تحقیقات Galaxy Digital نشان می دهد که سرمایه گذاری خطرپذیر Web3 به پایین ترین سطح سه ماهه ای کاهش یافته است که از سال 2020 مشاهده نشده است.

استارت‌آپ‌های کریپتو با محیط سخت‌تری برای جذب سرمایه مواجه شده‌اند، زیرا بازار نزولی منجر به کاهش ۱۱ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شده است.

شرکت‌های استخراج کریپتو بیشترین معاملات را به خود اختصاص می‌دهند

با وجود سرمایه گذاری کم، تعداد معاملات تامین مالی بسته شده در سه ماهه اول 2023 در مقایسه با 366 معامله در سه ماهه چهارم 2022 به 439 افزایش یافت. شرکت هایی که در سال های 2021 و 2022 تاسیس شده اند بیشترین معاملات را انجام دادند. بیشتر سرمایه به سمت دوره های بعدی تامین مالی برای شرکت هایی که در سال 2021 تأسیس شده بودند، رفت.

معاملات VC بسته شد و سرمایه سرمایه گذاری شد | منبع: تحقیقات کهکشان

شرکت‌های معدنی بیشترین درصد معاملات را به شرکت‌های بعدی اختصاص دادند. شرکت های ارائه دهنده میزبانی گره و استیک به عنوان یک سرویس، بیشترین معاملات را در میان شرکت های مرحله اولیه به خود اختصاص دادند.

با توجه به سرمایه سرمایه گذاری شده، دسته کیف پول و بلاک چین سازمانی بیشترین تخصیص را به شرکت های مرحله بعدی داشته است. شرکت‌هایی که در فضای وسیع‌تر Web3، از جمله NFT، DAO و بازی‌ها فعالیت می‌کنند، کمترین سرمایه‌گذاری در مراحل آخر را داشته‌اند.

شرکت‌های کریپتو با مقر ایالات متحده 42.8٪ (1.3 میلیارد دلار) از بودجه VC را در سه ماهه اول 2023 تضمین کردند. شرکت‌های فرانسوی تقریباً 500 میلیون دلار را به خود اختصاص دادند.

سرمایه گذاری کریپتو توسط منطقه Q1
سرمایه گذاری کریپو در سه ماهه اول 2023 توسط منطقه | منبع: تحقیقات کهکشان

با بررسی تعداد معاملات بسته شده، تصویر مشابهی ظاهر می شود، با 42.3٪ از معاملات جمع آوری کمک های مالی در ایالات متحده انجام شده است.

در حالی که سرمایه گذاری با نرخ فعلی قرار است از سال 2018 پیشی بگیرد، Galaxy هشدار می دهد که بنیانگذاران باید درآمدها و مدل های کسب و کار را در اولویت قرار دهند. آنها همچنین باید آماده باشند تا سهام بیشتری را به سرمایه گذاران ارائه دهند و در دورهای کوچکتر سرمایه جمع آوری کنند.

داده های VC منعکس کننده تغییرات گسترده تر در دنیای واقعی است

گزارش Galaxy منعکس کننده روندهای کلان کلی در بین شرکت های رمزنگاری و سرمایه گذاری VC، حداقل در حال حاضر است.

BeInCrypto اخیراً گزارش داده است که آینده متاورس در لبه چاقو است.

درآمدهای Decentraland، یکی از پیشگامان محیط های مجازی، اخیراً به شدت کاهش یافته است. معامله گران فعال درگیر در این پروژه نیز به طور پیوسته کاهش یافته اند، به طوری که تنها 20 تا 30 تاجر هر هفته زمین های مجازی را مبادله می کنند.

غول سرگرمی دیزنی در اواخر مارس 2023 از کاهش کارکنان مرتبط با متاورس خبر داد.

متا که زمانی پوستر دنیای جدید و شجاعانه تجارت مجازی و تعاملات در محل کار بود، اخیراً جاه طلبی های متاواژه خود را به نفع هوش مصنوعی کاهش داد. این شرکت اخراج هزاران کارمند خود را از اوایل ماه مارس اعلام کرد.

شرکت‌های زیرساختی که بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها را در مراحل اولیه جذب می‌کنند، با توجه به ارتقای قریب‌الوقوع اتریوم برای فعال کردن برداشت ETH سهامدار منطقی است.

توسعه دهندگان اعلام کردند که فورک Shapella اتریوم را در تاریخ 12 آوریل بر روی شبکه اصلی بلاک چین مستقر خواهند کرد. این ارتقا به نهادهایی که شبکه را ایمن می کنند قادر می سازد ETH سهام و پاداش های انباشته شده خود را برداشت کنند.

با توجه به Dune Analytics، مؤسسات دارای سه مورد از پنج نهاد برتر با بیشترین سهام ETH هستند، و مؤسسات را به سرمایه گذاری جذابی برای شرکت های VC تبدیل می کنند.

در حالی که ایالات متحده بر سرمایه گذاری سرمایه ای تسلط داشت، در سه ماهه اول 2023، مقررات واضح تر در مناطق می تواند منجر به تغییر سرمایه گذاری ها به فرانسه و سایر مناطق اروپایی شود، زیرا لایحه بازارهای دارایی های رمزنگاری آتی به اجرا نزدیک می شود.

دایره صادرکننده استیبل کوین اخیراً یک شعبه پاریس را با مدیر ارشد استراتژی دانته دیسپارت افتتاح کرده است.استدلالفرانسه کم کم به عنوان یک رهبر جهانی ارزهای دیجیتال در حال ظهور است.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post سرمایه‌گذاران خطرپذیر علاقه‌شان به کریپتو کاهش یافته است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *