یک هکر با تقلید از وب سایت صرافی HitBTC بیش از 15 میلیون دلار از کیف پول های رمزنگاری شده سرقت کرده است.

هکرها رابط کاربری صرافی را شبیه سازی کردند تا قربانیان را با کلیک روی «تأیید» به اتصال کیف پول خود ترغیب کنند.

وب سایت HitBTC Lookalike وجوه را سرقت کرد

طبق پلتفرم ردیابی کریپتو MistTrackهکرها یک وب‌سایت جعلی به نام «hitb2c(.)lol» برای جعل هویت وب‌سایت اصلی «hitbtc(.)com» ایجاد کردند.

پس از اینکه کاربر کیف پول خود را متصل کرد، وب سایت به دارایی های توکن USDT خود دسترسی خواهد داشت. یا، وب سایت از کاربران می خواهد که رمزنگاری را به آدرس هکرها واریز کنند و سپس هکر وجوه آنها را می دزدد.

همچنین، اگر کاربر روی دکمه تایید روی پنجره‌های بازشو کلیک کند، رمز ارز خود را نیز از دست می‌دهد. این هکر تاکنون 52.2 بیت کوین (BTC)، 242.0 USDT، 22.3 میلیون شیبا اینو (SHIB) و 2966.2 اتریوم (ETH) را به سرقت برده است.

منبع: توییتر

رمزارز فیشینگ در حال افزایش است

شرکت امنیت سایبری Kaspersky گزارش داد که یک رویداد فیشینگ رمزنگاری شده است رشد کرد 40 درصد، از 3,596,437 مورد در سال 2021 به 5,040,520 در سال 2022.

بازیگران بد از تکنیک های مختلفی مانند جعل هویت پروژه ها یا شخصیت های معروف استفاده می کنند. آنها با استفاده از نام کاربری که شبیه پروژه های واقعی است، دسته های کلاهبرداری توییتر را برای فریب کاربران ایجاد می کنند.

علاوه بر این، آنها از ربات ها برای کمپین های برچسب گذاری انبوه استفاده می کنند و در نهایت توجه مردم را به سمت حساب فیشینگ جلب می کنند.

در نهایت، آنها با دادن ایردراپ، هدایایی به عنوان طعمه، قربانیان را به یک وب سایت فیشینگ هدایت می کنند. اسکرین شات زیر یک کلاهبردار را نشان می دهد که جعل هویت zkSync را نشان می دهد تا کاربران را به یک وب سایت جعلی هدایت کند و در نهایت رمزنگاری آنها را بدزدد.

توجه داشته باشید که نام کاربری “zkskync” است که شبیه به zksync است.

یک نظرسنجی اخیر گزارش داد که از هر سه آمریکایی یک نفر قربانی سرقت رمزارز شده است.

تصویری که نشان می دهد چگونه بازیگران بد از ربات ها برای سرقت رمزنگاری استفاده می کنند
منبع: اسکرین شات توییتر

چیزی برای گفتن در مورد فیشینگ کریپتو یا هر چیز دیگری دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

پست چگونه این کلاهبردار بیش از 15 میلیون دلار ارزش رمزنگاری را دزدید اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *