Vitalik Buterin یک پست وبلاگ منتشر کرد که در آن نسبت به “اجرای اجماع اجتماعی اتریوم بیش از حد” هشدار داد. وی نسبت به برخی روش ها هشدار داد و راه حل های ممکن را ارائه کرد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پست وبلاگی را در 21 می در مورد بارگذاری بیش از حد توافق اتریوم منتشر کرد. پستی با عنوان «اجماع اتریوم را بیش از حد بارگذاری نکنید» می‌گوید که اگر «اجماع اقتصاد رمزنگاری‌شده با شکست مواجه شود… جامعه وسیعی متشکل از هزاران توسعه‌دهنده و تعداد زیادی از کاربران به دقت در حال بررسی هستند تا مطمئن شوند که زنجیره به درستی بازیابی می‌شود».

بوترین گفت که هدف این پست توضیح این بود که زیرمجموعه خاصی از تکنیک ها می توانند خطرات سیستماتیک ایجاد کنند. بنابراین باید از این تکنیک‌ها «مأیوس و مقاومت کرد».

بوترین همچنین تصریح کرد که پیشنهادات در این پست با نیت خوب بوده و روی افراد یا پروژه ها متمرکز نشده است.

یکی از بنیانگذاران اتریوم گفت که بارگذاری بیش از حد اجماع اجتماعی یک روش پرخطر است و آن را به شرح زیر توصیف کرد:

“(پروژه) یک لایه 2 موفق ایجاد می کند و استدلال می کند که از آنجایی که لایه 2 او بزرگترین است، ذاتا امن ترین است، زیرا اگر اشکالی وجود داشته باشد که باعث سرقت وجوه شود، زیان آنقدر زیاد خواهد بود که جامعه چاره ای جز انشعاب برای بازیابی وجوه کاربران نخواهد داشت. ریسک بالا.”

ویتالیک بوترین راه حل های ممکن را ارائه می دهد

بوترین نیز مقداری پیشنهاد داد راه حل های امکان پذیر و اقداماتی که می تواند خطرات احتمالی را برطرف کند. از جمله اوراکل های قیمت بود. بسیاری از آنها «اوراکل‌های غیرمتمرکز اقتصادی نه کاملاً رمزنگاری‌شده» یا اوراکل‌های مبتنی بر رأی‌گیری اعتبار هستند که از استراتژی‌های بازیابی اضطراری خود به عنوان چیزی غیر از جلب نظر اجماع L1 برای بازیابی استفاده می‌کنند.

بنیانگذار اتریوم همچنین کاهش وابستگی به پل های زنجیره ای را پیشنهاد کرد. پل های زنجیره ای متقاطع در چند سال گذشته چندین حمله قابل توجه را تجربه کرده اند.

PEPE اتریوم را با خاموش شدن Meme Mania مسدود می کند

PEPE، یک میم کوین که جامعه رمزارزها را تحت تأثیر قرار داده است، اخیراً شروع به مسدود کردن بلاک چین اتریوم کرده است. به دلیل افزایش محبوبیت PEPE، هزینه های گاز در شبکه به بالاترین حد در 12 ماه گذشته در اوایل ماه افزایش یافت.

شیدایی PEPE همچنین منجر به افزایش قابل توجه حجم Uniswap شده است. به جایی رسید که حجم Uniswap حتی توانست از Coinbase عبور کند. حجم اولی به 1.2 میلیارد دلار رسید، در مقایسه با دومی 948 میلیون دلار در هفته اول ماه می.

The post Vitalik Buterin در مورد افزایش اجماع اتریوم فراتر از عملکردهای اصلی هشدار می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *