بانک De Nederlandsche (DNB) اخیراً در مجموع 15 میلیارد یورو شمش طلا، سکه و اسکناس را طی چهار هفته حمل کرده است.. این هست وظیفه ای که بیت کوین می تواند در عرض چند دقیقه با قیمتی بسیار ارزان تر از عهده آن برآید.

بانک مرکزی هلند این انتقال با ارزش بالا را پس از ماه ها برنامه ریزی تکمیل کرد. با این حال، بیت کوین می توانست این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهد.

بیت کوین راه حلی برای دردسرهای انتقال فیزیکی

این عملیات شامل جابجایی ذخایر طلا و پول نقد هلند از خزانه در هارلم بود. به گفته شبکه پخش هلندی NOS، این انبار به مرکز نقدی اخیراً افتتاح شده در Zeist آورده شده است.

این انتقال شامل پول نقد به ارزش حدود 4.5 میلیارد یورو و حدود 200000 کیلوگرم شمش و سکه طلا بود. می توان استدلال کرد که شبکه بیت کوین می توانست دردسر را نجات دهد.

در نوامبر 2020، طبق گزارش ها، آنها انتقال مشابهی را از آمستردام به هارلم در پاسخ به بازسازی محل کار انجام دادند. زمانی که قفل‌های کووید به تراکنش‌های بیت‌کوین منجر می‌شد.

به گفته کاپیتان Stan Verwerkt از پلیس سلطنتی Marechaussee هلند، حمل چنین محموله گرانبهایی از پول نقد و طلا نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. علاوه بر این، نیروهای سلطنتی هلند با گروه های تخصصی با کمک پلیس و ارتش همکاری می کنند.

مدیر بخش DNB، کوئن وورمولن، مجدداً تاکید کرد که گروه کوچکی از افراد مجاز به طور فعال درگیر هستند. مقامات مطلع این مقاله نشان می دهد که رویه های امنیتی سختگیرانه وجود دارد و اطلاعات برای حفظ محرمانه بودن محدود شده است.

با این حال، هیچ کس نمی تواند امنیت 100٪ را با این فرآیند تضمین کند. طبق گزارش قبلی BeInCrypto، یک کانتینر بار در ماه آوریل خسارت زیادی به بار آورد. طبق گزارش‌ها، حدود 15 میلیون دلار طلا و اشیای قیمتی از فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو مفقود شده است. این سرقت پس از انتقال محموله هواپیما به یک مرکز نگهداری و تخلیه رخ داد.

کارمزد کم، کارایی بیشتر

طرفداران بیت کوین استدلال می کنند که ارز دیجیتال راه حل ساده ای برای این موضوع ارائه می دهد، به خصوص وقتی صحبت از پرداخت های با ارزش بالا باشد.

بیت کوین مزایای متعددی نسبت به روش های سنتی انتقال ارزش دارد، از جمله افزایش امنیت، تمرکززدایی و کارایی بالا. بیت کوین جذاب تر از فرآیند پرهزینه و زمان بر برنامه ریزی و اجرای انتقال فیزیکی ارزش است.

با پرداخت هزینه تراکنش حدود 0.26 دلار، کاربر می تواند تقریباً 107000 بیت کوین به ارزش 670 میلیون دلار در سال 2020 انتقال دهد. این امر تأکید می کند که اجرای چنین انتقال قابل توجهی با استفاده از یک بانک معمولی چقدر گران و از نظر لجستیکی دشوار است. در سال بعد، یک کیف پول رمزنگاری، انتقال دیگری به ارزش تقریباً یک میلیارد دلار بیت کوین را تسهیل کرد و فرستنده آن مبلغی بیش از 100 دلار را متحمل شد.

تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران و سفته بازان متوجه سودمندی تراکنش های دیجیتال بیت کوین شدند، زیرا اقتصادهای جهان به دلیل همه گیری COVID-19 شروع به تعطیلی کردند.

در بحبوحه شیوع، ارزش بیت کوین نیز در سال 2021 به بالاترین حد خود رسید.

اخیراً بیت کوین تقاضای تراکنش بالایی را تجربه کرده است. در نتیجه، محبوبیت تراکنش های معمولی، اندازه بلاک چین بیت کوین را از ابتدای سال به طور چشمگیری افزایش داده است. براساس داده‌های Glassnode، از ماه فوریه، بلاک چین تقریباً 24 گیگابایت (گیگابایت) از داده‌ها افزایش یافته است.

پست فقط از بیت کوین استفاده کنید: بانک مرکزی هلند 15 میلیارد یورو طلا و پول نقد را از طریق کامیون جابه جا می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *