دادگاه مردمی هوشی مین سیتی 16 مظنون را در پرونده ای که مربوط به آدم ربایی و سرقت رمزارز در 10 مه بود محاکمه کرد.

به گفته رسانه های محلی، هو انگوک تای، تران نگوک هوانگ و گروهی از همدستانش 35 میلیارد VND (حدود 1.5 میلیون دلار) رمز ارز را از Le Duc Nguyen گرفتند.

پرونده آدم ربایی و سرقت رمزنگاری

در سال 2018، هو انگوک تای فروخته شد حدود 1000 بیت کوین، معادل 100 میلیارد VND، برای سرمایه گذاری در سایر ارزهای دیجیتال به توصیه نگوین. با این حال، سرمایه گذاری او کاهش یافت. تای معتقد بود که نگوین او را فریب داده است و می‌خواهد پولش را پس بگیرد.

تای افراد دیگری را برای یافتن نگوین استخدام کرد و در ماه می 2020 یک سرقت رمزنگاری را برنامه ریزی کرد. دو نفر از اعضای باند افسران سابق پلیس بودند. آن‌ها از ردیاب‌های جی‌پی‌اس روی خودروی قربانی استفاده کردند تا محل اختفای او را بررسی کنند. گزارش شده است که متهم یک ون کرایه کرده و اسلحه های BB با ظاهری واقعی خریداری کرده تا نگوین را بترساند تا او را پس بدهد.

در شب سرقت، یکی از اعضای باند عمدا موتور خود را به وسیله نقلیه ای که نگوین هدایت می کرد، کوبید. پس از خروج او برای بررسی وضعیت، سایر اعضا او را ربودند و با زور اسلحه او را به داخل ون بردند.

سپس این گروه قربانی را وادار کردند تا از برادرش بخواهد که مبلغ اصلی 1000 بیت کوین را به تای منتقل کند. پس از اینکه باند متوجه شد برادر نگوین این گوشی را ندارد، تای تلفن همراه نگوین را گرفت و خود را به ارزش 35 میلیارد VND کریپتو انتقال داد. بر اساس این گزارش، این گروه سپس قربانی را در شهر Thu Duc رها کردند.

ماه گذشته، پلیس هند در منطقه پایتخت ملی نویدا دستگیر شد سه نفر در تلاش برای سرقت ارزهای دیجیتال. بر اساس گزارش ها، پلیس سه نفر از جمله یک زن و شوهر را دستگیر کرد. گفته می شود که آنها یک سرقت از خانه خودشان را جعل کرده اند. آنها پس از تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد سبد سرمایه گذاری میلیون ها دلاری یکی از دوستانشان دستگیر شدند.

ویتنام دومین در ASEAN در پذیرش کریپتو

طبق گزارش ویتنام Crypto Market در سال 2022، گفته می شود که نزدیک به 17 میلیون نفر در ویتنام صاحب ارزهای دیجیتال هستند. با توجه تا Triple-A، از هر پنج ساکن آن، یک نفر دارای ارزهای دیجیتال است. این امر ویتنام را در رتبه دوم کشورهای آسه آن پس از تایلند قرار می دهد.

بر اساس گزارشویتنام در حال حاضر 200 طرح بلاک چین فعال دارد. بازی ها و پروژه های متاورس 28.8 درصد از کل را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، شهر هوشی مین دفتر مرکزی بازی فانتزی Axie Infinity است.

برخی تسلط ویتنام را ناشی از مالیات پایین کریپتو، دسترسی محدود به خدمات مالی و بیمه تورم می دانند. با این حال، گزارش شده است که بسیاری از سرمایه گذاران ویتنامی پس از سقوط FTX پول خود را از دست داده اند.

The post دادگاه ویتنام در مورد سرقت و آدم ربایی رمزنگاری 1.5 میلیون دلاری محاکمه کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *