هر دو طرف شکاف سیاسی در حال تدوین ایده هایی برای کاهش هزینه های فدرال و کاهش کسری بودجه بوده اند.

جو بایدن اخیراً گفت که از توافقی حمایت نخواهد کرد که «از تقلب‌های مالیاتی ثروتمند و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند».

تاثیر بر بازارهای کریپتو؟

بازارهای رمزنگاری و بازارهای سهام اخیراً همبستگی نسبی دارند. بنابراین، بعید است که نتیجه خوب باشد.

استراتژیست های بانک وال استریت با نزدیک شدن به موعد مقرر زنگ خطر را در مورد نوسانات بازار سهام به صدا در می آورند. متیو میسکین، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در مدیریت سرمایه گذاری جان هنکاک، گفت“با ورود به این هفته، بازار نسبت به نوسانات در اطراف سقف بدهی آسیب پذیرتر به نظر می رسد.”

در 23 می، تحلیلگر رمزارز “Cold Blooded Shiller” برجسته شده است آخرین باری که به سقف بدهی در سال 2011 رسید چه اتفاقی افتاد.

سقف بدهی سه ماه قبل از امضای توافق کاهش یافت. علاوه بر این، بازارهای سهام یک هفته پس از توافق کاهش یافتند.

سقف بدهی ایالات متحده 2011 – توییتر/@ColdBloodShill

بازارهای کریپتو که پنج هفته است روند نزولی و جانبی داشته اند. بنابراین، آنها به خوبی می توانند در کوتاه مدت از این روند پیروی کنند.

The post وزیر خزانه داری آمریکا در مورد سقف بدهی: دولت «به احتمال زیاد» تا ژوئن پول خود را تمام می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *