ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، دریافت که اگرچه ChatGPT محدود است، اما آماتورها را در معرض کتابخانه‌های نرم‌افزاری قرار می‌دهد که می‌توانند از آنها برای فرمول‌بندی پاسخ‌های معنادارتر استفاده کنند.

ChatGPT رابط های برنامه نویسی برنامه کاربردی Buterin (API) را برای محاسبه چگونگی ارتباط فاصله بین دو نقطه با زمان سفر بین آنها ارائه کرد.

ChatGPT می تواند به معامله گران در توسعه ابزارهای سفارشی کمک کند

ربات هوش مصنوعی (AI) به Buterin برای نوشتن یک اسکریپت برای دسترسی به داده‌های در دسترس عموم از GeoLife و محاسبه فاصله بین دو نقطه با استفاده از Google Maps API کمک کرد.

همچنین به بوترین کمک کرد تا کد بنویسد تا در اولین تلاش یک نمودار پراکنده از جفت‌های فاصله زمانی ایجاد کند و خودش یک اسکریپت برای تفسیر داده‌های مکان GeoLife نوشت.

با این حال، ربات نمی تواند هیچ API برای محاسبه مسیر بهینه، از جمله پروازها، بین دو نقطه با فاصله بیش از 500 کیلومتر از هم ارائه دهد.

کامپیوترها دستورات را در یک اسکریپت تفسیر می کنند و بلافاصله بدون نیاز به کامپایل آنها در زبان های برنامه نویسی سطح بالا مانند Solidity آنها را اجرا می کنند. به عنوان مثال، کامپایلرهای Solidity می توانند کد قرارداد هوشمند قابل خواندن توسط انسان را به یک و صفر تبدیل کنند که ماشین مجازی اتریوم آن را درک می کند.

هوش مصنوعی می تواند به سود معامله گران برسد

ویتالیک بوترین آزمایش نشان می‌دهد که در حالی که ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT نمی‌توانند پاسخ‌های دقیق را در لحظه تولید کنند، می‌توانند توسعه ابزارهای سفارشی را که معامله‌گران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، سرعت بخشند.

کارگزار اصلی FalconX مستقر در سانفرانسیسکو اخیرا ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام ساتوشی را برای ارائه مشاوره معاملاتی معرفی کرد. این ابزار به کاربران در به کارگیری استراتژی‌های معاملاتی مبتنی بر نرم‌افزار بر اساس یک نمونه کار یا سناریوی بازار خاص کمک می‌کند. از یک مدل آموزش هوش مصنوعی با زبان بزرگ مشابه ChatGPT استفاده می کند. این ابزار هنوز در مراحل اولیه است.

مانند Buterin، معامله گران می توانند از ChatGPT بخواهند تا یک اسکریپت مطابق با استراتژی های آنها بنویسد. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند از این ابزار برای ترسیم مراحل یک استراتژی خاص معاملات سهام استفاده کند. سپس معامله‌گر می‌تواند طرح را در یک اسکریپت پیاده‌سازی کند یا از ابزار بخواهد این کار را انجام دهد.

Mean Reversion Apple Trading Strategy | منبع: کوانترا

در دسامبر سال گذشته، مایکل کینگ، نویسنده و معامله گر هوش مصنوعی برنده جایزه، از ChatGPT برای ایجاد اسکریپتی برای معامله BTCUSDT در بایننس استفاده کرد. ابزار هوش مصنوعی توابع API مورد نیاز او را برای قرار دادن یک سفارش خرید در بازار بالاتر از حداقل آستانه بایننس فراهم کرد.

نمونه ای از ChatGPT BTCUSDT Market خرید با حداقل اندازه سفارش
BTCUSDT Market فروش با حداقل اندازه سفارش | منبع: مایکل کینگ

با این حال، همانطور که در مورد ساتوشی در شکل فعلی آن، ChatGPT خود نمی تواند شرایط پیچیده یا پیش بینی نشده بازار را توضیح دهد. معامله گران همچنین باید از توهمات هوش مصنوعی آگاه باشند، جایی که یک اشتباه به طور قانع کننده ای به عنوان واقعیت ارائه می شود.

همچنین بوترین اشاره شد که ChatGPT گاهی اوقات می تواند نتایج نادرستی بر اساس کلمات استفاده شده در یک پرس و جو ایجاد کند.

بنابراین، تفسیر درست بودن نتایج یک اسکریپت معاملاتی به حداقل سطح تخصص کدنویسی نیاز دارد.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست آزمایش‌های ویتالیک بوترین پتانسیل تجاری ChatGPT را آشکار می‌کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *