در گزارشی که اخیراً منتشر شد، 11 انگیزه اصلی برای سرمایه گذاران برای خرید NFT (توکن های غیرقابل تعویض) فهرست شده است. گزارش CoinGecko اشاره می‌کند که کاربرد آن مهم‌ترین عامل در تصمیم‌گیری خرید است.

گزارش ها نشان می دهد که بیش از 75 درصد از صاحبان ارزهای دیجیتال در حال حاضر حداقل یک NFT دارند.

Utility درایوهای مالکیت NFT

این گزارش اشاره می کند که 77.6 درصد از مالکان NFT قبل از خرید ارزش دارایی یا مزایای مالکیت را در نظر می گیرند.

جالب اینجاست که 15.7 درصد گفتند که در مورد سودمندی NFT ها مشکوک هستند. بر اساس این گزارش، بسیاری از این صاحبان NFT ممکن است آنها را بیش از هر چیز به عنوان کلکسیون نگاه کنند.

NFT ها در صنعت بازی رایج هستند و بسیاری از برندها و بازرگانان در برنامه های پاداش خود از آنها استفاده می کنند. آدیداس اخیراً مرحله نهایی پروژه Into The Metaverse خود را اعلام کرده است. راه اندازی توکن های غیر قابل تعویض ‘ALTS’ شبیه به رقبای Puma و Nike است.

BeinCrypto اخیراً اشاره کرده است که توکن‌های غیرقابل تعویض به دلیل بیش از ظرفیت آنها برای نماد مالکیت انحصاری در حال افزایش محبوبیت هستند. آنها همچنین قدرت توسعه تجربیات جدید برای جوامع را دارند و در عین حال حس جامعه را ارتقا می دهند، به ویژه زمانی که دارایی دیجیتال می تواند تعامل را تشویق کند و برندها با ارائه مزایایی مانند دسترسی به رویدادهای خصوصی و ابزارهای مفید، مشتریان خود را نشانه گذاری کنند.

بر اساس این نظرسنجی، 68.8 درصد از دارندگان NFT به دلیل اینکه می‌خواهند بخشی از تیم و جامعه پروژه باشند، سهام را خریداری می‌کنند و به عنوان پنجمین عامل مهم رتبه‌بندی می‌شوند.

منبع: گزارش CoinGecko در مورد عواملی که بر خرید NFT تأثیر می گذارد

اما قبل از آن، 76.1 درصد از مالکان، سودآوری بلندمدت را به عنوان دومین انگیزه مهم خود برای خرید NFT ها رتبه بندی می کنند. NFT ها یک انتخاب محبوب در میان هنرمندان و سازندگان برای کسب درآمد از آثارشان بوده است که در ازای آن ارزشی ایجاد کرده است.

سومین نسل از “آواتارهای کلکسیونی” Reddit به تازگی راه اندازی شده است، مجموعه ای که ارزش بازار آن بیش از 74.5 میلیون دلار است.

بازار آنقدر بزرگ است که بتوان آن را نادیده گرفت

با داشتن شانس شرکت در مجموعه به عنوان یک ذینفع، 72.9 درصد دیگر از صاحبان NFT به سمت آنها کشیده می شوند. به گفته CoinGecko، از هر ده مالک حداقل هفت نفر از فرصتی برای داشتن سهام در یک کسب و کار یا سازمان مستقل غیرمتمرکز الهام گرفته اند. (DAO). در همین حال، چهارمین عامل مهم، علاقه شخصی به فناوری پشت NFT بود.

همانطور که گفته شد، اشتیاق به طرح یا مفهوم تجاری مجموعه و آثار هنری مجموعه از دیگر عوامل مهمی هستند که مالکیت NFT را تعیین می کنند.

انگیزه کسب در آینده نزدیک در ادامه آمده است. به ترتیب اهمیت، دیگر توجیهات خرید NFT، پس انداز و خیر اجتماعی است.

در نهایت، بر هم زدن وضعیت موجود کمترین توجیه برای خرید توکن های غیرقابل تعویض بود. از هر 10 مالک NFT تقریباً 6 نفر معتقدند که اختلال بسیار مهم است. از هر 10 3 نفر در مورد اختلال خنثی هستند، در حالی که 1 از 10 معتقدند که این موضوع بی اهمیت است و طبق گزارش ها نشان دهنده افرادی است که دیدگاه محافظه کارانه تری دارند.

NFT ها در 24 ساعت گذشته بیش از 69.5 میلیون دلار اقلام دیجیتال فروخته اند. CoinMarketCap. بیش از 92000 فروش در این مدت به رسیدن به هدف کمک کرده است. بازار آنقدر بزرگ است که تا این مرحله نمی توان آن را نادیده گرفت، با ارزش بازار ترکیبی تقریباً 2 میلیارد دلار.

The post Utility the Driving Factor در مالکیت NFT در میان راه اندازی بازار جدید اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *